Skocz do zawartości

Który model Wellingtona 1/72?


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Xmen napisał:

robiąc miejsce na nowe modele te stare wyrzucam.

Ja tylko przypominam, ze taki samolot to i plastik, i papier, i szkło itp :haha:

indeks.jpg.969801ec48dfed7c39cf01d60df08ef8.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RAV napisał:

Też mam problem z miejscem, ale do głowy mi nie przyszło, żeby wyrzucać. Prędzej Allegro albo jakaś modelarnia w domu dziecka.

Nieśmiało wspomnę że odbiegamy od tematu wiodącego.W sprzedaż na Allegro kiedyś się bawiłem i nawet trochę modeli tak sprzedałem ale to stare czasy.Teraz idą do odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :benc:

Liczyłem na jakiś dramatyzm chwili, darcie szat przez obrońców stanów magazynowych a nawet nagłe zwroty akcji. A tu kicha. No nic, trzeba jakoś to przeboleć :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem o czym cała ta dyskusja.Wyrzucam to wyrzucam .Moje modele, moje ciężko zarobione pieniądze i moja sprawa co z nimi zrobię.

A widzę że tu się jakaś " inkwizycja" uruchamia.

Autor wątku pytał o coś zupełnie innego i pewnie oczekuje konkretnych informacji a nie takiego pisania o niczym.

Chyba że szanowna administracja tutaj zajrzy i posprząta.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy moim zdaniem, jest w tej chwili model Airfixa. Mam model, najważniejsze dodatki i ogólnie sobie chwalę. Także tego ten, gorąco polecam.

Mam nadzieję, że  dyskusja wróciła na właściwe tory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za powrót do tematu, chociaż prawdę powiedziawszy to już otrzymałem od Was pomoc. Wiem że Airfix chociaż też nie jest do końca idealny (pokażcie mi idealny model🤣)... i już. Koniec, kropka.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Airfixem był początkowo taki, że robili  jedynie wersję Ic. Teraz jest też GRVIII i ostatnio Mk II (w polskim malowaniu).

Trumpeter ma prócz tego wersję III, XIV i X, więc nie skreślał bym go zupełnie. Podobnie jak MPM.

Detale w Trumpeterze są całkiem dobre, wnętrze też. Pasowanie części również na dobrym poziomie. Tworzywo na pewno lepsze niż w Airfixie.

MPM ma bardzo dobrze oddaną fakturę powierzchni, ale to jednak shortrun i ani spasowanie ani szczegóły (w tym oszklenie) nie powalają. Są do niego tony żywicznych dodatków, też dość trudnych do złożenia.

Ja przymierzałem sie do zrobienia Trumpeter-a z wykorzystaniem skrzydeł z MPM i żywicznego usterzenia oraz podwozia. Wszystko dość dobrze pasuje, nawet silniki z Trumpetera da się pożenić z gondolami MPM. W ten sposób można mieć model z fajną fakturą skrzydeł, nieźle zdetalowany i dobrze spasowany.

Ale pojawił się Airfix i chyba zrezygnuję z budowy hybrydy. Ale jak ktoś celuje w Mk X czy Mk III, to takie rozwiązanie podpowiadam.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.