Skocz do zawartości

Mil Mi-24W - Zvezda - 1/72.


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, zegeye napisał:

No i na Łask nie zdążyłeś.....

 

3 godziny temu, Mitrandir napisał:

A czekaliśmy

No tak. Pomarudzić to jest komu ale komentarz w galerii walnąć to już nie :rozga:

Na Babarybę w przyszłym roku przywiozę. Słowo harcerza :rozkaz:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
12 minut temu, Maslana napisał:

Jak udało się osiągnąć tak dobre spasy

:hmmm:

Praktyka?

Doświadczenie?

Niestety, albo i stety to jest model w którym grubość farby ma znaczenie - dosłownie. Ja przecierałem do czystego plastiku wszystkie złącza / połączenia, dopasowywałem na sucho kilka razy. A jak już było ok to  kleiłem na cienki klej Tamki, który delikatnie zmiękcza plastik i pozwala na lepsze dopasowanie. Na pewno trochę powalczyłem papierem ściernym na łączeniu przodu z tyłem ale szpachli na pewno nie stosowałem.

Ja to w ogóle dziwny jestem :oops:  Na forach czytam że trzeba szpachlować, szlifować i w ogóle samo zło a jak ja się wezmę za taki koszmarny model to mi wychodzi bez szpachli i dramatu  :haha:

Może powinienem pójść do lekarza 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, abtb napisał:

:hmmm:

Praktyka?

Doświadczenie?

Niestety, albo i stety to jest model w którym grubość farby ma znaczenie - dosłownie. Ja przecierałem do czystego plastiku wszystkie złącza / połączenia, dopasowywałem na sucho kilka razy. A jak już było ok to  kleiłem na cienki klej Tamki, który delikatnie zmiękcza plastik i pozwala na lepsze dopasowanie. Na pewno trochę powalczyłem papierem ściernym na łączeniu przodu z tyłem ale szpachli na pewno nie stosowałem.

Ja to w ogóle dziwny jestem :oops:  Na forach czytam że trzeba szpachlować, szlifować i w ogóle samo zło a jak ja się wezmę za taki koszmarny model to mi wychodzi bez szpachli i dramatu  :haha:

Może powinienem pójść do lekarza 🤔

Może być, że porwałem się trochę z motyką na księżyc bo jest to mój trzeci model, którego się podjąłem. Nie zmienia to faktu, że jak robiłem f16 to nie miałem problemu z spasowaniem elementów - tak jak mówisz 0 szpachli. Na pewno brakuje praktyki ale być może jak podejdę drugi raz do tematu mi24 z innym malowaniem to wyjdzie lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maslana napisał:

jest to mój trzeci model,

Oj, nie jest raczej model na trzecie podejście do zabawy w plastik. Ja, jako doświadczony to miałem problem z jego krzywą symetrią kadłuba.

9 minut temu, Maslana napisał:

jak podejdę drugi raz do tematu mi24 z innym malowaniem to wyjdzie lepiej

Dawaj dawaj. Życzę powodzenia. Jest szansa że będziesz mógł po podglądać mój nowy warsztat - Mi-24P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.