Skocz do zawartości

Mack DM 600


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciąg dalszy. Wczoraj pomalowałem i prysnąłem klearem maskę silnika, natomiast dzisiaj znalazłem w necie zdjecie modelu przyczepy - spodobała mi się i postanowiłem podobnie pomalować swoją:

 

fotka z netu:

aac4e2258adaf539.jpg

 

a to już mój model:

a7b668f1cb92723c.jpg

c801b20ecc17202d.jpg

e9b561354c533894.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor kabiny rzeczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie modele to wg mnie Tornado powinien dostać nagrodę za całokształt twórczości w modelarstwie ciężarowym

 

Piękny...po prostu piękny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nic bardziej nie mobilizuje mnie do dalszych prac jak Wasze opinie i zainteresowanie moim tematem

 

Dzisiaj pobawiłem się w chromowanie niektórych elementów podwozia i kół do przyczepy.

Etapy malowania:

 

9c005810006ec283.jpg

3c10d4da07fa2f64.jpg

1b7990567a9c59a7.jpg

 

W zbiornikach paliwa przeszilfowałem, zaszpachlowałem i pomalowałem tylko jego boki:

 

e9f2fdca2e72a6d8.jpg

 

a tak to wygląda na gotowo:

 

5d67294fad2a04df.jpg

45bb05cfc7a39c35.jpg

2ca64c1828e88330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach nie widać efektu na felgach

 

Zgadza się, zdjęcia nie oddają tego co jest w realu a zapewniam, że wszystko wygląda o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość na dzisiaj, 13 godzin siedzenia przy modelu chyba wystarczy

Tak więc silnik jest praktycznie gotowy (zostało kilka detali, ale to już na później) i osadzony w ramie. Wykonałem instalację pneumatytczną z przewodów 0,8 mm, jak by nie było w czasach gdy powstał ten pojazd nie stosowano przewodów PCV. W ciągniku pomalowałem pisty kół i przymocowałem je do osi, przybyły też tylne lampy i końcówki do podłączenia przewodów. Tak samo jak w przyczepie odciąłem plastikowe chlapacze i przykleiłem winylowe z KFS'u.

Pora na fotki, nie zwracajcie uwagi na ubytki farby na górze ramy - będzie tam szlifowanko i przykleję tam blachę ryflowaną.

 

b2625806db3a90f0.jpg

f9c45e211d7d5fd0.jpg

b566a64ce2ece324.jpg

b11c34d7aa5c2806.jpg

4c721e7616be0644.jpg

6ec9ca8b5dd33039.jpg

7c6812fa9a64d4ea.jpg

c9feda100e30e7f7.jpg

f2068daba1557dd9.jpg

 

W macku nie ma atrapy, jej rolę odgrywa chłodnica:

 

be0c90f45dd6575c.jpg

 

No i jak zwykle przymiarka:

 

60772a6bb3df6c27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze model nie skończony i już rewelacja nawet wnętrza niema, ciekawe co będzie jak Tornado zrobi wnętrze to chyba powali na kolana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ekstra sprawa!!! Wychodzi ci to mistrzowsko (choć ja osobiście bym zrobił więcej kabelków w silniku ) A podłączenia w podwoziu są zawodowe

 

PS

Nie piszesz nic na temat zbiorników paliwa, a świetnie wykonałeś obejmy. Te cieniutkie paski są malowane czy naklejane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze

 

PS

Nie piszesz nic na temat zbiorników paliwa, a świetnie wykonałeś obejmy. Te cieniutkie paski są malowane czy naklejane?

 

Paski na zbirnikach wykonałem z matowej taśmy samoprzylepnej (do wykańczania tapet).

 

Jeszcze wczoraj pomalowałem uszczelkę w oknie i obramówkę na atrapie, nakleiłem kalkomanie na kabinę, a dzisiaj prysnąłem je clearem i wypolerowałem go. Także na masce i kabinie przybyło trochę blach z KFS'u:

 

702ac3051ccbb3b2.jpg

849c2892096f5253.jpg

 

Wnętrze pomalowałem a ścianki okleiłem materiałem skóropodobnym (z Hiro), fotel kierowcy poszedł do poprawki.

 

420fca7762aa364d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.