Skocz do zawartości

Nashorn (wersja wczesna) 1/35 Dragon


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo... Te obicia na zamku działa i kole napędowym wyglądają ekstremalnie super :super: Nad zapasowymi gąsienicami możesz jeszcze popracować tak jak wspomniał Maciek. Ten kolor spod rdzy wydaje mi się na pierwszy rzut oka jak niedomalowany szary plastik. Już widać, że model będzie genialny i jakby jeszcze coś próbować zrobić genialniej to może trochę więcej życia tchnąc w koła jezdne. Nie to, że jest z nimi coś nie tak ale cały pojazd wręcz emanuje mnogością świetnych efektów i może warto byłoby tam opcjonalnie zrobić jakieś zdrapki od kamieni albo rozjaśnić wypukłe dekielki. Wszystko tez jeszcze zależy jak widzisz kwestię ich ewentualnego brudzenia. Moc bije od tego modelu 💪👏

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TAW napisał:

Nooo... Te obicia na zamku działa i kole napędowym wyglądają ekstremalnie super :super: Nad zapasowymi gąsienicami możesz jeszcze popracować tak jak wspomniał Maciek. Ten kolor spod rdzy wydaje mi się na pierwszy rzut oka jak niedomalowany szary plastik. Już widać, że model będzie genialny i jakby jeszcze coś próbować zrobić genialniej to może trochę więcej życia tchnąc w koła jezdne. Nie to, że jest z nimi coś nie tak ale cały pojazd wręcz emanuje mnogością świetnych efektów i może warto byłoby tam opcjonalnie zrobić jakieś zdrapki od kamieni albo rozjaśnić wypukłe dekielki. Wszystko tez jeszcze zależy jak widzisz kwestię ich ewentualnego brudzenia. Moc bije od tego modelu 💪👏

 

Ok postaram się jeszcze trochę te koła jezdne jeszcze trochę wyciągnąć i troszkę bardziej sponiewierać. Co do zapasowych gąsienic chyba już wiele się nie zmieni w szarości ich. Na przyszłość mam nauczkę, żeby robić nieco ciemniejszym szarym bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patrykd napisał:

Co do zapasowych gąsienic chyba już wiele się nie zmieni w szarości ich.

Może spróbuj zrobić coś w stylu filtra z ciemnobrązowej olejnej oczywiście wcześniejsze rdzawe kolory trochę ściemnieją, jednak gdy filtr dobrze przeschnie to można znowu nimi podziałać i wrócić do ustawień fabrycznych :lajkonik:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaciejW napisał:

Może spróbuj zrobić coś w stylu filtra z ciemnobrązowej olejnej oczywiście wcześniejsze rdzawe kolory trochę ściemnieją, jednak gdy filtr dobrze przeschnie to można znowu nimi podziałać i wrócić do ustawień fabrycznych :lajkonik:

 

 

Kurdę a może potraktować  gąsienicę  matowym lakierem. Bo nie było lakierowane. Wtedy też troszkę ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko jesteś w stanie je jakoś wyjąć albo do nich skutecznie podejść to nie rezygnuj z poprawek jeśli uważasz że możesz osiągnąć lepszy efekt. Ten model jest tego warty żeby jeszcze trochę się wysilić no i miejsce bardzo eksponowane. Na siłę można by się upierać, że były wcześniej malowane panzergreyem ale w sumie też wydają się za jasne. Wielu modelarzy jako bazę do gąsienic używa Tamiya Dark Iron. Fajnie oddaje wygląd świeżej gąsienicy i dobrze wchodzą w nią wszystkie efekty rdzy i zabrudzeń.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TAW napisał:

Jeśli tylko jesteś w stanie je jakoś wyjąć albo do nich skutecznie podejść to nie rezygnuj z poprawek jeśli uważasz że możesz osiągnąć lepszy efekt. Ten model jest tego warty żeby jeszcze trochę się wysilić no i miejsce bardzo eksponowane. Na siłę można by się upierać, że były wcześniej malowane panzergreyem ale w sumie też wydają się za jasne. Wielu modelarzy jako bazę do gąsienic używa Tamiya Dark Iron. Fajnie oddaje wygląd świeżej gąsienicy i dobrze wchodzą w nią wszystkie efekty rdzy i zabrudzeń.

 

Gąsienice nie są przyklejone lecz tylko włożone. Zatem mogę je bez problemu wyjąć. Dzięki chłopaki za porady.

