Skocz do zawartości

Ts - 11 Iskra Novax, Arma Hobby 1/72


jawor84

Rekomendowane odpowiedzi

Blue stuff jest fajny do kopiowania takich kształtów. Domowy, szybki i najtańszy sposób na taką część to plastik + pilnik i szlifowanie. Jest to w miarę prosty kształt do zrobienia. 

Wyrównaj te ślady po formie przed czerwonym zaznaczeniem. Podobny ślad, też do usunięcia, po formie jest przy pierwszej linii podziału za kabiną. 

 

Edytowane przez rymulus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawiam tego dorabiania z plastiku, że nie wyjdzie to identyczne... no ale spróbuje 😉 Co to tych śladów po formie to mam w planach jeszcze z tym trochę popracować przed odtwarzaniem linii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Można też zrobić formę w plastelinie / modelinie i odlać część dwuskładnikowym klejem epoksydowym, np takim:

klej-epoksydowy-uhu-plus-endfest.jpg.06b4630e277dfcb52cdbb4070f8f95dc.jpg

 

Oooo... i to jest coś dla mnie :D  Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jawor84 napisał:

Dzięki

Nie ma sprawy. W tym fachu trzeba sobie pomagać.

Metoda prosta i przetestowana przeze mnie.

Jedynym mankamentem jest to, że czasem odlany element trzeba czyścić z plasteliny, no ale przy takim maleństwie nie będzie z tym problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetnij kawałek ramki na długość jaka potrzebujesz i przetnij na pół a potem szlifowanie na papierze ściernym. 5 minut i dorobione.

Drugi sposób zamocuj kawałek ramki o promieniu wysokości kawałka w dremerze i na papierze ściernym spiluj 1 koniec odetnij zaokrąglij drugi i przetnij na pół.

Edytowane przez Adamo722
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Mały update. Warsztat nie umarł tylko jakoś bardzo się ślimaczy. Za radą kolegi @Grzesdorobiłem zaginiona w akcji cześć. Wyszła mz całkiem spoko i siedzi już na modelu. Całość nareszcie wygląda jak Iskra. Teraz czeka mnie odrobina szpachlowania (łączenia skrzydeł z kadłubem jakoś mi się rozjechały), szlifowania, dorabiania linii podziału blach które znikły podczas szlifowania kadłuba wcześniej i lecę z podkładem. Ale to pewnie za jakiś czas... 😉

20211101_194452_copy_768x1024.jpg

20211102_084221_copy_768x1024.jpg

20211104_081338_copy_1024x768.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobry wieczór 🙂

 

Spieszę tylko powiedzieć, że iskra dorobiła się podkładu i obecnie szlifujemy wykryte za jego pomocą niedoskonałości oraz poprawiamy wcześniej zatarte linie podziału blach. 

Przybyło też trochę drobnicy. Przy podwoziu dodałem większe przewody instalacji, całość pomalowana, potraktowana suchym pedzlem i lakierem. Następny krok to lekki brudzing i niech czekają na montaż. 

20211112_224536_copy_1024x768.jpg

20211112_224618_copy_1024x768.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Z racji przymusowego wolnego spowodowanego popularną obecnie chorobą pracę nad iskra mają szansę posunąć się do przodu.

Poszpachlowalem i zapodkladowalem miejsca na kadłubie które tego wymagały. Złożyłem golenie podwozia głównego, niech sobie teraz czeka na montaż.  Zachciało mi się zamontować lufę działka z igly... no to była trochę przeprawa. Skończyło się niezłym szlifowaniem. Nie jest idealnie ale jestem zadowolony z końcowego efektu. Z PCV dorobiłem ta mała antenę która znajduje się pod działkiem a w tak zwanym między czasie zgubiłem kolejna część - antenę systemu grom (chyba, nie jestem na 100% pewien - pierwsza za lukiem przedniego podwozia) ale dorobiłem ja z kawałka ramki. Dół dostał już dwie warstwy koloru i grzecznie sobie schnie. 

 

20211119_110142_copy_768x1024.jpg

20211119_110042_copy_768x1024.jpg

20211119_110106_copy_768x1024.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze.

2 godziny temu, jawor84 napisał:

Z PCV dorobiłem ta mała antenę która znajduje się pod działkiem...

Ta "mała antena" to blaszana obudowa otworu wyrzutnika łusek, jej środek powinien być pusty.

Oprofilowanie lufy działka od przodu wydaje się bardzo kanciaste, a w rzeczywistości ma opływowy kształt.

I ostatnia uwaga, jeśli robisz niebieską Iskrę to felgi kół powinny być w kolorze góry kadłuba czyli niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Ja bym tą antenę przykleił pomalowaniu, bo może się urwać i  ją połknie potwór dywanowy :szczerbol:

 

Zdrówka :super:, ja to rok temu przechodziłem.

 

Dzięki, ja rok temu też 🤪

 

49 minut temu, rymulus napisał:

Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze.

Ta "mała antena" to blaszana obudowa otworu wyrzutnika łusek, jej środek powinien być pusty.

Oprofilowanie lufy działka od przodu wydaje się bardzo kanciaste, a w rzeczywistości ma opływowy kształt.

I ostatnia uwaga, jeśli robisz niebieską Iskrę to felgi kół powinny być w kolorze góry kadłuba czyli niebieskie.

 

Dobrze wiedzieć co to jest. Ale z tymi kołami to ni ch...ja bym nie wiedział. Otworzyłem teraz MR z jej zdjęciami i jak się dokładnie przyjrzałem to rzeczywiście może to być niebieski. No nic, powinno dać się poprawić. 

Zapytam od razu o kolory anteny i gpsu na szczycie kadłuba. Antena powinna być w kolorze aluminium czy niebieskim? Bo gps chyba biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @rymulus napisał, pozwólcie, że ja zilustruję :)

Kwestia 1:

4 godziny temu, rymulus napisał:

Ta "mała antena" to blaszana obudowa otworu wyrzutnika łusek, jej środek powinien być pusty.

Kwestia 2:

4 godziny temu, rymulus napisał:

Oprofilowanie lufy działka od przodu wydaje się bardzo kanciaste, a w rzeczywistości ma opływowy kształt.

Kwestia 3:

4 godziny temu, rymulus napisał:

felgi kół powinny być w kolorze góry kadłuba czyli niebieskie

Kwestia 4:

3 godziny temu, jawor84 napisał:

Antena powinna być w kolorze aluminium czy niebieskim? Bo gps chyba biały?

Ilustracja:

18.jpg.3f728d481b34f8cfed41c3f60e883bcc.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cyk, kolorek 😉

 

Ps. Tak, wiem, że osłona radaru jest niedomalowana. Czekam do wieczora aż, główny będzie suchy i okleję to taśma i wyrównam 😉

20211123_094132_copy_1024x768.jpg

20211123_094157_copy_1024x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update. Walczę z kalkami. Rzeczywiście nałożenie napisów eksploatacyjnych to jakaś masakra... ale powoli i do przodu. Zrobiłem parę detali w osłonie kabiny - coś co ma przypominać zamki i te podpórki w tylnej części. Generalnie projekt nie umarł 😉😅

20211207_202514_copy_1024x768.jpg

20211207_202940_copy_1024x768.jpg

20211123_204545_copy_768x1024.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.