Skocz do zawartości

Który model Wellingtona 1/72?


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie w sprawie modeli Wellingtonów 1/72

Który model będzie lepszy pod względem sklejalności, spasowania części no i w miarę zeby leżał na planach bez jakichś większych odchyleń.

Na uwadze mam Trumpeter 01627 Wellington Mk.III lub Airfix 08019 Vickers Welington Mk.IA/C.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz, tego się mogłem spodziewać. Jak to mówi przysłowie: gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie.

Jeden mówi: Airfix, drugi wali prosto z mostu: Trampek.

No i super, dalej jestem w czarnej du...🤣

Proszę o kolejne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Trampka mam, a Airfixa chcę mieć :D Mam jeszcze Revella Mark II - kiedyś się o tym kolega z abecadłem na plecach się wypowiadał, że ogólnie może być.  Kupuj jak leci :D

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że w Trampku było coś nie tak z szerokością gondoli silnikowych i podwoziem, chyba coś za wąskie zrobili, airfix nie kojarzę żeby miał większe problemy, jest jeszcze MPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Revell to chyba przepak Matchboxa. 

MPM z kolei podobno ma za wąski kadłub w rzucie z góry i to sporo 😭

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell Mark II to nie jest przepak Matchboxa. To ich własne wypraski z  2 połowy lat 90tych. Matchbox robił chyba Mark X.  A MPM  to jest stary short-run - może być bolesny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell robił dwa Wellingtony.Mk.X który był przepakiem Matchboxa i Mk.II który z kolei jest przepakiem modelu MPM.Modele MPM mają już swoje lata i zbyt wyraźnie zaznaczone ugięcie płótna na konstrukcji.Miały ten plus że niektóre zestawy miały oznaczenia z polskich dywizjonów.Trumpeter ma problem z podwoziem.Za niskie i za małe koła.

Najnowsze zestawy na rynku to modele Airfixa ale też najdroższe.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, em napisał:

Zaraz..Maczbox robił dwa w jednym normalny przód płaski u dołu oraz we to miejsce broda radaru. Revell pakował dokładnie te wypraski

Ale zestaw był podpisany jako Mk X.Nawet niedawno go znalazłem w pudle z modelami do wyrzucenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, _OldMan_ napisał:

Będziesz się smażył w piekle.

:zaplon::mrgreen:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xmen napisał:

Ale zestaw był podpisany jako Mk X.Nawet niedawno go znalazłem w pudle z modelami do wyrzucenia.

Bozia Ci łapki połamie!

Mam Mk.X Italeri (1252), w zestawie trzy rodzaje śmigieł i po dwa rodzaje silników i usterzenia poziomego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baas ArK napisał:

Mam Mk.X Italeri (1252), w zestawie trzy rodzaje śmigieł i po dwa rodzaje silników i usterzenia poziomego.

Bo to model MPMu jest.

Wracając do meritum sprawy.Modele Airfixa są najnowsze i z tego co widać najlepiej zdetalowane no i jest 'tona "dodatków .MPM to jednak short run i pewnie trochę pracy będzie wymagał.Revell to przepaki .Italeri to samo.Trumpeter to detal nie powalający na kolana i problem z podwoziem.

Gdybym to ja miał wybierać wziął bym Airfixa.Jednak decyzja co wybrać należy do kolegi.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trumpeter ma też bardzo głęboki, przesadzone poszycie, wygląda jak stare majty powiewające na wietrze.

2. Pewnie bym brał rzeczywiście Airfixa

3. Matchbox/Revell to rzeczywiście staruszek, ale ma całkiem ładne poszycie - zwłaszcza skrzydeł. Nawet ostatnio robiłęm go z synem, żeby miał frajdę i wyszło tak:

aaxNXjz.jpg 

 

twLfhpI.jpg

 

x1l7mtJ.jpg

 

No i fajnie się składa. Ergo - może lepiej odmuś/ do świetlicy, klubiku stare modele niż wyrzucać?

Porównanie kilku modeli:

http://www.hyperscale.com/2010/features/wellingtongrxiv72md_1.htm

http://www.hyperscale.com/2009/reviews/kits/trumpeter01628reviewgp_1.htm

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, socjo1 napisał:

Ergo - może lepiej odmuś/ do świetlicy, klubiku stare modele niż wyrzucać?

Nie ma nic takiego w okolicy i dlatego wyrzucam.

Kiedyś chcieliśmy z kumplem stworzyć taki klubik dla dzieciaków ale po zderzeniu z urzędniczym "betonem" daliśmy sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xmen napisał:

Modele Airfixa są najnowsze i z tego co widać najlepiej zdetalowane no i jest 'tona "dodatków .

Gdybym to ja miał wybierać wziął bym Airfixa.

No to wygląda że jednak Airfix stoi najwyżej w rankingu i tego trzeba się trzymać. 

Trochę szkoda bo na Allegro jest Trumpeter w miarę atrakcyjnej cenie ale jednak lepiej dopłacić i nie boksować się z gorszymi gniotami. 

Dzięki koledzy za opinie i podpowiedzi👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Airfixa. Chyba najlepszy detal w tej chwili na rynku. Dodaj do tego lufy z Qb za kilkanaście złociszów (naprawdę dużo dają) oraz maski z AML do malowania kamo. Są specjanie dedykowane do Airfixa. Tylko nie kupuj masek na oszklenie z Montexu bo możesz stracić kasę. Lepiej wydać więcej i kupić edkowe - na 100% będą idealnie pasować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matchboxa kleiłem ze ...40 lat temu, nie pamiętam szczegółów , jakie były kalki, jaka sklejalność(pewnie jak to Matchbox...OK) ale ogólnie wyglądał jak Wellington😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, myszaty napisał:

@Xmenno nie żartuj że wyrzucasz modele...☹ jakie by nie były.

Nie żartuje.Ilość miejsca mam ograniczoną  i robiąc miejsce na nowe modele te stare wyrzucam.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.