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że jeszcze raz na ten sam temat. Tutaj gęsi pomalowane właśnie Dark Iron tak poglądowo gdybyś chciał iść w ten odcień. Na nich są nałożone ziemiste pigmenty i siuwaksy. Oczywiście w Twoim przypadku będzie tam dominować rdza. Ale ten kolor jest chyba najlepszy pod bazę wypadową do dalszych zabiegów. Zawsze też możesz tą farbę odrobinę rozjaśnić jeśli wydaje Ci się za ciemna. Jak możesz je wyjąc to spoko loko - możesz próbować aż do pełnej satysfakcji.

a8b1b00023437b673b3de5bb00bae3ef.jpg

Edytowane przez TAW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę się jeszcze bawił.  Na przód na pewno pójdzie jeszcze kurz i aż tak mocno nie będzie się rzucać w oczy ta baza. Tak jak napisałem. Najpierw spróbuję lakierem je przyciemnić. A potem zobaczę. Przytłumię jeszcze miejscami ten szary.  Coś tam podziałam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bulik58 napisał:

patrykd moglbys okazac serce i pokazac te nie dawno kupione okazy?

 

Do drybrushu używam teraz takich pędzelków. Są z naturalnego włosia i bardzo miękkie. Ogólnie nie lubię narzędzi od Miga Majoneza, ale akurat z tego zakupu jestem zadowolony. Pędzel jest okrągły.

 

2-ammo-drybrush-technical-brush.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

To będzie chyba najlepszy model Nashorna w dziejach tego forum. Nawet zapach smaru i paliwa oraz dym ze spalonego prochu zostały odtworzone w skali 1/35!!!!!!!

W 100 procentach, I agree !

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbowałem troszkę zabawę z rdzą na podeście. Tzn. po chippingu zapodany old rust od miga, potem blendowanie, następnie medium rust  (ale tylko wokół krawędzi starego blendoiwania) od ak i znów blendowanie. Na koniec przecierki z polished steel. Zdjęcie takie robocze. Sam nie wiem co o uzyskanym  efekcie myśleć.

 

1474911994_rdzanapodecie.thumb.jpg.10e7dee780a561ed16dc355bf2e7673f.jpg

Edytowane przez patrykd
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Jak to co myslec ? pozytywnie ! Nie wiem czy to wina zdjecia ale ten kant na laczeniu 2 polowek nie jest za mocno wytarty? Chociarz minimalne slady po farbie bym zostawil, przecierz te pojazdy chyba az tak dlugo nie walczyly. 

 

O jaki kant ci chodzi? Możesz zakreślić? 

 

 Poza tym na drzwiach masz slady jakby farba plulo. 

 

To zdanie nie jest po polsku i nie wiem o co chodzi:)

 

BTW. Przypominam, że zbliżenie jest bardzo mocne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaciejW napisał:

Chodziło mi o podest - widząć kawałek podłogi na zdjęciu która jest bardzo fajnie poobijana to sam podest mógłby być trochę bardziej styrany.

 

 

Ok . Pomyślimy. Aczkolwiek mnie się podoba taki umiarkowany sposób obicia. Skupiłem się bardziej na brzegach bo tak sobie wyobrażam, że żołnierz jak wchodził po drabinkach to raczej na rantach i okolicy stawiał pierwszą nogę  na podeście a drugą mógł już po przeniesieniu ciężaru stawiać już na rancie pod drzwiami.  Niestety nie mam referencyjnej fotki tego podestu by podpatrzyć jaki stopień wytarcia mogłąby mieć. 

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bulik58 napisał:

Nie po polsku ale za to po slasku hahaha. Ale teraz na powaznie , zaznaczylem miejsca o ktorych wspominalem.

293083665_(00001(7)TankEncyclopediaIsraeliTanks.jpg.752d11058c590d1affe2dc0fc0cd81b8.jpg

No widziałem to są chyba jakieś paproszki po lakierowaniu. Mimo iż maluję w bardzo czystym otoczeniu i model po lakierowaniu odkładam zawsze do gablotki nie jestem w stanie na 100% zapewnić uniknięcia takiego czegoś. Chyba każdy to przyzna. Spróbuję to delikatnie jutro zeskrobac wykalaczką o ile pójdzie. 

 

Co do rantu po wycierałem go mocniej bo założyłem ze  to element cienkościenny po którym załoga notorycznie mogła przechodzić. Przypominam że modelarstwo to dla mnie rodzaj sztuki. A że sztuka tak jest że jednemu się podobają naprawdę ładne obrazy a drugi powie że nawet gówno wystawione w galerii to też sztuka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaciejW napisał:

Wygląda już dobrze, więc jak się tobie podoba to chyba nie ma sensu próbować poprawiać tego na siłę.

Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma co działać nadgorliwie 😆 później się żałuję że się chciało upiększyć 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zyziek napisał:

Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma co działać nadgorliwie 😆 później się żałuję że się chciało upiększyć 😐

Słuszna rada. Już nie raz przejechałem się na tym że chciałem coś poprawić a wyszło jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym tu się przejmować. Wyłapiesz to gołym okiem ? Wątpie

W rzeczywistości 95% ludzi nie wyłapie nawet 10% zabiegów na modelu nie mówiąc o tych paprochach.  Powiedzą "bardzo ładny żółty czołg" i pójdą do lodówki po zmrożoną wódke :D

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.