Skocz do zawartości

Rzymski legionista od Altores studio 75 mm


winrich

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ostatnia figurka. Chyba  najbardziej pracochłonny projekt, jaki do tej pory miałem na tapecie.

Wprawdzie ewidentnie widać, ze jeszcze długa droga przede mną, to i tak jestem zadowolony. Przy NMM problem sprawiało mi nie tylko mieszanie kolorów ale i rozmieszczenie świateł i cieni.

 

A jeśli chodzi o figurkę to mogę śmiało napisać, że dla mnie ideał. Wyraźny detal, elementy pasują idealnie. Odlew na najwyższym poziomie.

l1.jpg

 

l2.jpg

 

l3.jpg

 

l4.jpg

 

l5.jpg

 

l6.jpg

 

l7.jpg

 

l8.jpg

Edytowane przez winrich
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIETNY  dla mnie bomba . jak możesz to wyprostuj mu pilum ,służyło głównie do rzucania a krzywym to raczej ciężko w coś trafić i wg mojej dawno nie odświeżanej wiedzy grot ( cała przednia część)  był  cały metalowy  i łączony na kołki z częścią drewnianą  Efekt reformy Mariusza Gajusza. (albo Gajusza Mariusza nie pamiętam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajusza Mariusza. 

Nie mylę się podejrzewając wymalowaną grę świateł?  Wyszło bardzo naturalnie.

Może odrobinę stonowałbym kontrasty na tunice (zbyt głębokie cienie, jak na mój gust).

No i grot był metalowy cały, jak wspomniał Gren. Pilum było ciężkie, jego zadaniem było - po wbiciu się w tarczę przeciwnika - obciążyć ją tak, aby stała się bezużyteczna. 

Najlepsza Twoja figurka, obok rycerza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, _OldMan_ napisał:

A tytuł wątku przeczytałeś ? :hmmm:

 

Wnuczka mi okulary schowała i nie doczytałem.  A mój post przeczytałeś? Napisałem że jestem laikiem. Dla mnie skala to 1:35, 1:72 i tym podobne. Ten tytuł mógł mi nic nie mówić. Mimo podeszłego wieku nie muszę znać się na wszystkim. Stawiając tak sformułowane pytanie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. Więc dziękuję Ci bardzo za reakcję.

 

Wszedłeś do tego wątku i nawet nie zareagowałeś na to co nasz kolega wykreował fantastycznego a w zamian zafundowałeś naszemu koledze niepotrzebny off-top. Powinieneś chyba przeprosić kolegę za ten off-top. Tego wymaga kultura tego forum.

I na koniec nie jestem taki niemądry za jakiego mnie uważasz (:hmmm:) i domyślałem się że w tytule jest zawarta informacja, którą szukam. Nie jestem taki niemądry i umiem to sprawdzić w necie ale postanowiłem sprowokować miłą, sympatyczną dyskusję, żeby kolega winrich widział że interesujemy się jego wątkiem. Niestety poniosłem porażkę. Nie udało mi się. Ciekawe gdzie popełniłem błąd?
Przepraszam kolegę winrich za być może przesadne ciągnięcie tego off-topa. Zrozumiem jeśli kolega poprosi administratora o usunięcie go.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Edytowane przez Endrju
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Endrju napisał:

 

Wnuczka mi okulary schowała i nie doczytałem.  A mój post przeczytałeś? Napisałem że jestem laikiem. Dla mnie skala to 1:35, 1:72 i tym podobne. Ten tytuł mógł mi nic nie mówić. Mimo podeszłego wieku nie muszę znać się na wszystkim. Stawiając tak sformułowane pytanie odpowiedziałeś mi na moje pytanie. Więc dziękuję Ci bardzo za reakcję.

 

Wszedłeś do tego wątku i nawet nie zareagowałeś na to co nasz kolega wykreował fantastycznego a w zamian zafundowałeś naszemu koledze niepotrzebny off-top. Powinieneś chyba przeprosić kolegę za ten off-top. Tego wymaga kultura tego forum.

