Jump to content

Może tym razem się uda, czyli Merkava MK 2D, Takom 1/35

Recommended Posts

2 minuty temu, wprzybylak napisał:

Zestawy Legenda są już dostępne w Moje Hobby : np. Legend LF1423

To fakt, ale w asortymencie ich nie mają, tylko na zamówienie. Musiałeś o tym wspominać? Teraz nie wiem co robić, lepić dalej Droida, czy odłożyć kasiorkę na to cudeńko? 😉. No i jak żyć?

14 minut temu, wprzybylak napisał:

Zestawy Legenda są już dostępne w Moje Hobby : np. Legend LF1423

Jest dostepny, ale na zamowienie czyli za 5 miesiecy (wrzesien)  gdyz jest to nowosc , poza tym ten zestaw opisany jest jako dla Merkavy III

Legend LF1423 IDF Ma’agal Eitan early active protection system for Merkava 3.D

Edited by bulik58

Godzinę temu, jonathan napisał:

@Grzegorz Grabowskitrzymaj https://www.satworld.org/t45738-topic
Jest kilka fajnych fotek, czasami lekko zdekompletowanych. 😉

Ciekawych fotek Merkav hm? 0 ,  sa moze 3-4 rozbite w akcji , duza ilosc pojazdow rozbitych bierze sie z ilosci zdjec zrobinych jednemu pojazdowi. Sa rownierz pojazdy ktore ulegly uszkodzeniu w czasie cwiczen (spadly z wysokosci) pokazano np. T-59 , Leo 2a4 ,itd. Pokazane sa tez ,, Merkavy ,,  Hesbollachu jako dowod na mestwo ich bojownikow , tlumy szaleja bo znaja przecierz osla i wielblada wiec wszystko co oznaczenie IDF to Merkava😂 Jesli to jest material o IDF , i Merkavie to jest nie wiele wart.

To nie jest Merkava , kola z T-72/62

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  Gaza-a-lqassam-destroyed-jewish-militarys-tank-19-july

podrobka Merkavy zTirana

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  360_hizbollah_museum_0815

makieta

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  62337360100286640360no

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  315383_img650x420_img650x420_crop

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  53492610100792640360no

Iracki T-59

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  6892089049_af9650b4b1_b

Turecki Leo 2A4

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  Main-qimg-c05df376fe2c0c3136556ea03ed5a850

T55/62

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  Hezbollah-museum-for-resistance-tourism-HAXA56

Magach z wyrzutnia rakiet 

טנק מרכבה ככה צהל שיקר לחיילים ושלח אותם למותם בלבנון  6oe0tqfq2qg01

27 minut temu, bulik58 napisał:

Ciekawych fotek Merkav hm? 0 ,  sa moze 3-4 rozbite w akcji , duza ilosc pojazdow rozbitych bierze sie z ilosci zdjec zrobinych jednemu pojazdowi. Sa rownierz pojazdy ktore ulegly uszkodzeniu w czasie cwiczen (spadly z wysokosci) pokazano np. T-59 , Leo 2a4 ,itd. Pokazane sa tez ,, Merkavy ,,  Hesbollachu jako dowod na mestwo ich bojownikow , tlumy szaleja bo znaja przecierz osla i wielblada wiec wszystko co oznaczenie IDF to Merkava😂 Jesli to jest material o IDF , i Merkavie to jest nie wiele wart.

T55/62

Magach z wyrzutnia rakiet 

Wrzuciłem jako ciekawostkę. i Nigdzie nie napisałem że "Ciekawych fotek Merkav hm?"

Ale  jak mamy się czepiać to możemy też czepić się twoich podpisów fotek

T55/62 - jak już to T-54 bądź T-55 a dokładnie późny Tiran 4/5

Magach z wyrzutnia rakiet - nazywa się to Pereh i nie jest to magach, wykorzystane zostało tylko zawieszenie M48, wnętrze i wieża jednak bardzo się różni, działo jest atrapą itd itp. Całość miała udawać czołg, stąd cała maskarada.

