Skocz do zawartości

T34/85 - Dragon 1:72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Skromne postępy, założone kapcie...

 

04_Lewy_Bok_1.jpg

 

04_Lewy_Bok_2.jpg

 

04_Prawy_bok_1.jpg

 

04_Prawy_bok_2.jpg

 

04_Prawy_bok_3.jpg

 

04_Tyl.jpg

 

Gąsienice oczywiście jeszcze do dopracowania w sensie malarsko-dewastacyjnym, ale to dużo później.

Zwisów brak, oryginał też ich nie miał.

Szkoda, że wcześniej nie przyuważyłem uwagi kolegi Termira o przedniej belce... Teraz już raczej nie będe tanka demolował...

Wieża złożona na ślinę, jak widać mam już też zarys podstawki...

W takim tempie to skończę na święta... wielkanocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Szkoda, że wcześniej nie przyuważyłem uwagi kolegi Termira o przedniej belce...

Nie przejmuj się - poprostu nie zrobisz błotników i wtedy nie będzie to tak kłuło w oczy . Cała reszta miód z boczkiem .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać jakich pigmentów MiG'a użyłeś, z czym je rozmieszałeś i w jakich proporcjach?

 

Jasne. Błoto to same pigmenty plus fixer. Pigmenty nanoszone pędzlem, więcej na dole i trochę mniej na górze. Na to nakładałem fixer, dużym pędzlem (takim do malowania ścian, płaski, 1.5cm szerokości) przykładając bokiem do modelu tak aby fixer nie rozmazywał pigmentów. Po namoczeniu dodatkowo strzepywałem pigmenty z pędzla (coś jak popiół z papierosków).

Operację powtórzyłem trzy, cztery razy, za każdym razem czekając na wyschnięcie fixera. Kolory to ciemne i jasne błoto, jasny kurz, trochę betonu (concrete), trochę piasku (beach sand). Właściwie to zastosowałem wszystkie jasne ziemisto błotne jakie miałem, z przewagą dry mud'a.

Żywicy nie stosowałem, bo same pigmenty wydały mi się wystarczająco obfite. Co innego pewnie w 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak mobilizacja...

 

wyrwałem chwasta znaczy się przednią belkę

skrócona o połowę wygląda tak

 

05_Przod.jpg

 

Z błotnikami na swoim miejscu:

 

06_Lewy_Bok.jpg

 

06_Prawy_Bok.jpg

 

Mogła by być w sumie jeszcze o milimetr krótsza, ale zostawie już tak jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Wyciągnąłem pudełkowca

 

Rzuciłem na niego dokładniej okiem i od razu (nooo po dłuższej chwili tak na prawdę) nasunęło mi się takie jedno pytanko:

 

Czy widoczna na zdjęciach wieża

00_Archiwum_01.jpg

Magnuski - Wozy Bojowe LWP

 

a tu w zbliżeniu

00_Archiwum_02.jpg

Lalak - Broń Pancerna LWP

 

posiada wybrzuszenie na elektrykę z lewej strony, czy tak sobie wmówiłem?

 

Cały czas wydawało mi się, że tak, ale teraz sobie troszkę pogooglałem i wyszło mi, że razem z wybrzuszeniem powinien być pojedyńczy właz dowódcy a tu jest podwójny ...

W sumie wybrzuszenie powinno być dokładnie pod numerem. Cyferki nie powinny być wtedy bardziej "pofalowane"?

 

Tiaa wiem, jak wykle, że nic nie wiem i muszę odwiedzić okulistę

Help me

 

 

Edit Pół godziny i talerz rosołu później:

 

Ok, poszperałem głębiej... dwuczęściowy właz dowódcy nie wyklucza wcale "pryszcza" na wieży...

Tiaaa... chyba go jednak dorobię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że wybrzuszenie było

 

Tak przedstawia się moja wizja "obszytej" wieży:

 

07_01.jpg

 

07_02.jpg

użyłem szpachlówki pana hobbysty

 

a tu pietnaście minut później:

07_03.jpg

 

07_04.jpg

 

po potraktowaniu surfacerem sobie schnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a czy spawy trzymają skalę? bo wyglądają całkiem okazale... bardzo apetyczny teciak zaczyna powstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a czy spawy trzymają skalę?

 

Eeee, no ten tego

Spaw dookoła stropu w niektórych egzemplarzach widocznych na fotkach był rzeczywiście dość potężny ale czy miał aż 72 milimetry to szczerze wątpię.

 

Tak między nami to troszkę pośpieszyłem

należało przed przyklejeniem stropu wieży "skasować" dragonowską imitację spawów. Jak to mówią, następny teciak będzie lepsiejszy, a przynajmniej cała góra będzie "pospawana" jak front stropu...

 

Szew dookoła podstawy wieży subtelniejszy już nie chciał wyjść. Niemniej zapewne też jest przeskalowany.

Inna sprawa, że troszkę się obawiałem utraty szczegółów pod moim panzer pędzlowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kroczek w stronę celu.

Prawie skończona wieża (jeszcze jakieś drobne poprawki zostały do zrobienia).

 

08_01.jpg

 

08_02.jpg

 

08_03.jpg

 

Włazy miały być z zestawu dragona, były już wycięte, obrobione i spokojnie sobie leżały luzem na półce ... i się zleżały, gdzieś je diabli wzieli.

