Skocz do zawartości

2 x Merkava Mk. 3D (Early & Late LIC) 1:35 Meng


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Dorotka napisał:

 

Hm... Teraz to mi głupio bo nawet nie patrzyłem jakie są te zestawowe... :stolek:

Jacku nic się nie stało :)

:piwo:

dobrze, że zapytałem po jednej sklejonej stronie a nie na gotowym modelu :)

 

@bulik58 jak zawsze, brak mi słów, dziękuję :piwo:

Natomiast....

image.png.71441f2186e687b82a3e1bb3170184d4.png

moje pudełko wygląda ciut inaczej :) chociaż ogniwa takie same:)

image.png.a790b52d356f32f6dfa2fa1ad98c126c.png

wychodzi, że to są ogniwa takie jak do Merkavy IIB/IID/III

IIID ma ogniwa jak w zestawie ATL-49

image.png.f7fc59e20221d939ce89b4ad4d522802.png

 

ale dwa zdjęcia mnie zaintrygowały..

IIID

image.thumb.png.c4700b80c794475ddc9a6339d0a6d8f2.png

image.png.8f1949c774fd6224707f228f34dba14c.png

oraz
image.png.346ed26a2e9b3d61d8d56216a7bc4102.png

image.thumb.png.fadbcee24329899ef5353617b0faa291.png

 

hmm i bądź tu mądry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dorotka napisał:

Kup z Master Clubu i po problemie :cool:

na szybko jak patrzyłem to też lipa z dostępnością (MTL35205 jeśli to te:))

34 minuty temu, bulik58 napisał:

Sprobuje ci cos zalatwic , daj mi troche czasu. 

mam go pod dostatkiem hehe :) dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale patrząc na pudło Merkavy 3D LIC, widzę na nim gąsienice zupełnie inne niż te ATL-49 i te Mastercluby. Patrząc na te gąski które są w pudle, uważam, że są całkiem ok, a Bartek troszeczkę przekombinował. To tylko moja opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Ja tam się nie znam, ale patrząc na pudło Merkavy 3D LIC, widzę na nim gąsienice zupełnie inne niż te ATL-49 i te Mastercluby. Patrząc na te gąski które są w pudle, uważam, że są całkiem ok, a Bartek troszeczkę przekombinował. To tylko moja opinia. 

 

No to dawaj te z pudła i po sprawie  :cool:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Podalem tylko ze po co szukac za granica kiedy mozna kupic w kraju, i o co jest sie obrazac ?

 

Obrażać? Poważnie?

:hmmm:

5 godzin temu, Bengal napisał:

mój błąd że w ciemno lata temu kupiłem te ATL-171, zakładając że pasują do IIID.

 

Nie Ty jeden  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulik58 napisał:

Teraz zajarzylem , o podobnej sytuacji gdzies juz to wspomnialem. Chlopcy maja ulanska fantazje , byl nawet filmik gdzie widac podmianke kierunkow , tylko w czym ma to pomoc ? Pytalem nawet na forum IDF ale bez odpo .

 

Ano mają... Często się nudzili to różne rzeczy wymyślali. Inwencji im z pewnością nie brakowało...  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dorotka napisał:

Generalnie to zabawne jest to, że debatujemy w tym wątku o różnicach na poziomie śrubek, podczas gdy cały model na "poziomie geometrycznym" jest totalnie przez producenta zrąbany :lol:

a czemu? jeśli można spytać Jacku?

 

czyli nawet w teorii mogę zamienić kierunek gąsienic i nie będzie to duże sf :)

 

może w końcu dzisiaj uda mi się cuś ruszyć do przodu, bo na razie jakoś brakło czasu 😞

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bengal napisał:

a czemu? jeśli można spytać Jacku?

 

Bo krawędź wanny przebiega przez stołek kierowcy :haha:

 

2 minuty temu, Bengal napisał:

czyli nawet w teorii mogę zamienić kierunek gąsienic i nie będzie to duże sf :)

 

Nie będzie  :pokoj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bulik58 napisał:

Nie jestesmy jedynymi ktorzy w najmniejszym stopniu zwracaja na to uwage, gdyz wiadomo iz nikt nie ma na to wplywu. Kiedys ukazal sie artykul w ktorym wyjasniano powod tego problemu , mialem go zapisanego lecz gdzies mi przepadl . 

 

Był artykuł i były różne dyskusje na różnych forach, nie zmienia to jednak faktu, że błąd jest oczywisty. To chyba największe uchybienie w tym zestawie, oprócz trudności związanych ze złożeniem do kupy przedniego pancerza... Z obydwu tych bolączek wybrnęli dopiero w IV, no ale musieli zrobić całkowicie nowe formy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bulik58 napisał:

Model Menga nie jest jedynym ktory ten blad powiela , nie wiem jak jest w IV sadze ze we wersji M , ale dotychczas  wszytkie modele Rydwanow nie zaleznie jakiej firmy tak maja.

 

Chyba masz na myśli wszystkie modele III w 1/35 :pokoj:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Czy modele Merkav Academy Hobby B. Tamiyi sa wolne od tych wad? Ja napisalem wyraznie ,, ale dotychczas  wszytkie modele Rydwanow nie zaleznie jakiej firmy tak maja. ,, :benc:

 

I i II od Takoma też? IVM od Menga też? Ja jedynie zapytałem, czy masz na myśli III, bo to się akurat zgadza...

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bulik58 napisał:

CJa napisalem wyraznie ,, ale dotychczas  wszytkie modele Rydwanow nie zaleznie jakiej firmy tak maja. ,, :benc:

 

Chętnie się zgodzę, że jak napisałeś:  "wszytkie modele Rydwanów" i "nie zaleznie jakiej firmy" za wyjątkiem Takoma i IV z Menga, także nie ma się co emocjonować   :pokoj:

 

P.S. Proszę o wybaczenie, ale zdjęć pudełek modeli nie powielających tego błędu wrzucać nie będę :lol:

 

 

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.