Skocz do zawartości

1/72 Zviezda ka-52


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Model zaczęty przed początkiem wojny na Ukrainie.

Miał być w barwach wojskowych (kalki Begemot) z uzbrojeniem, ale przez to wszystko zrobiłem go w wersji demonstracyjnej (kalki oryginalne Zvieza).

Zrobiłem, ale się nie cieszę.

Zdjęcia brzydkie jak ta wojna.

1212406884_Fotoram.io-2022-03-17T152058_312.jpg.57671e670e37d76cde5f26d27cef57a7.jpg1173830088_Fotoram.io-2022-03-17T152154_126.jpg.0d32f94ffae67c02dd8e38ce9670e976.jpg1458482010_Fotoram.io-2022-03-17T152237_490.jpg.86bd0bb363e1ee974ede2eb87a816065.jpg

Od samego macania i klejenia taśmą maskująca zmatowiło mi się oszklenie. Jest na to jakaś rada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bart207skw napisał:

zmatowiło mi się oszklenie. Jest na to jakaś rada.

 

Zrób go jako zestrzelonego :mrgreen:

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to zmatowienie tylko od taśmy klejącej to można spróbować usunąć za pomocą chusteczki higienicznej (ręcznika papierowego) spryskanego WD-40. ale uważaj żeby farby też nie potraktować tym specyfikiem. No i nie daję gwarancji że nie będzie efektów ubocznych WD-40 może oddziaływać na niektóre tworzywa. Ostrożnie.

Pozdrawiam.

Andrzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BartKRK napisał:

Spróbuj matowe oszklenie pomalować bezbarwną błyszcząca fsrbą

Skąd kolega taki pomysł ,anabył? Chetnie się dowiem czegoś niezbadanego  :szampan1:

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mitrandir napisał:

Skąd kolega taki pomysł ,anabył?

No, przecież to proste - pomalujesz matową powierzchnię  połyskiem, to będziesz miał powierzchnię błyszczącą.

To, że szyba dalej nie będzie przeźroczysta to już inna kwestia :toast: 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka do paznokci o strukturze błyszczącej  foli, są takowe do nadawania połysku, da radę. Moja kobieta już przestała się wściekać o "pożyczanie", teraz kupujemy po kilkanascie sztuk na raz od pilnik ów po polerki ... Wilk syty i owca cała 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Bikernytzu napisał:

Polerka do paznokci o strukturze błyszczącej  foli, są takowe do nadawania połysku, da radę. Moja kobieta już przestała się wściekać o "pożyczanie", teraz kupujemy po kilkanascie sztuk na raz od pilnik ów po polerki ... Wilk syty i owca cała 😁

to je amelinium tego nie pomalujesz,  a raczej, to je zwiezda tego nie wypolerujesz

Edytowane przez Moses
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.