Skocz do zawartości

BMPT Terminator - rosyjski ciężki wóz bojowy wsparcia - Zvezda 1/35.


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Na terminatorach to ja się nie znam. Do Twojego warsztatu to znałem tylko jednego. Wiesz którego. Dla mnie model super. Malowanie ekstra. Ale ze zdjęciami to byś jeszcze popracował. Gubisz głębie ostrości. Nawet jeśli robisz zdjęcia telefonem to żeby głębia była lepsza to albo oświetl model bardziej światłem rozproszonym albo rób zdjęcie z większej odległości i wykadruj. Ryzykujesz wtedy co prawda utratę ostrości ale na to wystarczy podstawić coś pod rękę z telefonem np. kij od szczotki, kij trekingowy, krzesło a najlepiej oczywiście statyw. Powinno wyjść lepiej.  Nie lepiej byba zrobił by było bez tej podkładki? Ja bym chyba robił zdjęcia bez podkładki.

Co to jest ten pin wash? Nie chce mi się w sieci szukać 😜?

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Endrju napisał:

Na terminatorach to ja się nie znam. Do Twojego warsztatu to znałem tylko jednego. Wiesz którego. Dla mnie model super. Malowanie ekstra. Ale ze zdjęciami to byś jeszcze popracował. Gubisz głębie ostrości. Nawet jeśli robisz zdjęcia telefonem to żeby głębia była lepsza to albo oświetl model bardziej światłem rozproszonym albo rób zdjęcie z większej odległości i wykadruj. Ryzykujesz wtedy co prawda utratę ostrości ale na to wystarczy podstawić coś pod rękę z telefonem np. kij od szczotki, kij trekingowy, krzesło a najlepiej oczywiście statyw. Powinno wyjść lepiej.  Nie lepiej byba zrobił by było bez tej podkładki? Ja bym chyba robił zdjęcia bez podkładki.

Co to jest ten pin wash? Nie chce mi się w sieci szukać 😜?

Pozdrawiam.

Andrzej.

Pin waah to wash dawany punktowo na nity, śruby i zagłębione miejsca. Nie zalewam specyfikiem całego modelu, tylko daję w te miejsca. Model szczególnie pomalowany na jasne kolory nie ciemnieje i nie trzeba ścierać washa. Dziękuję bardzo za rady. Zdjęcia na szybko telefonem, cos poczytam o fotografowaniu..........Bez podkładki dam zdjęcia do galerii.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawe monstrum, lubię takie oryginalne konstrukcje. Kamo nie jest tak ostre jak zamierzałeś, pin wash nienajszczęśliwiej dobrany, za ciemny moim zdaniem. Do tak jasnego koloru, mógłby być jaśniejszy, subtelniejszy, nie widać go na rakietnicach, co jeszcze bardziej zwiększa ten kontrast. Daj go też dużo na siatkę na silniku i może jakieś cienie olejami w zakamarkach. Jest potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Pinwash , krotki opis 

Wash, spolszczany czasem jako płukanka to technika modelarska służąca wzmacnianiu widoku detali modelu. Chodzi w niej o wyodrębnienie krawędzi blach, linii podziału, nitów i detali.  

Piękna definicja, która nie wskazuje różnicy między washem a pinwashem. Ale co tam, kolejny post wbity i liczniczek rośnie jak na drożdżach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Pinwash , krotki opis 

Wash, spolszczany czasem jako płukanka to technika modelarska służąca wzmacnianiu widoku detali modelu. Chodzi w niej o wyodrębnienie krawędzi blach, linii podziału, nitów i detali.  

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bzdura napisał:

Piękna definicja, która nie wskazuje różnicy między washem a pinwashem. Ale co tam, kolejny post wbity i liczniczek rośnie jak na drożdżach.

Pewnie bulik58 zapomniał dopisać że pinwash to taki wash punktowy np na samych nitach, albo liniach podziału itp, a ta definicja washa to taka ogólna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym robisz "płukankę" ?? Ja całe życie używałem oleju z terpentyną. Niestety na starość mi odbiło i kupiłem "chemię" tamiya do płukanek. Jakieś to strasznie agresywne wykonali, wżera się to w kolor bazowy i jakoś nienaturalnie rozlewa. Chyba wrócę do swojej starej metody czyli "brudna" terpentyna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..Nie wiem czy to pytanie bylo skierowane do mnie , ale ja podobnie , wole bardziej oleje i rozpuszczalnik gdyz latwiej mi zapanowac nad nimi.  .."

Tak jak myślałem, ostatni zalew "chemii" trzeba traktować z dużym dystansem... thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.