Skocz do zawartości

Mil Mi 2US, Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Grzes napisał:

Ja bym zrezygnował z tych nitów.

Pisz do Hobby Bossa:

może w kolejnych edycjach uwzględnią twoją uwagę i zaszpachlują :mrgreen:
 
9 minut temu, Grzes napisał:

Na śmigłowcach są praktycznie niewidoczne.

 

To są "praktycznie niewidoczne" czy "zupełnie niewidoczne"? :hmmm:
Pytam tylko z ciekawości, bo z technicznego punktu widzenia jest to informacja dla mnie zupełnie nieistotna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejrzysz zdjęcia, poza tymi z walkaroundów nigdzie ich  nie widać.

3 minuty temu, abtb napisał:

Pisz do Hobby Bossa:

HB dał za wielką głowicę wirnika, ale kto chce zrobić dobry model sam to wymienia i nie pisze do nich.

 

Nity na drzwiach to tylko moja opinia. Po prostu w takiej formie wyglądają nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzes napisał:

HB dał za wielką głowicę wirnika

Są też złe wydechy i osłona silnika. Koła też nie za bardzo,  a o desce rozdzielczej nie ma co nawet wspominać. Każdy bolączki modelu zna i radzi sobie z tym problemem jak może.

Ja te wszystkie rzeczy wymieniałem na żywiczne zamienniki. 

W tej skali praktycznie nie powinno być widać w ogóle nitów. Tyko takie nity dodają trochę "życia" (pod warunkiem, że nie są kolejowe) i taki jest "trynd" w tej chwili.

22 minuty temu, Grzes napisał:

Nity na drzwiach to tylko moja opinia. Po prostu w takiej formie wyglądają nienaturalnie.

A jak wyglądają spiłowane od dołu opony mające "symbolizować" ugięcie pod ciężarem konstrukcji? Tak samo nienaturalnie. Takich "nienaturalności" można namnożyć jak królików a i tak nie ma to wielkiego wpływu na nasze hobby. Jednostki coś z tym robią a większość olewa.

Ja osobiście z tymi nitami nie mam zamiaru nic robić,  tym bardziej, że jest duża szansa na to że to ostatni "czajnik" który wyszedł z pod mojej ręki.

Pełen luz :surfer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abtb napisał:

A jak wyglądają spiłowane od dołu opony

Słabo, toteż tego w modelach nie robię :mrgreen:

3 minuty temu, abtb napisał:

Ja osobiście z tymi nitami nie mam zamiaru nic robić

Słusznie, bo przeca nie taki zamysł miał mój post. 

3 minuty temu, abtb napisał:

Pełen luz

To przede wszystkim! Znamy się nie od dziś i myślę, że znasz moje zdanie - to hobby dla przyjemności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trzeba było zostać przy tych zdjęciach z galerii, na nich nie widać maziaków na szybkach 😉

 

Bardzo mi się ten Czajniczek Twój podoba, aż mi się chce go zrobić. Ale go nie mam, ale mam kilkaset innych modeli, więc pewnie nie za szybko go zrobię :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GreGG24 napisał:

na nich nie widać maziaków na szybkach

Takie życie - bierzesz w łapkę przy foceniu i odciski zostają :haha:

Może przy najbliższym sprzątaniu półeczek przetrę wacikiem z płynem 🙃

 

8 minut temu, GreGG24 napisał:

Bardzo mi się ten Czajniczek Twój podoba

Dziękuję bardzo :piwo:

Po takich słowach aż mnie korci , żeby zacząć lepić URN-a :mrgreen:

Ale po drodze co najmniej 2-3 wiatraki do zrobienia. A może nawet i cztery :hmmm:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mitrandir napisał:

.. tylko?

A co to, ja jeden majster od wiatraków?   :mrgreen:

Muszę odrobinkę miejsca zostawić w warsztacie i galerii dla innych amatorów tych wynalazków.  Nie wiem, czy zauważyłeś Grzesiu, ale jak się odpali "Galerie" to trzy pierwsze miejsca to moje. To trochę "monopolem" trąci i mam obawy, czy aby jakieś trzyliterowe służby nie wezmą mnie na widelec :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.