Skocz do zawartości

Może tym razem się uda, czyli Merkava MK 2D, Takom 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja tylko na chwilkę. Pojawiły się w tym wątku głosy, tudzież wątpliwości, że tekstura od VMS, może być zbyt płaska i zniknie pod kolejnymi warstwami farby. Proszę, oto mała demonstracja, że tak się nie dzieje...

 

 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mandrivecs napisał:

Fajnie idzie, nieskromnie spytam czy będzie jeszcze jeden rydwan?

Nie robię takich planów. Chcę skończyć jeden model i na nim się koncentruje. Jako, że teraz już wiem, jak robić antyposlizg, to takiej możliwości nie wykluczam. :)

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

No i ladnie super z Droidem wyglada, GPS sam robiles czy tez Mr. Legend

GPS z Legenda. Tylko ta belka pod spodem i kabel, to moja robota 😊😊

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kosz z Legenda, też da radę. Do "nóżek' GPS-a, przykręcana jest taka wąska belka, którą potem montuje się w jakiś sposób na koszu. Pewnie masz model Academy, a w nim jest ten GPS. Sprawdź jak to jest tam zrobione. To jest część H, coś tam, coś tam. 

IMG_20220425_204619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
51 minut temu, Dorotka napisał:

Podoba się, choć "baty" za szpary w "wentylatorni" się należą. Reszty nie widać! 

 :piwo:

Szpary w "wentylatorni" mają prawo być , bo góra z dołem , jeszcze nie  sklejone 😊😊😊

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bulik58 napisał:

 

 

To podobalo by sie tym bardziej gdyby zdjecia byly wieksze ...

lekarz-z-lupa-na-bialym-tle_1368-5883.jp

Aż muszę to na komputerze sprawdzić. Zdjęcia wrzucam na telefonie i w zasadzie nie wiem, jak prezentują się na "komputerowej" wersji forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Zdecydowałem się jednak, że coś, niecoś dodam od siebie, do modelu. Zobaczymy, czy i jak mi to wyjdzie🤔🤔🤔

wiedziałem, że tak będzie... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze jest wrogiem dobergo.............slejaj jak jest.  Model mega zwaloryzowany, kupę roboty włożyłeś w budowę Rydwanu.  Zawsze jest coś do poprawienia, pojawiło się nowe zdjęcie. Wyszły nowe zestawy do waloryzacji.........

Tak budowałem Shermana Firefly Ic RYCERZ I kupiłem:

- Tamiya Sherman M4 -prawidłowy kadłub

- Academy  M12 155mm GUN MOTOR CARRIAGE - prawidłowe zawieszenie

- VERLINDEN PRODUCTIONS 17PNDR FIREFLY TURRET SHERMAN - prawidłowa wieża

- British Tank-Gun 17 Pounder Archer, Achilles, Firefly, Challenger, Centurion Mk I/II-Jordi Rubio - metalowa lufa

- Panzer Art RE35-659 MK2 Commander cupola for British “Sherman” tanks- wieżyczka dowódcy

- M4 Sherman T54E1 Workable Track Set Modelkasten - ruchome gąsienice

- History & MODEL Sherman Ic Firefly - Wojciech Gawrych - literatura

- Armo Polskie Shermany- kalkomanie

Jak zacząłem kleić model, to akurat Dragon wypuścił gotowca: 

Tank Sherman Firefly Ic Welded Hull Dragon 6568 - Modeledo.pl

za ułamek wartości tego co zakupiłem........

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Spokojnie panowie. Model już praktycznie złożony. Czekam na karabin od Skinnera i to wszystko. Pomalował bym go już nawet, ale farby ni mom. Farba jedzie, a ja mam trochę czasu, to spróbowałem sobie to prętowe "cuś" wystrugać. 

Aaa nie, przepraszam. Będę jeszcze coś dorabiał. Plandekę na ten kosz wieżowy, bo tam strasznie pusto. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ok Panowie. Plan na ten model był taki. Miał się nie pojawić na forum, bo po co? Dziś i tak wszyscy klepią jeden temat, pojazdy ukraińskie, więc kogo obchodziła by jakaś tam Merkava. Cieszę się, że jednak stało się inaczej i całkiem spore zainteresowanie jest 🙂. Co do tych prętowych "koszy". Planowałem je zrobić od samego początku, po tym, jak przeczytałem że dawno, dawno temu, chyba największy fan IDF na tym forum, Barthass, chciał zrobić/zrobił je na swojej Merkavie. Jako, że model jest już w jakiś 90% złożony, po prostu postanowiłem, że się z tym pobawię i celowo, pudełkowe kosze zamontowałem na oparach kleju, żeby z łatwością je zdjąć, w przypadku, gdyby udało mi się zrobić te prętowe. Jak na razie wygląda to tak, jak na fotce poniżej. Wiem, co zrobiłem źle i z pewnością to poprawię. Nie wiem jeszcze, skąd wytrzasnę 18 łańcuszków z kulkami, ale coś się ogarnie. Może zwrócę się o pomoc do Voyagera? 😉

IMG_20220501_232804.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.