3 godziny temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Dla takiego ślepego kreta jak ja, to nie jest proste zadanie, ale jakoś to idzie. Droid powstaje pomału...

Nie wiem kto z nas jest ślepy ale ja myślałem, że to kupne jest 👏

1 godzinę temu, jonathan napisał:

Wrzuciłem jako ciekawostkę. i Nigdzie nie napisałem że "Ciekawych fotek Merkav hm?"

Ale  jak mamy się czepiać to możemy też czepić się twoich podpisów fotek

Magach z wyrzutnia rakiet - nazywa się to Pereh i nie jest to magach, wykorzystane zostało tylko zawieszenie M48, wnętrze i wieża jednak bardzo się różni, działo jest atrapą itd itp. Całość miała udawać czołg, stąd cała maskarada.

Przepraszam autora za zasmiecanie 

jonathan juz ci raz pisalem o zasmiecaniu watkow, poza tym czy ja napisalemm ,, jonathan ciekawych fotek brak? bylo to ogolne stwierdzenie o wartosci tej ,, ciekawostki ,,

zdj.1 .Tiran 4/T-54 mialby wentylator na dachu wiezy lub slad po jego zaspawaniu ktorego brakuje na tej fotce. 

zdj.2/3 Tiran 5/T-55 widac iz ma celownik i peryskop, ktorego  brak kompletnie lub chociarz by sladu po nim na wiezy ktora ty przypisujesz Tiranowi 5.

zdj.4.  Tiran 6/ T-62   peryskop tu nie wystepuje kompletnie czyli jest bardziej zblizona do dyskusyjnej wiezy niz dwa poprzednie

zdj.5/6/7.Magach z wyrzutnia rakiet - nazywa się to Pereh i nie jest to magach , ... kadlub przypomina raczej Magachy 5.6,7 ale jesli zbudowano go na podwoziu M48 a nie na M-60 to i tak bylo to podwozie Magacha ....

zdj.1 .Tiran 4 widac wentylator jak i peryskop

image.jpeg.6c58e78cf4183bf008b935d45fecc68e.jpeg

zdj.2/3

image.thumb.jpeg.3b6638da578f210b8bd8262fe808a508.jpeg

SLATIR 2007

zdj.4. 

image.thumb.jpeg.3c51a2b1bfd52f4265816e4195d4c5f1.jpeg

zdj.5

Pereh” – niszczyciel rakietowy przebrany za czołg [ZDJĘCIA+WIDEO] | Nowa  Strategia

zdj.6

1860026113_(....(.............................................................................0000000000000000000000000000)(1)LRM35029.jpg.351ccb0263eb6cd469489b2ab99ac7ea.jpg

zdj.7

Pereh – tajna broń Izraela. Niszczyciel czołgów, który wygląda jak zwykły  czołg

Edited by bulik58

Posted (edited)
45 minut temu, TAW napisał:

Nie wiem kto z nas jest ślepy ale ja myślałem, że to kupne jest 👏

Hmmm , no wiesz, w sumie, żeby to poskładać, musiałem to kupić, więc jakby na to nie patrzeć, to jest kupne 🤣🤣🤣. A tym czasem, coś tam posypałem. Pewne niedoskonałości są, ale to jest czołg, a nie samochód z salonu...

IMG_20220421_174718.jpg

I tak! Wiem, że lewy błotnik wygląda, jak pofalowany materiał. No cóż, to po prostu trudny początek. 

Edited by Grzegorz Grabowski
  • Like 2

4 minuty temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Hmmm , no wiesz, w sumie, żeby to poskładać, musiałem to kupić, więc jakby na to nie patrzeć, to jest kupne 🤣🤣🤣. A tym czasem, coś tam posypałem. Pewne niedoskonałości są, ale to jest czołg, a nie samochód z salonu...

I tak! Wiem, że lewy błotnik wygląda, jak pofalowany materiał. No cóż, to po prostu trudny początek. 

Grzegorzu Merkavy tez mialy to roznie , czyli spokojnie na luzie.

