Skocz do zawartości

T34/85 - Dragon 1:72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gąski przy kadłubie lekko zielone, czyżbyś zaaerkował go?

 

ja i aero, broń Panie Boże!!!!!!

(to znaczy, ja to bym i może i nie miał nic przeciwko plujce, ale moja ładniejsza połówa..... oj długie by musiały to być negocjacje, nawet mi się nie chce ich zaczynać biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy

 

Czyli reasumując.... zajechało mi się pędzlem. W sumie całe podwozie zawsze odpicowuję na samym końcu, jak już model będzie przymocowany do podstawki i będzie za co trzymać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale az trudno uwierzyć, że malujesz pedzlem. Jak radzisz sobie z częścimi metalowymi np. lufami?

Napisz coś o tym bruku.

Modelik wielce sympatyczny

 

Dzięki Piotrek

 

Lufa... najpierw mocno rozrobiony surfacer (to już jest lekki hardkore dla pędzla a później normalnie, farbą. Malowane wzdłuż lufy oczywiście.

 

Bruk to kawałki gotowca vacu TM Diorama. Pomaziany jakimiś szarościami humbrola (z palety Lufftwaffe - mimo, że mają ponad 15 lat dało je radę wykorzystać plus neutral wash MiG'a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bambetli nie rezygnuj może. super że projekt ożył. a może tak bys się pokusił o desant?

 

Bambetli nie będzie bo jakoś od początku myślałem o zrobieniu "gołego" tetka, następna trzy czwórka (76/43 "235" z przyczółka) będzie obładowana do granic możliwości.

 

Figurki.... nawet już kupiłem sobie na próbę tankistów z CMK ale jakoś nie mogę się przekonać żeby cokolwiek z nimi zrobić Inna sprawa, że trzeba by sobie jeszcze zafundować jakiś człowieczy zestaw kolorków, kolorki mundurkowe itp.

 

Bleee wiem, marudzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pro forma spytam....

 

13_01_zaloga.jpg

 

Ten przyjamniaczek po prawej... kombinezon powinien wpadać w niebieski tak u Rafała (załogant trofiejnej pzIV)? Czy mógłby to być spłowiały czarny, czyli szary

Jakoś nie mam pomysłu w ogóle na dobranie kolorów wdzianka dla tego pozoranta.... Co z czym wymieszać.... help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolorki na figurki mięszam "na oko". Ruskie jak i wszystkie wtedy latali w tym, co fabryki tekstylne wypluły + spłowienie + spranie + smary + brud + błoto, w sumie daje to nieograniczone możliwości. Podejżewam, że ów niebieski był zbliżony do szaroniebieskawego kolorku robotniczych ubrań (arbeitanzug-ów) spotykanych w fabrykach i na budowach. Pewno ten sam materiał (nienajlepszej jakości co udowodnił Gustlik w którymś odcinku 4-pancernych). Maluj czym masz pod ręką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kalki mi się z lekka porwały....

 

Po kilku próbach podmalowania dałem sobie spokój i zostawiłem jak teraz bo skończyłoby się na nowych numerach...

Wygląda to tak:

 

14_01.jpg

 

14_02.jpg

 

14_03.jpg

 

Słonka za oknem brak, zdjęcia bure i ponure, pozwoliłem troszkę je sobie rozjaśnić...

Nie wiem czy widać ale pobawiłem się odrobinę olejami, delikatnie raczej.

 

Tak czy siak z tym modelem mam już bliżej niż dalej

 

Z załogantem sprawa wygląda zdecydowanie na odwót...

Można żywiczną figurkę wrzucić do kreta? Albo inaczej sprecyzuję pytanie. Jak z zakamarków figurki pozbyć się emalii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że żywicę możesz wrzucić do oczyszczenia - nie wiem czy do kreta ale do cleanluxu na pewno. nie załamuj się - mój załogant ze Shermana kąpał się 3 razy zanim zaczął odpowiednio wygladać. polecam starą szczoteczkę do zębów, można ładnie wyszorować prawie wszystko. czego nie ruszy szzotka można delikatnie usunąć skalpelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

..... This is the end,

Beautiful friend,

This is the end,

My only friend, the end .....

 

Tiaaa, no prawie koniec, przynajmniej jeśli chodzi o czołg i podstawkę....

Pojawi się jeszcze oczywiście komplet etykietek, no i łepetyna.

 

16_02.jpg

 

16_03.jpg

 

16_04.jpg

 

16_05.jpg

 

16_06.jpg

 

16_07.jpg

 

tak to wygląda... Głowa pana czołgisty się maluje... po raz trzeci...

Czołg, prawie nówka, styrany bardzo delikatnie, tak delikatnie, że chyba tego nie złapałem na fotkach....

 

Prosiłbym o bardzo szczerą podpowiedź odnośnie figuranta, bo jakoś nie jestem do niego przekonany. Zostawić go, wywalić, jeszcze raz pomalować (bleeee nie chce mi się już)... hmmmm?

Dłonie jakieś takie ma nieproporcjonalnie duże, Gustlika chyba by nawet nimi zawstydził

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to początkowo obok pozoranta miał stać oparty o czołg aparat fotograficzy ale leń zwyciężył... W aktualnej koncepcji ma mieć w łapce papieroska i patrzeć w sina dal leniwie kontemplując koniec wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie pierwszy Twój pamperek?

Bardzo udany czołg

nooo, pierwszy, kiedyś trzeba zacząć

Ale raczej nie będzie przyklejony... jak mi obrzydnie to go zdemobilizuję

 

EDIT:

 

z łepetyną:

17_01_res.jpg

 

17_02_res.jpg

 

tiaaa, pan pancerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieściłby się w którymś włazie? Na fotkach wygląda na dużego chłopa (tak z półtorej Gustlika)

 

Wzrostowo to on jest tak około 180-190cm.

Wygodnie w środku by mu na pewno nie było...

 

Ten "twarzowiec" to CMK?

cała figurka to cmk - z zestawu "radzieccy tankiści". Rysy twarzy ma dość charakterystyczne ale nie czułem się na siłach cokolwiek tu poprawiać

Malowanie.... tiaaa, pocieszam się, że mogło być gorzej, hmmm a możę nie mogło???

To jest efekt trzeciego podejścia do tego tego ryjka, kompletnie na czuja, po prostu muszę uzupełnić wiedzę w tematyce mordek, no i troszkę popraktykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.