Skocz do zawartości

Tygrys Ausf. H Revell 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie musisz sie blaszkować z nimi.

Możesz je odchudzić papierem, jak już musisz,powklejaj pod każda linia podziału błotników małe trojkąciki(takie,jak sa na skrajniach)

Możesz czyms ostrym,jakims rylcem pogłębic linie podziału ew. nawet rozciać i popodginać w rogach.

Gumy daj,wizualnie lepiej model wygląda.

Kratke na nich zrób jak podpowiedział Ci Wodzik730.

I pamietaj,ze tylne osłony wydechów muszą zostać kanciaste,jak w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jak już musisz,powklejaj pod każda linia podziału błotników małe trojkąciki(takie,jak sa na skrajniach)....

 

O ile dobrze pamietam to 142 nie miała tych trójkącików więc troszkę roboty odpada

 

 

Pafica odezwij się na priv to Ci podeślę parę fotek oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonak & Pacifa - nie chodziło mi o to, że ktoś się z kimś zajadle kłóci tylko, że czasem tematy (na różnych forach) schodzą na tak precyzyjnie-dokładne szczegóły, że aż się głos na głowie jeży. Tyle, sam chętnie zobaczę foty, bo oryginał tigra będę mógł obejrzeć dopiero za 1,5 miesiąca ... Ktoś chce jakieś foty dokładne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeślę parę fotek oryginału

Jak Pafica nie ma nic na przeciw, wklej może tu.

 

Myślę, że sie nie obrazi

 

tu widać, że nie ma gumek do filtrów:

Archiwum_142_1_resize.jpg

 

tu gumki ma, nie ma "trójkącików":

Archiwum_142_3_resize.jpg

 

tu ma szerokie błotniki

Archiwum_142_6_resize.jpg

 

 

a tu rzecz od której cała dyskusja się zaczęła: mocowanie błotników (tyle że bez błotników)

Archiwum_142_7_resize.jpg

 

 

Fotki z netu, głownie ze starego pwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem błotniki z blach po pifffffku:

 

e7607fc4ee38fd22.jpg

 

 

 

 

Z przodu dorobię jeszcze przewodziki do lampek. Zastanawia mnie jednak pierwsza fotka czołgu. Czemu przewody są takie jasne? Nie pomalowali ich, zostawili w piskowym?

 

Zostanie mi jeszcze zrobienie bocznych osłon, gumek do filtrów i inne pierdoły. A potem malowanko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6cb2f539800f0d3e.jpg

 

 

Bryka po washu. Trzeba jeszcze gdzieniegdzie wytrzeć wash, coś tam domalować itp.

 

O ja cię ale mi się chce spaaaaać. Yeeeeaach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do zmian w warsztacie-wprowadziłem na dobre washa i pożegnałem drybrush(chlip chlip) Dodało to modelom realistyczności, choć chyba gorzej z efektownością. Zastanawiam się czy w następnych modelach nie ograniczyć brudzenia, tęsknię do czystych modeli prosto z fabryki. Popatrzyłem na KW-2 Reggiego sprzed matowienia i bardzo mi się spodobał-taki sterylny. Zobaczę. Rollingstones-obiecuję, kupię tego stuga i zrobię warsztat, ale za kilka modeli. W najbliżdszym czasie będzie t34-85 revlla, stug III revella i panthera dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,a na dodatek po tym modelu okres ochronny sie kończy

Rozumiem, ze rozumiesz OCB ?:D

 

Przegapiłem, i nie rozumiem

 

Aparacik ładuje powerajdy więc zaprezentuję słownie. Wóz spadł z półki. Z wieży odpadł jeden wyrzutnik granatów i wsiąkł w dywan.

Robię więc detal od nowa. Poza tym brat cioteczny brał go w łapska i zepsuł brudzenie Czyli troszkę do poprawy

 

I już robię mu winietkę. Tym razem muszę ją skończyć!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, figsów nie planowałem.....

 

Winietka odwołana..... kolejna.......

 

Niestety, ja ich się chyba nigdy nie nauczę........

 

Cóż jak skończę tygrysa, to goły wyląduje w warsztacie.....nic nie poradzę

 

Chlip...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.