Jump to content

ciekawostka znaleziona w ...


imt
 Share

Recommended Posts

Eeee nie no fajne łajby Faktycznie widać zapał i zdolności modelarskie tylko czemu on się tak upiera, że Bismarck to taki trudny model. Przecież on ma konstrukcje porównywalną z budową cepa w stosunku do innych wynalazków jakie pływały po morzach (np. japońskich). No i też polemizował bym odnośnie nowoczesności Bismarck'a na owe czasy

Ale ogólnie wygląda to super tylko szkoda, że filmik taki ciemny.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witku - ja uwielbiam te okręty U mnie stwierdzenie "wynalazek" nie znaczy absolutnie nic obraźliwego. Wręcz przeciwnie - podziwiam finezje z jaką Japończycy tworzyli swoje okręty. Wraz z planami Missouri dostałem też plany przepięknego Yamato, jednak gdy je zobaczyłem załamałem ręce. W modelarstwie od podstaw istotne jest uwzględnienie krzywizn jakie model będzie posiadał. To właśnie je jest najtrudniej odtworzyć. Niestety wydaje mi się, że Yamato jest poza moim zasięgiem w chwili obecnej bo na taki model (oczywiście w skali 1:200) trzeba pozostawić sobie przynajmniej z 2 lata pracy, a tu bym wysiadł już na kadłubie :( To się tyczy wielu japońskich jednostek. Bismarck przy nich jest jak kwadratowa skrzynka którą się składa jak z klocków LEGO.

Kiedyś tam dołącze do Waszego klubu z pewną pszczółką którą zwali "Maya" . Z okresu kiedy była w zespole Kurity (wiadomo gdzie) no i.... (wiadomo gdzie) .... poszła na dno.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Właściwie to jeszcze nie dłubie Mam troszkę modeli do skończenia, a mają one priorytet bo to nie dla mnie. Ostatnio w ręce wpadły mi Profile morskie z tym krążownikiem i wróciło mi stare (nie realne niestety) marzenie zrobienia wszystkich okrętów biorących udział w bitwie o Leyte . Jako że życia by mi brakło pomyślałem sobie, że mając troszkę dokumentacji narazie wydłubie sobie Maya.

hehe 1:700 to nie skala dla mnie i tylko podziwiam cuda jakie niektórzy w niej są w stanie wykonać.

Pozdrawiam i powodzenia przy Takao

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie mogę podziękować za życzenie powodzenia co by nie zapeszyć ;-) Jak zaczniesz dłubać Maya to daj znać ;-) a skala 1/700 to jak dla mnie najlepszy kompromis pomiędzy możliwym do uzyskana zdetalizowaniem modelu a miejscem jaki zajmuje "stocznia" Po za tym jako człowiek wychowany na miesięczniku "Morze" z lat 80`mam na stałe zakodowane w głowie mikro cuda Janusza Skulskiego które były prezentowane na łamach "Morza" Zapewne właśnie dzięki tym mikromodelom kręci mnie skala 1/700.Poprostu uwielbiam takie maleństwa ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.