Skocz do zawartości

T-90A 1:35


orzechu500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałem przedstawić najświeższy ulep w postaci T-90A zbudowanego z zestawu Menga. Model bardzo fajny w składaniu, w trakcie malowania, mocno eksperymentowałem z różnymi technikami... jest kilka rzeczy z których nie jestem zadowolony - np rdza na wieży.. jakieś chwilowe zaćmienie umysłu w trakcie malowania tego. Docelowo model stanie na podstawce która jest w toku...

16.jpg

14.jpg

8.jpg

2.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, mandrivecs said:

Dla mnie za bardzo styrany, ale to indywidualna kwestia. No i kolor też jakiś taki - niby zielony, ale odcień... Hmmm... Czym malowałeś?

 

Zestaw do modulacji od Mr hobby. Mam od nich bodajże 4 odcienie "Russian green" wybrałem ten, gdyż cieszy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, orzechu500 napisał:

 

Zestaw do modulacji od Mr hobby. Mam od nich bodajże 4 odcienie "Russian green" wybrałem ten, gdyż cieszy oko.

Przecież ten zestaw jest do pojazdów z okresu drugiej wojny. A ruskie zmieniły chyba odcień swojej zieleni od tego okresu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksploatacja bardzo fajna ale przy tym zakurzeniu brakuje mi mocniejszego washa, który wydobyłby jeszcze wiele szczegółów i jeszcze trochę pracy olejami żeby ożywić jednostajne malowanie. I chyba jeszcze zajechałeś z rdzą w miejsca gdzie powinna być wykładzina antyradiacyjna. Chyba, że odpadła 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie poziom styrania jest ok. Napisałem co rzuciło mi się mocno w oczy. Na czołgach współczesnych aż tak mocno się nie znam więc błędów merytorycznych nie znajdę. Może jeszcze dodam że brakuje mi plam oleju na śladach z wydechu. Bo to rosyjski diesel przecież zawsze pluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, patrykd said:

Dla mnie poziom styrania jest ok. Napisałem co rzuciło mi się mocno w oczy. Na czołgach współczesnych aż tak mocno się nie znam więc błędów merytorycznych nie znajdę. Może jeszcze dodam że brakuje mi plam oleju na śladach z wydechu. Bo to rosyjski diesel przecież zawsze pluje. 

 

Fakt, słuszna uwaga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie to ja powiem jak kto lubi, można testować techniki albo i nie natomiast z tego co widzę to zrobił się z niego niezły lowrider :D 

Lowrider-Tuning.thumb.jpg.f0d9f8c37f08c59cdb03aab9eed280c3.jpg

 

Moim zdaniem ruchome zawieszenie menga nie za bardzo Ci podeszło i pewnie dlatego też wydaje się, że jest za dużo ogniw w gąsienicach. Może warto to jeszcze poprawić przyklejając je na stałe...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba, bardzo ładny choć uważam, że za jasny.... Być może kwestia światła. Kolory rosyjskie w zależności od fabryki po warunki eksploatacji miały przeróżny odcien dodając do tego co pewien czas poprawki w garnizonie w kolorze co jest w magazynie.... Loteria!

Coś tam brudu bym dorzucił w obręcze kół bo to pierwsze miejsce gdzie się zbiera brud. 

Wykonanie super moim zdaniem. Widać, że sporo serca włożone w pracę 👍 gratuluję! 

Edytowane przez Bikernytzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg, ciężarówka czy auto brusza się tak samo, wystarczy poobserwować wokół siebie otoczenie(choć teraz jest mokro i zimą). Natomiast z własnych obserwacji na żywo, zawsze pierwsze obręcze kół i tył pojazdu się brudził kurzem trochę przód i oczywiście ślady jak się chodzi po pojeździe-załoga.... Proponuję dodać lekkiego kurzu na przodzie i wieży i będzie zacny 😉 

A tu coś pomocnego z neta:

Screenshot_20210930_095808_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20211112_172521_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20211114_214240_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, copycat said:

Fajny model, dobrze styrany, w moim guście. Oczy powinieneś mu jeszcze wyprostować, powinny patrzeć w tę samą stronę co lufa. Też ten błąd popełniłem i poprawiałem u siebie.

Dzięki, oczy są luźne - tak się akurat ustawiły, są ruchome w tym modelu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.