Skocz do zawartości

[RENOWACJA]Scania 144L & naczepa do przewozu drewna


P@wel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Scania schnie sobie po szpachlowaniu, a ja się wziąłem za dioramę.

Sposób jej wykonania jest następujący:

Jak wyżej widzieliście kawałki styropianu z grubsza ukształtowały mi teren.

Następnie za pomocą jakiegoś starego noża rozprowadzałem gips łatając wszelkie nierówności. Potem zrobiłem ślady kół.

Następnie gdy już wszystko wyschło posmarowałem wikolem i posypałem piaskiem (błotko)i trocinami (trawka). Potem malowałem. Trawę pomalowałem plakatówkami i przyciemniałem olejami. Natomiast droga to mat revella nr. 84. Wydaje mi się, że trawa ma taki dziwny kolor.

Proszę o komentarze. Mówcie co się wam nie podoba i co by tutaj zmienić.

 

A oto zdjęcia:

 

 

Tutaj tuż po posypaniu trocinami.

 

4fc659fc75015956m.jpg

 

A tu po malowaniu. Krzaczki będą miały jeszcze listki i też zostaną pomalowane. I w ogóle cała dioramka będzie jeszcze poddawana zabiegom kosmetycznym.

 

f1371c562538fc77m.jpgc4ba53400898c2fam.jpg

 

 

Wiem, że może was już zanudzam i chcielibyście zobaczyć już trochę więcej efektów przy Scanii, ale szpachlowanie to nie taka prosta sprawa . Na szczęście już się z tym uporałem i w najbliższym czasie możecie się spodziewać trochę większej ilości zdjęć ciągnika.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widzę, że podstawka się podoba. To dobrze

Postępy małe ale zawsze coś.

 

DSC01262.JPG

DSC01261.JPG

 

Co o tym sądzicie ba ja nie wiem. Chyba się za bardzo nie przyłożyłem do wykonania tylnych świateł

Mówcie co poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wykąpałbym je w Docie 3 czy Cleanluxie i wtedy by było git.

Byłyby przynajmniej przezroczyste ale zrywanie ich odpada są przyklejone na contacte Revell'a a wiadomo jakie ten klej ma właściwości.

Skończyłyby tak jak przednie

A propos przednich świateł znacie może jakiś sposób na wykona nie ich bez elementów zestawowych które uległy zniszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dioramka całkiem całkiem, a nie próbowałeś śladów kół zrobić jakimiś starymi oponami?? Sam kiedyś tak robiłem w skali 1:35 ale wychodziło.

Ten poysł z trocinami jako trawa to świetny pomysł ja robiłem ostatnio profesjonalną posypką ale szczerze mówiąc wyszło to paskudnie, a Tobie to właśnie wyszło tak równiótko i przedewszystkim jest pokryta cała powierzchnia.

A co do mocowania tych świateł zamiast wykałaczki może lepiej wykorzystać drut miedziany 2,5mm2?

 

Mam jeszcze pytanko z czego są te "krzaki" fajnie wyglądają - na pierwszy rzut oka dla mnie to jakieś korzenie? - zdrać sekret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, co się Wam podoba w tych lampach. Wrzuć je w kreta, pomaluj farbą typu clear, światła cofania zamiast pomalować na srebrno zostaw bezbarwne a klosz od wewnętrznej strony podklej folią aluminiową. Zamień tą wykałaczkę na kawałek ramki od modelu, nawet, jeżeli to pomalujesz to i tak będzie widać ze to tam nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć je w kreta, pomaluj farbą typu clear, światła cofania zamiast pomalować na srebrno zostaw bezbarwne a klosz od wewnętrznej strony podklej folią aluminiową.

 

Chciałbym tak zrobić ale jak już wyżej napisałem boję się je odrywać bo mogą się połamać. Pomyślę jeszcze nad tym.

Tą wykałaczkę też zmienię.

 

truckman Próbowałem robić ślady oponami ale nie udawało się. Ta szpachlówka strasznie się ciągnęła i na prawdę okropnie to wyglądało.

Ślady zrobiłem przeciągając kilka razy kawałek polistyrenu o szerokości opony. Krzaczki są z korzeni tylko nie wiem czego (pewnie jakieś kwiatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Postępy małe ale zawsze coś. Pracuję obecnie nad owiewką przeciw słoneczną (tak to się nazywa ). Jej stan przed remontem był okropny

wszędzie ślady kleju, połamana w różnych miejscach...

Teraz wkleiłem już jedno światło i oszlifowałem ją.

 

Oto efekt:

 

Ubytki wypełnione polistyrenem

 

DSC01373.JPG

 

teraz szpachlowanie

 

DSC01375.JPG

 

i po szlifowaniu z jednym światłem (widać pęknięcia muszę to naprawić.) Światło nie jest przyklejone.

 

DSC01377.JPG

 

Oryginał dla porównania

 

Scania-144.jpg

 

Ujdzie? może macie jakiś inny pomysł.

Tylko szczerze jak wy to widzicie.

 

P.S

 

Ciągle szlifuje jeszcze kabinę. Owiewki już przyklejone. Powoli przymierzam się do położenia podkładu. Trwają prace również nad nadkolami i tylnymi lampami.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego Italeri nie zrobiła tej osłony w całości ... Ja też mam podobny problem z tą osłoną Ta część przeźroczysta u mnie była strasznie zdeformowana ,tzw. strasznie wygięta . Nie wiem jak to wyjdzie ale miejmy nadzieje że jakoś będzie to wyglądać ...

 

A Twoja wygląda raczej dobrze ,przydały by się małe poprawki szpachlą i będzie .

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze

Mam pytanie do specjalistów. Chodzi o te dolne światła.

 

th_Scania-144.jpg

 

Czy występują one w każdym ciągniku, czy są opcjonalne podczas zakupu ciężarówki. W swojej Scanii zaszpachlowałem je i nie wiem czy robić nowe czy darować sobie. wiadomo jak są opcjonalne to kłopot z głowy.

 

Może banalne pytanie ale chcę być pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.