Skocz do zawartości

"Prawie" jak TIR


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

Ostatnio gdy byłem na praktyce i mieliśmy nieoczekiwany wyjazd za miasto zobaczyłem Merola Sprintera... z naczepą!!

Niestety mam tylko jedną fotę tego zestawu bo "praca goniła".

Ok, oto ta maszyna:

a1e58b12645e3cce.jpg

Pierwszy raz takie coś widziałem ale powiem że fajne fikuśne ustrojstwo

O, i jeszcze pytanko: czy to jest taka wersja normalnie produkowana czy może jakaś garażowa samoróbka? Odrazu piszę że siodło wyglądało jak normalne od trucka tylko jakby trochę mniejsze i były też normalne przewody żółty, czerwony i czarny.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już kiedyś takiego widziałem więc żadna "garażowa samoróbka" nie jest A co do budowy to jest on złożony na bardzo podobnych podzespołach jak normalny truck i masz rację przewody są o mniejszym przekroju.

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to ciągnik siodłowy z naczepą to wydaje mi sie, że C+E chociaż w stu procentach pewny nie jestem. Na zachodzie często widuje sie takie sprzęty. Raz widziałem Mercedesa Vario w stylu amerykańskim, czyli z długą kabiną i innymi bajerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Poznaniem w Stęszewie przy drodze na Wrocław jest firma która takie zestawy produkuje. Oglądałem kiedyś Iveco z naczepą. Po założeniu plandeki to dopiero wyglądało "prawie" jak TIR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy widziałem tego typu zestawy, ze skrzynią czy plandeką. Ciekawe rozwiązanie do przewozu lekkich gabarytów. Sens ma wówczas, jeśli jest użytkowany przez małą firmę o jakimś specyficznym profilu, wymagającym przewozu różnorodnych towarów i to pod warunkiem posiadania 2-3 różnych naczep, np. dłużyca, skrzynia, itp...

W Polsce to rzadkość, ale za granicą już nie. Oczywiście kategoria C+E, bo zestaw + ładunek przekracza 3,5 tony.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem dwa takie. Raz widziałem właśnie sprintera z jakiejś firmy od klimatyzacji około 3 lata temu na hali ludowej (stulecia w zasadzie). Cały zabudowany i 3 osiowy. DO tego naczepa która była wyposażona w klimę, a na dworze było jakieś 35 stopni Piękny zestaw. Drugie takie widziałem na Master Trucku 2007. Kolesie z Rico właśnie wspomnianym Vario ciągnikiem w dubelkabinie przyjechali, a w naczepie mieli mobilne biuro i kierowców przesłuchiwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem takie zestawiki . Najlepiej wyjechać w traskę (Zagranica, ja osobiście pierwszą taką kombinację widziałem w Polsce ) .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przyszło ze stanów a dokładniej z ich naczepami kempingowymi... kiedyś na Zakopiance widziałem pomykał Ford F350 HD na bliźnaku z tyłu i (wlukł czy wlókł?) za sobą naczepe kempingową 3 osiówke.... fajny widok zwłaszcza że to był "super-cab" z kominami puszczonymi za kabiną. Kiedyindziej widziałem Dodge`a Rama również jako ciągnik siodłowy, normalnie do paki miał przykręcone siodło...

Jak będę w Dobczycach na polu namiotowym to zrobie Wam zdjęcia naczepy kempingowej o ile tam jeszcze stoi (robi wrażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlukł czy wlókł?
"wlókł" (bo odmienia się na "wlokę", np. "wlokę ją za sobą")
Jak będę w Dobczycach na polu namiotowym to zrobie Wam zdjęcia naczepy kempingowej o ile tam jeszcze stoi (robi wrażenie).
Aż się nie mogę doczekać!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wow fajna maszynka!!! Ja widziałem ostatnio Merola "kaczkę" z naczepką skrzyniową i też Merolka takiego jak na twoim zdjęciu ale to była pomoc drogowa i miał naczepę do przewozu samochodów... wyglądało to czadowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.