Godzinę temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Hmmm , no wiesz, w sumie, żeby to poskładać, musiałem to kupić, więc jakby na to nie patrzeć, to jest kupne

No ja ślepy :glupek: Gdzieś straciłem wątek i wmówiłem sobie, że będziesz sam to rzeźbił:glupek:

10 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Witam. Bez przesadnej dokładności, ale anty slip na Merkavie, wygląda tak...

Przelecisz to czyms jeszcze czy juz farbe dasz na to? Jak sie z tym wynalazkiem pracowalo?  Czy bedziesz jakies dodatki dawal, np kabelki czy robisz golasa?

1789233855_Israel.MerkavaIID.(20).thumb.jpg.43f459d6b1f4f23de1a886728540f69e.jpg

Praca z tym VMS, to czysta frajda, choć straszny bałagan się przy tym robi🙂🙂. Aplikacja bezproblemowa, choć czasem buteleczka z piaskiem się zatyka. Klej nie schnie wcale tak szybko i można spokojnie nakładać go pędzelkiem. Jak ktoś ma dobre oczy, to da radę dokładnie wysmarować nim powierzenie, wokół tych małych śrubek itp. Napewno polecam ten produkt, choć podobny wynalazek od AK Interactive, jest o połowę tańszy i w zasadzie niczym się nie różni. Czy będę robił jakieś kabelki? Kabelki to mój fetysz, więc napewno będą :)

6 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Praca z tym VMS, to czysta frajda, choć straszny bałagan się przy tym robi🙂🙂. Aplikacja bezproblemowa, choć czasem buteleczka z piaskiem się zatyka. Klej nie schnie wcale tak szybko i można spokojnie nakładać go pędzelkiem. Jak ktoś ma dobre oczy, to da radę dokładnie wysmarować nim powierzenie, wokół tych małych śrubek itp. Napewno polecam ten produkt, choć podobny wynalazek od AK Interactive, jest o połowę tańszy i w zasadzie niczym się nie różni. Czy będę robił jakieś kabelki? Kabelki to mój fetysz, więc napewno będą :)

Mam ten wynalazek od AK i wydaje mi sie byc za drobny zwlaszcze gdy go pokryjesz paroma warstwami czy to farby czy innych rzeczy. Poza tym nie wszystkie pojazdy maja tak drobna gradacje tych,, kamyczkow,, ? 

10 minut temu, bulik58 napisał:

Mam ten wynalazek od AK i wydaje mi sie byc za drobny zwlaszcze gdy go pokryjesz paroma warstwami czy to farby czy innych rzeczy. Poza tym nie wszystkie pojazdy maja tak drobna gradacje tych,, kamyczkow,, ? 

VMS, też jest bardzo drobny, ale wystarczy popatrzeć na to zdjęcie. Widać tutaj, że w rzeczywistości, tekstura na pancerzu, też jest bardzo drobna

2 minuty temu, Bengal napisał:

A jak ma się wynalazek od ammo/mig (a.mig-2033) do VMS?

Nie wiem Bartku, bo z wynalazkami o których piszesz, nie miałem do czynienia. 

1789233855_Israel.MerkavaIID.(20).thumb.jpg.43f459d6b1f4f23de1a886728540f69e.jpg

6 minut temu, Bengal napisał:

A jak ma się wynalazek od ammo/mig (a.mig-2033) do VMS?

Masz na mysli ten?  Nie probowalem go , ja uzywam piasku ktory pochodzi z bezpiecznikow , mozna tez uzyc bardzo drobnego piasku dla szynszyli ktory kupisz duzy worek za pare zlotych. Metod i srodkow jest wiele i kazdy musi podpasowac  pod siebie ,  przesylka w drodze.  Mig robi czarna i piaskowa oraz o ile sie nie myle dla 1:35 i 1:72

549105568_(....(.............................................................................0000000000000000000000000000)(1)LRM.35029.thumb.jpg.049f5f64506cdc52ef9251b07e029c98.jpgimage.jpeg.4658fdb5a8642dd528ca3e94359e947a.jpeg