Skocz do zawartości

Panzerjäger I 1/35 - DRAGON


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Gąsienice w zestawie są badziewne, gumowe. Czy teakie jak te to odpowiedni typ? są to MasterClub MTL-35068 Pz.Kpfw.I

 

https://plastmodel.pl/31838-masterclub-mtl-35068-pzkpfwi-135

 

17b394e819b900f314cd5470f9030b1a.jpg?1668098968

 

Ewentualnie czy jakieś innych producentów linkiem mógłby ktoś zapodać.

 

Czy te też są ok?

https://www.mojehobby.pl/products/PzKpfw-I-Tracks-Late-Type-w-Cleats-for-Ausf.A-B.html?partner_id=9

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do gościa z Panzerwerk , niedługo startuje ze sklepem z gąskami drukowanymi w 3D , na renderach jakość porażająca super dokładnością. Będzie miał gąski do Panzer I wczesne i późne.

https://www.facebook.com/PanzerWerkDesign

 

tutaj wątek na Konradusie , oznaczony jako skala 1/25 , ale na to nie zwracaj uwagi , podstawowa produkcja to skala 1/35

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=401982&t=401982&filtr=0&page=1

 

dla przykładu jakości, rendery  gąsek do RSO

 

4-vi.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaruk napisał:

Fajnie, jakieś zdrapki i przecierki planujesz?

 

A czy widziałeś moje modele bez śladów eksploatacji? :szczerbol: Jasne, że będą. Mam zamiar na szarym podkładzie położyć , chipping fluid a potem żółty kamuflaż. pojazd będzie tym razem mocno podzierany. Bo zawsze podobało mi się malowanie DAK z przetartym szarym. Brudzenie w  pustynnym kurzu. Jak zawsze będą też jakieś dodatki. Niewymienione tutaj.

 

Mam pytanie do znawców jaki kolor to włoski grigio-verde chiaro. Jest to kolor, który jest przytoczony tutaj. W pierwszym okresie DAK używało włoskiej farby do kamuflażu.  Taki jakby żółto zielony? Czy jakieś farby typu śmierdziele mają ten kolor?

 

Co do gąsienic, będą jednak plastikowe, klejone z pojedynczych ogniwek.

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, patrykd napisał:

 

 pojazd będzie tym razem mocno podzierany. Bo zawsze podobało mi się malowanie DAK z przetartym szarym. Brudzenie w  pustynnym kurzu

 

 

Jakoś mocno powycierany to on nie był, tu jedno zdjęcie zdobytego w 1942, widać podobnie jak na tej ilustracji twojej powycierana głównie góra gdzie plandeka była, choć można też i efektowniej wiadomo

IMG_20221115_172022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

Jakoś mocno powycierany to on nie był, tu jedno zdjęcie zdobytego w 1942, widać podobnie jak na tej ilustracji twojej powycierana głównie góra gdzie plandeka była, choć można też i efektowniej wiadomo

IMG_20221115_172022.jpg

 

 

Jak zawsze lubię luźno interpretować zdjęcia. Naprawdę marzy mi się troszkę bardziej styrany lakier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patrykd napisał:

 

 

Jak zawsze lubię luźno interpretować zdjęcia. Naprawdę marzy mi się troszkę bardziej styrany lakier :)

 Wiadomo :) , można fajnie tu polecieć, na pewno coś ciekawego wykminisz, a z farb nie śmierdzieli to tylko lifecolor jest , to dobre farby ,ale nie wiem jak pod aero działaja

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Evildead napisał:

 Wiadomo :) , można fajnie tu polecieć, na pewno coś ciekawego wykminisz, a z farb nie śmierdzieli to tylko lifecolor jest , to dobre farby ,ale nie wiem jak pod aero działaja

 

 

Już rozkminiam ten włoski kolorek. Nie jest tutaj on jako główny kolor na zdjęciu co wrzuciłem, gdyż mocno wpada w zieleń. A tutaj jakby taki, żółto-jasno-zielony Ten kolor ma jeszcze hataka. Aczkolwiek wolałbym śmierdziele typu tamyia, mr hobby, ak real colors.

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patrykd napisał:

 

 

Już rozkminiam ten włoski kolorek. Ma go jeszcze hataka. Aczkolwiek wolałbym śmierdziele typu tamyia, mr hobby, ak real colors.

No możliwe, dziwny to kolor pod zielony wpada 🙂, no ale taki był to teraz takim trzeba malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Evildead napisał:

widać podobnie jak na tej ilustracji twojej powycierana głównie góra gdzie plandeka była,

 

Z podpisu pod ryciną wynika, że szary kolor na górze nadbudówki był efektem malowania tą włoską farbką wozu zabezpieczonego plandeką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zaruk napisał:

 

Z podpisu pod ryciną wynika, że szary kolor na górze nadbudówki był efektem malowania tą włoską farbką wozu zabezpieczonego plandeką.

 

Naprawdę chcecie zielonego koloru włoskiego. DFla mnie na mojej ilusttracji jest zółto-jasno-zielony. A ten od Lifecolor UA213  jest bardziej zielony niż żółty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, patrykd napisał:

 

Naprawdę chcecie zielonego koloru włoskiego. DFla mnie na mojej ilusttracji jest zółto-jasno-zielony. A ten od Lifecolor UA213  jest bardziej zielony niż żółty. 

No taki kolor zielonkawy ,zawsze można dodać żółtego do niego, ciekawe jak ten hataki wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Evildead napisał:

No taki kolor zielonkawy ,zawsze można dodać żółtego do niego, ciekawe jak ten hataki wygląda

image.thumb.png.84fa512a5ee02a5b311ca6e06722d705.png

 

image.png.7d974d6711a14153b5ecf366955670a2.png

 

 

LIFECOLOR UA213

image.png.ece1e545fb0bffbdfdf48c50199693c4.png

 

Który lepszy? Nie malowałem lifecolor areo. Jak się maluje nimi? Tak jak śmierdzielami?

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Evildead napisał:

podobny do lifcolora

0_0_productGfx_4795c11be6c9e9ca76c870aa33c87b4c.jpg

 

 

Ten chyba ma bardziej zbliżony odcień i lekko w żółty wpada od Lifecolor. Malował ktoś kiedyś tymi farbami aero? Ja ka jest kontrola w cieniowaniu? Czym się rozcieńcza i czy można mieszać z śmierdzielami dla zmiany odcieni? Jkaimi śmierdzielami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
48 minut temu, Evildead napisał:

No ogólnie fajnie, na podłogę jakiego kurzu można by dać jak to Afryka, lewą gąskę to chyba na szybko zmieniali :)

Gąsienice są tylko włożone. Tak na pokaz. Będą malowane osobno. Co do specyfików malarniczych do kurzenia się jeszcze zastanawiam. Mam od ammo Africa dust i pigmenty też w tym kolorze. Dodatkowo dla kontrastu pigment Europe earth i efekt rain Marks. W najciemniejszych obszarach może Kursk soil. Chętnie posłucham osób co robiluly pojazdy DAK i wiedzą czym kurzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.