Blaszane jakies takie płaskie się wydają ale cóź, takie już zostaną.

 

Teraz trzeba się zebrać w sobie i wziąść się za kadłub

Ale to kiedy indziej, jak się nie rozpada to idę popołudniu pierwszy raz w życiu popykać a paintball'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Step by step.

Coś mnie na razie odpycha od klejenia, jakoś nie mam weny na zabawy z CA. Inna sprawa, że młody coraz krócej w dzień śpi, a wieczorami za bardzo mi się nie chce rozkładać z warsztatem. Letnie przesilenie najwyraźniej mnie dopadło...

 

Za to wzięło mnie na pędzlowanie.

Pomaziałem sobie bazowo wieżę i podstawkę:

 

09_01.jpg

 

09_02.jpg

 

09_03.jpg

 

09_04.jpg

 

Wieża jak widać...

Pędzlowana life colorkiem. Coś koło 4 warstw.

Z maziaków nawet jestem zadowolony, przynajmniej na tyle, że nie musiałem dawać ostatniej warstwy "tapowaniem" jak to zwykle u mnie bywało dotychczas. Aczkolwiek oczywiście mogło być lepiej.

 

Faktura na wieży mimo wszystko chyba powinna być mocniejsza, czyli jednak sprawdzona tamka a nie surfacer ;)

 

Podstawka - na razie baza z czterech kolorków humbrola.

Nie przewiduję żadnych wodotrysków, po prostu, aby było za co czołg złapać

 

Zastanawia mnie jedno. Jak malowałem modele humbrolkami to powierzchnia była lekko chropowata, dzięki czemu bardzo fajnie wcierało się w nią na żywca oleje. Po Lifecolorze wyszła na pierwszy rzut oka dużo lepsza, "gładsza" powłoka. Coś mi mówi, że się oleje mogą ślizgać... potrenuję na jakimś złomie najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mały update

Pojawiły się w końcu beczki na kadłubie...

Jakoś nie mogłem się do nich zabrać ale w końcu się przemogłem i są.

 

10_02.jpg

 

10_01.jpg

 

10_03.jpg

 

Zdjęcia tak na szybko... Żeby Zbyszka nie zostawiać samego z taką ilością teciaków

 

Do zrobienia niby już mało, lampa gotowa, grill gotowy... parę łatwych blaszek do przyklejenia. Na koniec zostawiam sobie te piiii piii piiii uszka z błotników i kadłuba, jak ja nie cierpię ich kleić.... Zawsze połowa mi gdzieś ginie w boju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia tak na szybko... Żeby Zbyszka nie zostawiać samego z taką ilością teciaków

 

Dzięki

 

Do zrobienia niby już mało, lampa gotowa, grill gotowy... parę łatwych blaszek do przyklejenia. Na koniec zostawiam sobie te piiii piii piiii uszka z błotników i kadłuba, jak ja nie cierpię ich kleić.... Zawsze połowa mi gdzieś ginie w boju....

Ja też tych uszek nie cierpię. Jeszcze jeden komplet do przyklejenia mi został .

 

Zbiorniki pierwsza klasa. Dawaj dalej!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec sklejania

Przynajmniej w teorii bo jak znam życie to na pewno coś odpadnie ;)

Rzucę, co prawda, jeszcze jutro okiem w papiery czy o czymś nie zapomniałem ale raczej większość gratów jest już na miejscu.

 

Ot i moja skromna maszynka:

11_01.jpg

 

11_02.jpg

 

11_03.jpg

 

11_04.jpg

 

Całość będzie mniej więcej taka:

 

11_05.jpg

 

11_06.jpg

 

11_07.jpg

 

Czołguś będzie raczej bez gratów, podstawka też prościutka, tam gdzie teraz jest brązowo będzie trawa, a po drugiej stronie pewnie chodnik.

(to że nie ma płotka nie znaczy, że mi się deski skończyły, o nie, nie )

 

 

Teraz pora na krytyczne spojrzenie, jakieś poprawki tu i tam i będzie mógł nabierać mocy prawnej leżakując przed malowankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Minął ponad miesiąc od ostatniego wpisu...

W tak zwanym międzyczasie udało pomaziać się model na kolor bazowy i lekko tu i tam rozjaśnić co nieco.

W rezultacie teciak wygląda tak:

12_02.jpg

 

12_03.jpg

 

12_04.jpg

 

i nieco bardziej rozjaśniona fotka:

 

12_01.jpg

 

Kolor bazowy to olive drab lifecolor'a, rozjaśnienie również lifecolor, olive drab faded. Czyli nie wysiliłem się specjalnie

Aczkolwiek co by nie było, był to mój pierwszy raz z takim cieniowaniem. Do tej pory rozjaśnienia robiłem olejami ale te jakoś nie specjalnie "wchodzą" w bazę lifecolor'a.

 

Teraz kalki, nie za dużo, dwa orzełki i dwa numery.

 

Cały czas się zastanawiam czy użyć jakiegoś filtru.

Cieniowanie jest dość spokojne bez większych mocno odcinających się "placków". Nie ma specjalnie co wyrównywać hmmmmm.

Po filtrze może być za ciemno a ten kolorek co jest teraz wydaje mi się w sam raz

Trzeba się będzie z tym przespać parę nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.