Skocz do zawartości

Nashorn (wersja wczesna) 1/35 Dragon


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Analizując foto widzę, że chyba przegapiłem jeszcze jeden mały detal na przedniej osłonie armaty.  Czy może ktoś to potwierdzić? Będę musiał go dorobić. Widzę, że na wczesnych pojazdach był. Wg źródeł  płyka ta była przewidziana do dodatkowego użycia celownika ZF3x8 i Sf1ZF1 a Rblf36, ale w ostateczności okazała się zbędna.

 

image.png.685f38b33e9c33f0a68a2a00ef6f3afe.png

 

image.png.dcdc240ce8d39a0bce56b8eb3711bafb.png

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykd napisał:

Analizując foto widzę, że chyba przegapiłem jeszcze jeden mały detal na przedniej osłonie armaty.  Czy może ktoś to potwierdzić? Będę musiał go dorobić. Widzę, że na wczesnych pojazdach był. Wg źródeł  płyka ta była przewidziana do dodatkowego użycia celownika ZF3x8 i Sf1ZF1, ale w ostateczności okazała się zbędna.

Dokładnie tak, jak piszesz.  W twojej wersji powinna być ta zasłona. Prawdopodobnie osłony zostały zaprojektowane do użycia obu celowników, a użyto tylko Sfl ZF  1a. Dlatego wycięcie na celownik bezpośredni ZF 3x8 zostało zasłonięte.

50 pierwszych pojazdów miało dwa celowniki ZF 3x8 i Sfl ZF 1a. Następnie od 51 pojazdu używano już tylko tego drugiego, ale wycięcia w osłonach już były dlatego je zaspawano. Prawdopodobnie osłony takie montowano w pojazdach do sierpnia 1943 roku 

 

Edytowane przez Gregory
Uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawierć pierwsze i ostatnie ogniwo w zapasie, taki szczegół 😉

Szkoda, że bez Friul. Miejscami gęsi są napięte w innych miejscach luźne. Ogólnie dla mnie dziwnie to wygląda. Metalowe by się same ułożyły. MT dla mnie to masakra tym bardziej na podwoziu Pz IV. Tylko Friule to teraz towar dla bogaczy zamawiałem 3 komplety to wyszło po 180 ziko 😕

Ale przy tej waloryzacji to bym się zdecydował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, produdi napisał:

Nawierć pierwsze i ostatnie ogniwo w zapasie, taki szczegół 😉

Szkoda, że bez Friul. Miejscami gęsi są napięte w innych miejscach luźne. Ogólnie dla mnie dziwnie to wygląda. Metalowe by się same ułożyły. MT dla mnie to masakra tym bardziej na podwoziu Pz IV. Tylko Friule to teraz towar dla bogaczy zamawiałem 3 komplety to wyszło po 180 ziko 😕

Ale przy tej waloryzacji to bym się zdecydował :)

O co chodzi z tym nawierceniem bo nie bardzo kumam. Na zdjęciach nic takiego nie widzę. 

Co do ułożenia gąsek to faktycznie robiąc je troszke zawaliłem sprawę i nie spojrzałem na zdjęcia referencyjne że były one bardziej napięte. Na szczęście układ napędowy (m.in. Koła napinające) jak i gęsi nie są jeszcze sklejone i da się to poprawić. 

Dzięki za uwagi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, patrykd napisał:

O co chodzi z tym nawierceniem bo nie bardzo kumam. Na zdjęciach nic takiego nie widzę. 

Chodzi o nawiercenie otworu w ogniwie na szpilkę. W pierwszym od lewej jest łeb szpilki, ale nie widać jej później w dalszej części ogniwa, dlatego trzeba by to rozwiercić.  I zrobić otwór na szpilkę w pierwszym od prawej.

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa gąsek łączone są metalowymi szpilkami.  Ogniwa są przewiercone by tą szpilkę nabić i połączyć ogniwa. W Magic Trackach ogniwa kleisz ze sobą wiec jest jednolity odlew. Jak sklejasz całą taśmę to oczywiście tego nie widać, ale jak dajesz ogniwa na zapas to pierwsze i ostatnie musisz nawiercić inaczej zostaje Ci pełny odlew i dodatkowo łeb szpilki , a szpilki w  ogniwie nie ma.

1b32de273ef2f97890aecf0ddc86e65c02bc0f68b38d2115bd9b0a032603092b.jpg

DSCN0153-1-1.jpg

Edytowane przez produdi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, meser262 napisał:

Ja obstawiałem właśnie tą zasłonę593199174_meser262@Nashron.thumb.jpg.61d1a5dddb6af0dc998064a3950c7535.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udało mi się wykonać te płytkę i wycięcie pod celownik w płycie osłony armaty. Czy dysponuje ktoś może zdjęciem tego co znajdowało się po drugiej strony tej zasłony od środka pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zaruk napisał:

Te blachy to nic nie warte

20 godzin temu, DamianosPL napisał:

 bo podwajają wartość modelu dwukrotnie

5 godzin temu, zaruk napisał:

I tak znikną pod farbą

 

5 godzin temu, patrykd napisał:

Taa już nigdy więcej blach

Dzięki wiedzy zdobytej na forum, w przyszłości zaoszczędzisz czas i pieniądze 😎

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pewno że sarkazm. Ja zresztą też sobie jaja z tego zrobiłem. Blaszki mocno waloryzują modele i nie ma co o tym gadać za wiele. Te wszystkie wątki to zdecydowane pokłosie wczorajszego nabijania się z tego, że blaszki nic nie wnoszą i są potem zamalowywane i nic nie widać potem.

Edytowane przez patrykd
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.