Skocz do zawartości

[RENOWACJA]Scania 144L & naczepa do przewozu drewna


P@wel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się witałem to napisałem, że będe sklejał samoloty

i będe je sklejał ale niedawno wygrzebałem swój stary modelik

Scania italeri 1:24 (Millennium Truck).I chcę go odnowić.

Zrobię z niej samochód do wywozu drewna z lasu.

Mój tata jest lesniczym i wywozi drewno z lasu także potrzebnych informacji i zdjęć mi nie zabraknie

Myślę, że z samochodem problemu nie będzie ale naczepę i dzwig trzeba robić samemu bo chyba żadna firma nie oferuje naczepy tego typu prawda?

 

jak nie prawda i taką naczepę ktos widział w jakimś sklepie to proszę o opowiedź. No i piszcie jak wam się taki pomysł podoba.

 

 

Pozdrawiam! P@wel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OOOOO właśnie tak jak napisał Kolega jawkers. Pokaż co masz i zobaczymy co się da zrobić. Najlepiej kupić naczepkę chłodnię lub plandekę - ale zostawić samo podwozie. Resztę zrobisz z polistyrenu .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. niedługo pokażę co mam.

 

 

PS.

Jak narazie nie dostałem jeszcze zamuwionego aerografu i bez niego raczej dużo nie zrobię no może niektóre elementy posklejam ale większosc i tak potrzebuje malowania więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest to co mam(czyli na szczęscie wszystkie części)

 

708765877748694cm.jpg

 

b225e7e6fb73d878m.jpg

 

7ddd92f8ea80b635m.jpg

 

Kiedyś ją pomalowałem na pomarańczowo

 

I jeszcze jedno proszę bez komentarza na temat malowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam ten post ten poprzedni pomysł był niemozliwy do wykonania

 

A co powiecie na ten

Oczywiście chodzi o naczepę więc tak kupiłbym taką plandekę http://www.hobbysta.pl/curtainside-trailer-p-512.html

 

I przerobił ją na taką do drewna

 

374c083cce5b5530m.jpg

 

co wy na to? No i doradzcie mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle że ta naczepa nie wyjdzie bardziej burto firanke

 

Dlaczego nie????? Nawet ze Scani mozna zrobic Kamaza ze szpachla ale do rzeczy to kup ta naczepke queen of the volves (czy jak tam się to nazywa) i przerob ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jeżeli byłbyś zainteresowany to mogę Ci odsprzedać naczepę z zestawu MAN with 20' Container. Naczepa wygląda tak że jest to sama rama a na niej postawiony kontener. W razie co odezwij sie na PW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej naczepy to do przewozu drewna potrzebuje tylko tylni wózek zapewne. Ta od mana pod kontener jest 3 osiowa starego typu na resorach i to jeszcze w takiej dość niekonwencjonalnym zawieszeniu. Ta firanka to nic innego jak rama i buda. Rama i wózek naczepy w italeri mają wszystkie taki sam także obojętnie czy kupisz firankę, tą z burtami, czy nawet chłodnie. Jak chcesz to mogę wrzucić Ci fotki jednej i drugiej ramy jeśli Ci to pomoże. Pisząc tego posta wpadłem na pomysł: otóż takie "naczepy" do przewozu to najczęściej wózek dwuosiowy na bliźniakach, można by coś takiego zrobić na bazie wózka z amerykańskiego tracka, jeśli będziesz zainteresowany napisz to porobię zdjęcia i pokombinujesz bo mam też takiego traka na swoim plasto-złomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paffko jeśli chodzi o tą naczepę którą chciałeś mi odsprzedać to na razie dziękuję nie będę narazie kupował żadnej naczepy jak zrobię scanię to wtedy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paffko jeśli chodzi o tą naczepę którą chciałeś mi odsprzedać to na razie dziękuję nie będę narazie kupował żadnej naczepy jak zrobię scanię to wtedy zobaczymy.

 

Spoko, nie ma problemu. Tylko proponowałem. Pozdrawiam i oczywiście czekam na relacje z budowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem ten temat do warsztatu cywilnego, bo tu jakoś bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paffko napisał

Spoko, nie ma problemu. Tylko proponowałem. Pozdrawiam i oczywiście czekam na relacje z budowy

No to ok relacja będzie tylko nie wiem kiedy bo jeszcze nie mam zamuwionego aerografu (poczta jak zwykle)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie gdzie prowadzić relację w tym temacie czy zakładać nowy . Wiecie nie wiem za bardzo bo to pierwsze forum na którym piszę.

 

Prowadź w tym temacie Nie ma sensu żebys zakładał nowy. Ewentualnie możesz zrobić edycje pierwszego posta i wpisać inaczej temat (np. Scania R620 Italeri + przyczepa do przewozu drewna etc.)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to już mogę zaczynać relację. Trochę już zrobiłem.

 

wnętrze kabiny

6d24bedcd5f1dc9am.jpg

widać trochę niedociągnięć ale to wszystko zniknie zapewniam

narazie tylko tyle.

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.