Skocz do zawartości

Może tym razem się uda, czyli Merkava MK 2D, Takom 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się ktoś uprze to rady nie ma... Z tym Voyagerem to tak sobie - będziesz miał dwa rodzaje łańcuchów i to będzie widać niestety. No chyba, że zaraz postanowisz wymienić też pozostałe, albo zdobędziesz plastiki. W sumie to w takim modelu na 90% skończonym można jeszcze wymienić z 80% elementów :piwo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

My tu chyba o dwóch różnych rzeczach deliberujemy :)

image.thumb.jpeg.a4b17ce0bfe29af2906134e286fd0c2f.jpeg

IMG_20220502_133330.jpg

 

Bo ja mam zamiar dać tą prętowa konstrukcje ze zdjęcia drugiego, zamiast standardowych koszy ze zdjęcia pierwszego :)

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten "koszyk" wisi na blue tacku na razie, więc możliwe, że po prostu nie przyfastrygowałem tego na odpowiedniej wysokości i w tym tkwi cały szkopuł. Poza tym Bulik58, masz naganę, za ukrywanie takiego fajnego zdjęcia :rozga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nooooo tak, to można pracować. Ogromne dzięki Panowie. Te fotki wyjaśniły mi już chyba wszystko. Przy okazji. Jarku, witaj po latach :)

Tak jeszcze zapytam. Może któryś z Szanownych kolegów posiada te plastikowe łańcuszki z kulkami? Chętnie bym je przytulił😁😁😁😁

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bulik58 napisał:

 Jak wisi, i jak sie go wiesza jest mi wiadome ale nie to bylo tematem .....

 

A mnie się wydawało, że w słowach - nie do Ciebie zresztą adresowanych -  "jak wisi" mieści się także, "na jakiej wysokości jest zamocowany", ale być może się mylę... Temat faktycznie jest wyczerpany, teraz potrzebne są plastikowe łańcuszki z kulkami :mrgreen: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzegorz ,nie wiem czy powrót - 2 razy zliczyłem Covid -19 , 3 dawki szczepionki -ostatnia mnie dobiła. Mimo 8 miesięcy  od ostatniej dawki czuję fatalnie . Tyle narzekania - forum przeglądam codziennie .Podzielam Twoje zdanie ,że to najładniejsza wersja Merkawy . Mam ten ,model -ale nie ruszam -planowałem zrobienie go w skali 1:16 . Po prostu brak chęci ,po za tym uparłem się na ten przedni wlot powietrza ,a zdjęć mało . przesyłam to co udało mi się ściągnąć z neta :- podejrzewam,  że w tych książka ,których zamieściłem zdjęcia okładek są fotki bardziej szczegółowe tego wlotu powietrza - niestety żadnej z nich nie upolowałem  .

Ps . w nocy lub jutro postaram się dodać szkic  tego wlotu -moja interpretacja zdjęć .

m2d wdech  (1).jpg

m2d wdech  (2).jpg

m2d wdech  (3).jpg

m2d wdech  (4).jpg

m2d wdech  (5).jpg

m2d wdech  (6).jpg

m2d wdech  (7).JPG

m2d wdech  (8).jpg

m2d wdech  (9).jpg

m2d wdech  (10).jpg

m2d wdech  (11).jpg

Edytowane przez jo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i merytoryczny warsztat. :) Takie lubię 😉 Merunie to trudny temat, ale po skończeniu prezentują się niesamowicie! Zwłaszcza jak się je jeszcze doposaży w różne dodatki. 

Powodzenia w dalszej budowie!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, madeira napisał:

Bardzo fajny i merytoryczny warsztat. :) Takie lubię 😉 Merunie to trudny temat, ale po skończeniu prezentują się niesamowicie! Zwłaszcza jak się je jeszcze doposaży w różne dodatki. 

Powodzenia w dalszej budowie!! 

Witaj Marcinie w moim wątku 🙂. Merkava w tej wersji, zawsze była dla mnie numerem 1. Omijałem jednak te modele, ze względu na kulki, łańcuszki i antypoślizg. Teraz, dzięki Takomowi i VMS, nie obawiam się już Rydwanów 😁😁😁

Tymczasem Meng Model ożenił się z Takomem, dzięki uprzejmości kolegi Bengala. Bartek:piwo:. Teraz "50-tka", nabrała "merkavovego" wyglądu, choć to jeszcze nie koniec, bo mam zamiar dorobić osłony elektrospustów i docelowo karabin będzie inny. Teraz wszystko trzyma się na ślinę i liczę, że wkrótce, wszystko będzie wyglądać jak należy.

IMG_20220511_090157.jpg

IMG_20220511_090222.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam. Czekając na fototrawioną wersję tych nieszczęsnych "koszyków", których wykonanie z polistyrenu, doprowadzało mnie do białej gorączki, dorobiłem sobie kilka pierdółek...

IMG_20220512_212241.jpg

IMG_20220512_220044.jpg

IMG_20220512_220522.jpg

IMG_20220512_220912.jpg

IMG_20220512_220923.jpg

IMG_20220512_220108.jpg

IMG_20220512_215616.jpg

Wielka szpara z przodu, jest i będzie, dopóki nie skleję wanny z górą, a glut z blue tacka? Zapomniałem usunąć 😊😊😊😊

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dorotka napisał:

Jak to trawionki, a moje kulki to co? 

 

 

Jacku, oczywiście, że Twoje kulki będą wykorzystane. Serdecznie Ci za nie dziękuję, dziś do mnie dotarły :piwo:. Trawione przede wszystkim będą boki tych "koszyków". Dlaczego? Z prostego względu. Boki robiłem. Z polistyrenu o grubości 0.2mm, niestety, plastik się odkształcał, wyginał, we wszystkie strony, szczególnie po użyciu kleju. Blaszka będzie mnie "słuchać" i nie doprowadzi mnie do szewskiej pasji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.