Skocz do zawartości

Ts - 11 Iskra Novax, Arma Hobby 1/72


jawor84

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, jawor84 napisał:

Ten egzemplarz z tego co wiem jej nie posiadał

Zgadza się, wersje NOVAX jej nie miały.

Ładnie idzie :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update i pytanie. Iskierka dostała już kalki (dopasowanie napisów eksploatacyjnych do miejsc w których powinny być  to był czysty masochizm). Całość pokryta lakierem błyszczącym a na dolne powierzchnie położony szary panel liner od Tamki. 

 

Chciałbym ją lekko przybrudzić. Jednak jak oglądam zdjęcia iskier na necie to tam jakiś szczególnych plam, zacieków itp nie widać. Z drugiej strony zdjęć granatowej w necie jest jak na lekarstwo. Czy są jakieś miejsca które mogą być trochę bardziej uwalone niż reszta? Oczywiście mógłbym porobić jakieś randomowe ślady eksploatacji ale z drugiej strony chciałbym żeby to w miarę wyglądało.  Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

20211217_194412_copy_1024x768.jpg

20211217_194439_copy_1024x768.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jawor84 napisał:

Czy są jakieś miejsca które mogą być trochę bardziej uwalone niż reszta?

Ja bym sobie darował.

Iskry moim skromnym zdaniem były dość czystymi samolotami.

 

Brawo za właściwe szachownice, bo była tu pułapka z tymi na spodzie. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Grzes napisał:

Brawo za właściwe szachownice, bo była tu pułapka z tymi na spodzie. :super:

 

Dzięki, wzorowałem się właściwie na planach z Mini Repliki... więc wiesz 😉 Instrukcja to był tylko dodatek. 

Skoro były czyste to nie będę się nad nią specjalnie pastwił. Ogarnę tylko komory podwozia, składam drobnice, psikam satynę i finito 😉 I tak dłuuuuugo mi z nią zeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jawor84 napisał:

wzorowałem się właściwie na planach z Mini Repliki

I słusznie. Zwłaszcza, że jest tam też zdjęcie pokazujące układ szachownic.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich zmęczeniowych akcentów to możesz dodać bardzo delikatne obicia na łączeniu kadłuba i osłony awioniki, minimalne obicia na krawędzi natarcia skrzydła tuż przy wlotach powietrza i tyle. 

Możesz jeszcze dodać niewielkie wypłowienia lakieru, jak się przyjrzysz zdjęciom z neta to widać na nich, że farba na kadłubie od góry lekko płowieje. Idąc tym tropem można również nieco zmęczyć kolor na skrzydłach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Obicia są. Delikatne i do tego praktycznie nie widoczne przy tym świetle. Wypłowienia to ciekawy pomysł, chociaż nie wiem czy już nie jest za późno - rano całą górę potraktowałem lakierem satynowym. Chociaż olejami chyba mogę się jeszcze delikatnie pobawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach (!) nareszcie dobrnąłem do końca prac z iskrą (prawie 😜). Dziękuję wszystkim którzy się tu udzielali za pomoc, dzięki niej sporo się nauczyłem. Model zdecydowałem się zrobić bez podwieszeń dołączonych w zestawie. Jakoś krzywo wyszły podczas klejenia a próby rozwiercenia wylotów pocisków nie dodały im uroku 😉 Niestety poległem również przy próbach klejenia osłon wlotów powietrza... większość tych malutkich części pochłonął dywan 😕 Z rzeczy z których jestem zadowolony: pierwszy raz wykonałem coś samodzielnie z hipsu. W tym przypadku komorę podwozia przedniego. Może nie jest idealnie ale jest baza do kolejnych takich starć. Przewody i dźwignie w kabinie pilotów - niby niewiele ale cieszą. Model malowany pedzlem niebieska hataka. Ma parę baboli ale ogólnie jestem zadowolony. Zaczynając malowanie myślałem, że będzie duuuużo gorzej. Drugi raz użyłem masek do malowania kabiny. Nie wiem co robiłem nie tak za pierwszym razem, że wyszedł straszny "stopień" farby. Tym razem, mz, wyszło bardzo przyzwoicie.  Postaram się szybko zrobić parę przyzwoitych fotek które wrzucę do galerii. Chętnie poczytam Wasze opinie.  Jeszcze raz dziękuję za pomoc 🙂

20211223_222108_copy_1024x576.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jawor84 napisał:

Po kilku miesiącach (!) nareszcie dobrnąłem do końca prac z iskrą

Brawo! :brawo:

 

27 minut temu, jawor84 napisał:

Postaram się szybko zrobić parę przyzwoitych fotek które wrzucę do galerii.

Dawaj śmiało.

Misie podoba :mrgreen:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.