I na koniec nie jestem taki niemądry za jakiego mnie uważasz (:hmmm:) i domyślałem się że w tytule jest zawarta informacja, którą szukam. Nie jestem taki niemądry i umiem to sprawdzić w necie ale postanowiłem sprowokować miłą, sympatyczną dyskusję, żeby kolega winrich widział że interesujemy się jego wątkiem. Niestety poniosłem porażkę. Nie udało mi się. Ciekawe gdzie popełniłem błąd?
Przepraszam kolegę winrich za być może przesadne ciągnięcie tego off-topa. Zrozumiem jeśli kolega poprosi administratora o usunięcie go.

Pozdrawiam.

Andrzej.

Ten kolega wyżej tak ma 😆, chodzi po różnych tematach ,szuka błędów, czy słownych nieporozumień ,wyskakuje trochę jak Filip z konopi , taki mędrek forumowy :)  , nie ma co się nim przejmować za bardzo

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, winrich napisał:

Trudno, tak już zostanie.

 

Pomyśl jednak, czy tego nie poprawić - roboty tyle, co nic. Jeszcze dla takiego fachmana...

Wygląda to nie najlepiej - przy próbie wbicia w tarczę od razu by się złamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bardzo ładne.Ale moim skromnym zdaniem nie warto robić przybliżeń na figurkę z groszem.Wiadomo makro nie bardzo SŁUŻY.Świetne są zdjęcia całościowe na początku sesji.Akryl jest wspaniały ale jakoś się z nim na razie nie polubiłem za bardzo.I co do grotu cały na metal.Od tego stożkowego elementu po sam szpic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, winrich napisał:

Dziękuję za miłe słowa.

@Mr_X całość malowana akrylami vallejo

@Endrju przyjęło się, że skala 75 mm odpowiada mniej więcej skali 1:24

@gren@zaruk ten szczegół (o metalowej końcówce) mi umknął. Trudno, tak już zostanie.  Prostować pilum próbowałem, ale obawiałem się że coś połamię.

 

Dobrze wiedzieć, że takie efekty można uzyskać samymi akrylami. Ja z uwagi na uczulenie jestem praktycznie skazany na akryle i kleje wodorozcieńczalne. Każde dłuższe posiedzenie z emaliami, farbami olejnymi, albo tradycyjnym klejem (np. Revell) oznacza dla mnie potem dzień kichania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do prostowania podgrzewam suszarką  do włosów a dość regularnie prostuję skrzydła husarzowi .widziałem też gdzieś jak ktoś robił taką nagrzewnicę z zapalniczki samochodowej ale teraz nie kojarzę gdzie  i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie pomalowana figurka, fajnie wyszedł NMM. Co do pilum to faktycznie cały grot powinien być metalowy. Jeżeli figurka jest żywiczna, to niestety ale żywica ma tendencję do powrotu do poprzedniej formy, więc podgrzewanie i prostowanie trochę potrafi pomóc, ale nie zawsze.

IMHO - świetna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu fotka tygodnia. Gratuluję Koledze, ale to już zaczyna być nudne. Może pokażesz coś, co wzbudzi negatywny oddźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin M.Dzięki. Widziałem Twoje prace, masz dobry warsztat. I z NMM spoko dałbyś radę. Tak jak pisałem, najtrudniejsza sprawa to rozłożenie świateł i cieni. Na YT jest mnóstwo fajnych filmów jak malować w tej technice. Zresztą mojemu legioniście też jeszcze daleko do ideału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z olbrzymią frajdą chciałbym się pochwalić, że na Kontraście rzymski legionista otrzymał srebrny medal w kategorii figurka historyczna do 85 mm. Oczywiście w klasie standard. jest to dla mnie olbrzymie wyróżnienie, bo konkurs jak co roku stał na bardzo wysokim poziomie. Było mnóstwo naprawdę  świetnych figurek.

 

medal.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.