Skocz do zawartości

Fantazja czyli coś z niczego...czyli SHERMAN* 1/72


lewan

Rekomendowane odpowiedzi

Na starcie chciałbym coś o tym modelu opowiedzieć.

Model pochodzi z firmy heller .

Przy zakupie,gdy go już dostałem po paru dniach zorientowałem się że nir ma tam całej góry czołgu

 

Chwila siedzenia i cos sie wykombinowało co prawda model jest "brzydki"

i w najblirzszym czasie naniose na niego poprawki

głównie czym sie zajme to górą..zaplanuje ją od nowa,pomaluje jeszcze raz i zmienie kolor błota

 

Podziękowania dla

Czak45 -przypomniałeś mi bym to wrzucił

WYTWORY FANTAZJI

 

mod3l1bc0.png

model3uu3.png

mod3l2tj7.png

 

narazie to na tyle

 

ps:to mój pierwszy model tutaj pokazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ze się czepiam, ale mi sie zdaje, ze dla takich wynalazków lepszy był by dział "Różne" . Obserwuje od jakiegoś czasu warsztat i galerie w dziale "Pojazdy wojskowe" i widzę coraz więcej takich dziwolągów , które w rzeczywistości nie istniały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ze się czepiam, ale mi sie zdaje, ze dla takich wynalazków lepszy był by dział "Różne" .

Osobiście, wydaje mi się, że tu właściwe miejsce.

 

lewan:arrow: Nie obraź się - kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego byś sie spodziewał..całą góre brałem z resztek częsci ...mam zamiar to poprawić:):)

 

ps:ja isę nie gniiewam to mnie tylko mobilizuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że lewan przez przypadek wrzucił go do cywili, a potem utworzył ten temat w "pojazdach wojskowych". Niestety moderator z tematyki pojazdow cywilnych, zamiast usunąć, przerzucił Shermana do tego działu. Stąd dwa te same tematy, teraz wystarczy zespolić w jeden i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już posprzątane z tymi dwoma tematami.

 

A ja jak patrze na model, to sobie wyobrażam, że on szarżował przez oddziały piechoty wroga. Tyle krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie błota to zły kolor wziełem...a robiąc zdjecie tylko pogorszyło jego wygląd...Szczrze to dobrym modelarzem nie jestem gdyż dopiero zaczynam(zwracam na mój wiek 15lat.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczrze to dobrym modelarzem nie jestem gdyż dopiero zaczynam(zwracam na mój wiek 15lat.)

 

Tak sobie myśle ze fajnie by było gdyby pod nickiem było okreslone kto ile ma lat i jak dlugo skleja ew. co skleja? Na konkursach sa kategorie wiekowe i chyba tak jest latwiej oceniać.

A sam model faktycznie sredniej jakości, no ale jak na 15 lat to mozna pogratulowc odwagi. Nastepnym razem lepiej dobieraj kolory.

Ps. Jest jakas historia apropo tego dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale wiek nie ma nic do rzeczy, rzeczywistość odbieramy wszyscy tak samo, kwestia umiejętności, warsztatu faktycznie z czasem wzrasta, Na róznych forach w tym i tym można zaobserwować prace 15 latkow nie do odróznienia od prac seniorów. Po co jednak szukasz od razu prób zaawansowanych technik niszczenia, brudzenia pojazdu. W ten sposób sam tworzysz karykaturę tego co zrobiłeś. Jeśli zaczynasz to najpierw sklejaj i maluj, nasepnie dodawaj kolejne techniki a nie wszystko na raz. NIszczenie pojazdu to jedna z trudniejszych rzeczy ( realistyczne ) w modelarstwie. Wielu modelarzy probuje poprzez tę technikę ukryć wszystkie niedoskonalości modelu który stworzyli. Sorry ale to droga donikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollingstones

