Skocz do zawartości

Mil Mi-24W - Zvezda - 1/72.


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator changed the title to Mil Mi-24V/VP Hind E - Zvezda - 1/72.
  • 3 weeks later...
W dniu 15.07.2021 o 10:12, zegeye napisał:

golenie wklejone?  rozumiem ze jeden kolor tam wszedzie jest....

Zbychu,  będzie git wink3

W końcu dotarł poczmistrz i dostarczył towar:

DSCF4145.thumb.JPG.dabacc06e15e6ef51450d6d8ccfc841f.JPG

 

DSCF4146.thumb.JPG.37bfea0c785e1b358a5e174c30a12ab6.JPG

 

I teraz będzie można powoli gibać do przodu:

 

DSCF4144.thumb.JPG.101a4aabd0ce06a6f790e7934897c4a8.JPG

 

:rozkaz:

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • abtb changed the title to Mil Mi-24W - Zvezda - 1/72.
13 godzin temu, Mitrandir napisał:

Całkiem ładny ten karabinek z mastera

Ano ładny 

 

Maziaje farbom:

 

DSCF4252.thumb.JPG.5e42c574c2ac23edbda6c4d3b4ddefc1.JPG

 

DSCF4250.thumb.JPG.fe16dda39761b9db7f7ce4da83a72220.JPG

 

DSCF4249.thumb.JPG.e143abaf1c457cffdbcdc8d69de57568.JPG

 

DSCF4251.thumb.JPG.4fd921fba2dac374bf7b731ac8bc3fec.JPG

 

DSCF4253.thumb.JPG.63f9eeac537113e0865f1c8eeec8f1d7.JPG

 

A teraz ze trzy miechy przerwy :surfer:

 

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mitrandir napisał:

Czym robiłeś maskowanie? 

Patafixem . A chciałem cyknąć fotkę jak był oblepiony.  Ale uznałem , że to takie proste  i nic w tym ciekawego, więc  nie ma co marnować  15 s na cykanie foty. :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 11:00, abtb napisał:

Patafixem . A chciałem cyknąć fotkę jak był oblepiony.  Ale uznałem , że to takie proste  i nic w tym ciekawego, więc  nie ma co marnować  15 s na cykanie foty. :mrgreen:

A ja właśnie z niecierpliwością czekałem na ten etap budowy i chciałem takie zdjęcie zobaczyć :kwasny:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rudy0007 napisał:

A ja właśnie z niecierpliwością czekałem na ten etap budowy.............................

 

Jak rozpoczynam warsztat to na końcu wstępu jest rozdział "Prośby i uwagi do prowadzącego":czytaj:        Nikt nic nie napisał to proszę teraz nie marudzić :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pożółkły film wygląda tylko tak na kartoniku. W rzeczywistości jest idealnie przezroczysty. ma natomiast inną wadę - jest cholernie cienki  l lubi się bardzo podwinąć i dla tego należy go ściągać bezpośrednio na model.  I trochę trwa zanim klej chwyci się farby. A co do białości białego to się okaże w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, abtb napisał:

Ten pożółkły film wygląda tylko tak na kartoniku. W rzeczywistości jest idealnie przezroczysty. ma natomiast inną wadę - jest cholernie cienki  l lubi się bardzo podwinąć i dla tego należy go ściągać bezpośrednio na model.  I trochę trwa zanim klej chwyci się farby. A co do białości białego to się okaże w praniu.

Zawsze możesz położyć lakier na kalki na przykład mikroskala... A skoro i tak to trzeba zrobić żeby się nie kruszył i były sztywniejsze troszkę, to i kalkomanie możesz wybielić za pomocą lampy UV. :szampan1:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

Ten pożółkły film wygląda tylko tak na kartoniku. W rzeczywistości jest idealnie przezroczysty. ma natomiast inną wadę - jest cholernie cienki  l lubi się bardzo podwinąć i dla tego należy go ściągać bezpośrednio na model.  I trochę trwa zanim klej chwyci się farby. A co do białości białego to się okaże w praniu.

Na tą okoliczność używam płynów pod i na kalki, a same kalkomanie zamiast moczyć, kładę na mokrej palecie - daje mi to mnóstwo czasu na aplikację prosto z bazy na model :) 
A z kolorem filmu to mi otuchy dodałeś, dziękuję 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 23:18, abtb napisał:

A teraz ze trzy miechy przerwy

Minęło, jak z bicza "szczelił" :haha:

Na razie jest tak:

 

DSCF4273.thumb.JPG.8925b7a00eb8da2703bae0e85239cde2.JPG

 

DSCF4274.thumb.JPG.cbb77f52a079ee756a13d0164966852e.JPG

 

DSCF4275.thumb.JPG.0d3cf8a444d4060ffafe1c5c63258e85.JPG

 

Jedne kalki siadły dobrze inne tak sobie. Ale to żaden problem, coś się wymyśli :hmmm:

Poprawiłem też malowanie wirnika głównego:

DSCF4276.thumb.JPG.95da2c5c49fb00a338b7c3c32142a279.JPG

 

DSCF4277.thumb.JPG.b7c90a8dc98b31da56cf2f5f0979d706.JPG

 

Teraz pójdzie kolejny połysk, jakieś poprawki tu i ówdzie oraz chemia. A potem to już składanie w całość.

:odlot:

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zegeye napisał:

teraz będę musiał poszukać innego ''fajnego'' malowania na swojego

 

Przecież w pudle są jeszcze dwa inne - typowa "koniczynka" :hmmm: Nr 3 to nawet z innym działkiem :pomysl:

Trzeba tylko w miarę szybko robić bo też przymierzam się do "koniczynki" na wersji P :haha: Aczkolwiek to już będzie z innej wojny :lajkonik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mitrandir napisał:

Że taka...

Już chciałem napisać, że wygrał pan agregat do opryskiwania ogórków ale niestety będzie  sztuka ciut bardziej artystyczna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 12:09, abtb napisał:

 

Przecież w pudle są jeszcze dwa inne - typowa "koniczynka" :hmmm: Nr 3 to nawet z innym działkiem :pomysl:

Trzeba tylko w miarę szybko robić bo też przymierzam się do "koniczynki" na wersji P :haha: Aczkolwiek to już będzie z innej wojny :lajkonik:

Ale nie mają ''noseartu ''.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.