Skocz do zawartości

Tygrys Ausf. H Revell 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko mi nie narzekać, że kolejny tygrys. Komu się niepodoba, niech idzie oglądać relacje teciaków, bo to jest wątek dla prawdziwych facetów.

 

Fajny model, mało nadlewek i takich tam. Ładny obrazek na pudełku, zresztą Wróbla.

 

92233250dff27ac0.jpg

 

 

Coś tam dłubię

 

60ea08edf7a869d8.jpg

 

 

Myślałem o malowaniu z 501 panzerabteilungu, spod Teburby, grudzień 1942, wóz numer 142. Revell podaje żeby malować go na lekkobury oliwkowy, ale powinien chyba być zwykły piaskowy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem zwolennikiem niemieckiej broni pancernej i o wiele wole tygrysa niż teciaka .

Model wygląda zachęcająco czekam na kolejne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysów i Pantherów na forum niedługo będzie więcej jak przez całą wojnę na froncie. Teciaków praiwe nie ma, a jeden jest niemiecki

 

I to mają być ci prawdziwi faceci

 

A poza tym to model fajny, ale ma jedną wadę. Gąsienice nie mają otworów na zęby kół zamachowych. Trzeba wyciąć odpowiednie ząbki.

http://img486.imageshack.us/my.php?image=hjbi7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super model. Jeden z lepszych modeli Revella w 1/72. Dość dawno temu go sklejałem i zawsze miło go wspominam.

Dla tego nr malowanie jest ok,pomalowali go zdobyczną farbą.

Jak najbardziej. Pojazd jest dość obfotografowany i wyraźnie widać, że jest omalowany Olive drab.

a7fa895493950afc.jpg

Źródło

 

Czekam na dalsze postępy...

 

I to mają być ci prawdziwi faceci?

No proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy facet stoi po stronie Imperium! Mimo że TIE Fighter był słaby.

Empire Strikes Back na naszym forum anyway ;)

 

Ale marsze radzieckie sa lepsze ;P

 

Co do modelu, to z gąsięnicami nie sposób się nie zgodzić -> wybitnie denerwujące. Mam nadzieję że z wieżą nie będziesz miał problemów - tzn co i gdzie wywiercić i dokleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu, to z gąsięnicami nie sposób się nie zgodzić -> wybitnie denerwujące.

Nie zgodzę się. Wystarczy poświęcić odrobinę uwagi i gąski da się ułożyć bardzo ładnie na kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest dość obfotografowany i wyraźnie widać, że jest omalowany Olive drab.

Tak ? Z czarno - białego zdjęcia to wywnioskowałeś ?

Jak już, to większość Tygrysów w Afryce miało kolor Gelb Brun, RAL 8020, natomiast Tygrys 142 był pomalowany farbą Olive Grun, RAL 8002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys 142 był pomalowany farbą Olive Grun, RAL 8002

Wątpliwe. Do afryki tygrysy z 501 dotarły wszystkie w obowiązującym wtedy kolorze czyli gelb brun . Natomiast wielce prawdopodobne lub wręcz prawie pewne jest, że obydwa wozy 4 plutonu (141 i 142) zostały później przemalowane na oliwkowo-zielono (może podczas jakiegoś remontu?). Mało prawdopodobne jest użycie koloru RAL 8002 gdyż w europie zaczęto go stosować dopiero wiosną 43, a pamiętajmy, że w lutym 43 tygrysy z 501 otrzymały inne numery -zaczynające się od 7 i 8. Czyli przemalowania dokonano w okresie grudzień 42-luty 43. Też skłaniałbym się do założenia, że użyto jakiejś zdobycznej farby lub koloru luftwaffe (bardzo powszechne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w zeszycie wyd. Militariów twierdzą, że 8002.

Powiem to, po raz setny. Militaria to bardzo wątpliwe źródło wiedzy i nie proponuję się na nie powoływać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma co się z resztą rozwodzić jakiego odcieniu zielonego użyć. Malowali go w warunkach polowych, więc farba mogła przybrać najróżniejsze odcienie. Jakiego koloru użyjesz i tak będzie dobrze (weź może ten z instrukcji). I nie ma co tu więcej gadać na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wodzikiem, akurat odcieniem nie ma co się przejmować. Po prostu oliwkowy. Co do lufy i takich tam-nie widzę sensu. Modelować nie umiem, zmarnowałbym tylko pieniążki, za dwadzieścia modeli może i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu. Myślałem, że umiem sklejać czysto. Niestety tylko myślałem. Przy robieni łapaty i mocowań wyrzutni granatów, wszystko zapaćkałem cyjanoakrylem. Straszny klej. Jesteś pewien że całość dobrze skleiłeś, czysciutko, fajniutko, dotykasz lekko palcem, żeby sprawdzić czy siedzi i zonk! Przyklejasz się! Nie wiesz jakim cudem ale jednak! Prubujesz oderwać-uff odkleił się palec, reszta została. Odkładasz i SIC cały bok w kleju-jak-nie wiadomo.... Paskudny klej.

 

Dorobiłem uchwty wyrzutników granatów z blaszki...jeszcze dużo do wyszlifowania...

c10b922bd0b8211a.jpg

 

A tu zaminiłem młot na łopatkę. też dużo do szlifowania....

 

e5e876ceba0235be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.