Wybacz ale wiek nie ma nic do rzeczy, rzeczywistość odbieramy wszyscy tak samo

Wątpię - zwróć uwagę na prace, rysunki iyp. dzieci, dla nich ludzie to kółka i kreski, chmury są niebieskie, dym z komina ewidentnie czarny, a słońce to nie biała jasna kula tylko żółte kółko z szprychami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor - nie chcę rozbudowywać tego arcyciekawego watku - ale autor piszę że ma 15 lat nie 4,6,9 12 a 15. Wielu twórców z tego forum w takim wieku ma już świadomie ukształtowaną wizję tego co chcą osiągnąć. I tu pojawiaja się elementy związane z warsztatem, jego opanowaniem i stopniem rozwoju. NIebagatelna rolę będą odgrywać dostepne srodki finansowe na sprzęt do modelarstwa ale o tym nie chcę rozmawiać. Nie chodzi o to abyśmu mówili dla zabawy w tym wątku że to krwawy keczupowy czy jakiś tam czołg. TO bardziej kpiarskie niż konstruktywna zjebka. Tak więć głowa do góry Lewan i jedziesz dalej. Myślę że takie zasady powiniśmy dla wartości merytorycznej forum stosować.

Miłego dnia - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z rolllingstones. Jam mam 14 lat i co z tego? Nie piszę "o mój model jest kiepski bo mam 14 lat" To jest "uciekanie od odpowiedzialności." Też mogę wziąć kałacha, wyjść na ulicę, wystrzelać 15 ludzi a potem powiedzieć- jestem niepełnoletni, zwróćcie na uwagę. Może to zły przykład ale nic mi nie przychodzi do głowy. Po prostu posłuchaj się rad rollingstones`a i modeluj dalej. Powo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczrze to dobrym modelarzem nie jestem gdyż dopiero zaczynam(zwracam na mój wiek 15lat.)

 

Tak sobie myśle ze fajnie by było gdyby pod nickiem było okreslone kto ile ma lat i jak dlugo skleja ew. co skleja? Na konkursach sa kategorie wiekowe i chyba tak jest latwiej oceniać.

A sam model faktycznie sredniej jakości, no ale jak na 15 lat to mozna pogratulowc odwagi. Nastepnym razem lepiej dobieraj kolory.

Ps. Jest jakas historia apropo tego dziala?

 

 

Hmmm historia...

Tak szczeże to nieposiada jej..

Jest to ot taki modeli zakupiony na potrzeby gry:

KLIK

 

Niestety jak się póżniej okazało nie posiadał góry (nie wiem pomyłka lub zgubiłem)

No i tak to powstało...

 

rollingstones:zgadzam się z tobą...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor - nie chcę rozbudowywać tego arcyciekawego watku - ale autor piszę że ma 15 lat nie 4,6,9 12 a 15. Wielu twórców z tego forum w takim wieku ma już świadomie ukształtowaną wizję tego co chcą osiągnąć. I tu pojawiaja się elementy związane z warsztatem, jego opanowaniem i stopniem rozwoju. NIebagatelna rolę będą odgrywać dostepne srodki finansowe na sprzęt do modelarstwa ale o tym nie chcę rozmawiać. Nie chodzi o to abyśmu mówili dla zabawy w tym wątku że to krwawy keczupowy czy jakiś tam czołg. TO bardziej kpiarskie niż konstruktywna zjebka. Tak więć głowa do góry Lewan i jedziesz dalej. Myślę że takie zasady powiniśmy dla wartości merytorycznej forum stosować.

Miłego dnia - pozdrawiam

 

A ja chciałbym zobaczyć Twoje modele, które skleiłeś mając 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam 14 lat i co z tego? Nie piszę "o mój model jest kiepski bo mam 14 lat" To jest "uciekanie od odpowiedzialności." Też mogę wziąć kałacha, wyjść na ulicę, wystrzelać 15 ludzi a potem powiedzieć- jestem niepełnoletni,

 

Widać ile masz lat.

Trochę się zastanów czym jest odpowiedzialność, a czym klejenie modeli.

 

To, że kolega dał coś tam zamiast wierzy chyba dużo nie zmienia jakości wykonania. Nauczy się to będzie kleił jak rollingstones i Pafica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.