Jump to content

Koszerna delta - 1:72 IAI Kfir C2

pmroczko
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry!

Chciałbym przedstawić zdjęcia nietypowego dla mnie modelu - jest to izraelski Kfir C2. Model wykonałem z zestawu firmy Revell, jest to przepak Italeri z bardzo ładnymi kalkomaniami. Zestaw uzupełniłem sporą ilością dodatków - żywiczny silnik, koła z Reskita i rurka pitota Mastera. Do tego wkomponowałem do kabiny żywiczny fotel wyrzucany - wziąłem go ze zniszczonego starego modelu, więc w sumie już nie wiem kto to produkował - recycling. Pociski powietrze powietrze to Sidewindery z zestawu Hasegawy.

Sam zestaw ma niewielką ilość części, ale spasowanie jest słabe - w związku z tym zajęło mi to ponad rok, żeby porządnie go poskładać i potrzeba było sporo szpachlowania i rycia linii podziału, żeby w miarę to wyglądało.

Na początek dwie foty, póki baterie się ładują, a ja w międzyczasie zrobię więcej:

kfir01.jpg

kfir02.jpg

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Paweł

• Like 7

Fajnie się prezentuje. Jedyna uwaga merytoryczna, Kfiy nie przenosiły Sidewinderów, uzbrojone były w rakiety Python
python_3_677.jpg

@Moses- przecież bym takiego babola nie zrobił... Sprawdziłem to, w książce Kwasa i Gołembiewskiego (Monografie lotnicze 27) - tam jest napisane, że Sidewindery były używane.

Dodatkowo widać to na tym klimatycznym filmie z przełomu lat 70-tych i 80-tych:

Dziękuję za Wasze miłe słowa i pozdrawiam

Paweł

Edited by pmroczko
Dostrzeżono błąd

Cześć!

To jeszcze kilka fotek:

kfir03.jpg

kfir04.jpg

kfir05.jpg

kfir06.jpg

kfir07.jpg

Jeszcze raz dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Paweł

• Like 5

Cześć! Rozumiem, że to ktoś kogo znasz... Już poprawiłem - podziękuj mu za tę monografię, bardzo mi pomogła przy budowie.

Pozdrawiam

Paweł

• Thanks 1