Skocz do zawartości

Panther 1:72 Revell


Order81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dam te o tu bo może komuś pomoże

Malowani gąsienic pastelami suchymi

Witaj więc tak potrzebujesz

pastele suchą najlepiej brazową i żółtą żeby sobie zmieszać wtedy wychodzi fajny kolor

Duży pędzel ,plastikowe pudełko z zamknieciem i wodę.

łamiesz pastele na drobne kawalki troche brązowej i trochę żółtej wrzucasz do pojemnika i potrząsasz aż zrobi sie proszek nastepnie bierzesz zakrentkę

z butelki nalewasz wody tak z połowę i dodajesz tego proszku pędzlem mieszasz i masz zawiesinę nakładasz to na gąsienice w dużych ilościach,jeżeli gaska ma jasny kolor pomaluj ja najpierw na panzergrau lub na czarno operację możesz powturzyć gdy zostanie ci duzo pustych miejsc.

Potem metalizer i suchym pędzlem jeździsz po gąsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek - jakbys nie wiedzial, Matchbox przed upadkiem wyprodukowal 4 modele w 1/72 - tego Stuga IV, Shermana, T-80 i Abramsa.

Tzn w 1994r. były to wzory Revella, ale pod logiem Matchboxa sprzedawane. I były niekoniecznie dobre ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka jest nie ostra ale nawet na niej widać że nie udał ci się suchy pędzel przeczytaj sobie poradnik na forum ja też niejestem w tym za dobry ale możesz po oglądać ja mi to wyszło na moim ba-3 widać na nitach, opony są zrobione suchymi pastelami metodą taka jak w opisie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka jest nie ostra ale nawet na niej widać że nie udał ci się suchy pędzel przeczytaj sobie poradnik na forum ja też niejestem w tym za dobry ale możesz po oglądać ja mi to wyszło na moim ba-3 widać na nitach, opony są zrobione suchymi pastelami metodą taka jak w opisie .

 

Nie robiłem suchego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze zdięcia dodałem troche od siebie tj linka zrobiona z cienkich miedzianych grucików oraz ogniwka na wieży i koc który niewiem czy tam pasuje??

Prosze o uwagi i opini dodam ze to pierwszy model i pierwsze malowani itp.

Jeszcze sidoluks, wash i brudzenie.

I tu moje pytanie jaka kolejność tych czynności???

 

ee.JPG

tt.JPG

uu.JPG

ii.JPG

gg.JPG

ww.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze zdięcia dodałem troche od siebie tj linka zrobiona z cienkich miedzianych grucików oraz ogniwka na wieży i koc który niewiem czy tam pasuje??

Prosze o uwagi i opini dodam ze to pierwszy model i pierwsze malowani itp.

Jeszcze sidoluks, wash i brudzenie.

I tu moje pytanie jaka kolejność tych czynności???

 

ee.JPG

tt.JPG

uu.JPG

ii.JPG

gg.JPG

ww.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba wygkląda na przezroczystą. Bandaże bardzo nieładnie pomalowane, a w panterze akurat są dość duże i ich malowanie jest proste. Za to kalki ładnie położone, model czysto sklejony.. A podstawka czyjego pomysłu? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba wygkląda na przezroczystą. Bandaże bardzo nieładnie pomalowane, a w panterze akurat są dość duże i ich malowanie jest proste. Za to kalki ładnie położone, model czysto sklejony.. A podstawka czyjego pomysłu? :]

 

Bede jeszcze robił washa i brudzenie.Co do farby to moze po sidoluxie tak wygląda ale fakt troche za słabo pomalowane mogłem jeszcze raz pomalowac ale juz mi sie niechce nie lubie poprawek. Podstawka pomysł ściągnięty chyba nawet od Ciebie kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.