Skocz do zawartości

Tygrys Ausf. H Revell 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ufff!

 

Prawie cała jedna strona układu jezdnego zrobiona, teraz trzeba usunąć ślady kleju i finalnie pomalować.

A potem zabieram się za drugą..... i dpiero po zrobieniu układu jezdnego zacznie się prawdziwa zabawa.

 

e1ac3bf106816f93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelu, to z gąsięnicami nie sposób się nie zgodzić -> wybitnie denerwujące.

Nie zgodzę się. Wystarczy poświęcić odrobinę uwagi i gąski da się ułożyć bardzo ładnie na kołach...

 

Sklejam pantere Revella dodam ze jest to moj pierwszy model i jakosdałem rade tym gąską które składają sie s kilku nastu elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuffff.. powoli ale do przodu. Teraz będzie już z górki. Gąski nie wyszły takb jak bym chciał, no ale dobra, teraz już za późno. Stan na chwilę obecną.....

 

ae3e072c198fae2f.jpg

 

Pozostało usunąć ślady kleju, i gąski można maznąć jeszcze raz na czarno.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte na wyrzutnikach to cienka warstwa humbrola,

 

Cieńka - jesteś pewien? Prawie nie widać otworów w wyrzutnikach.

Sam modelik fajnym też miałem takie dwa. A gąski to zostawisz takie czarne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka, jestem pewien. Gąski oczywiście, że nie będą czarne. Potem dojdzie wash z brązu(albo rude odcienie pasteli) i potem srebrzanka. I zakurzenie. Gąski to mój ulubiony element do malowaniam, więc zostawiam je zawsze na koniec :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewien czy całość dobrze obrobiłem

 

Pewnie sporo nad nimi siedziales, ale i tak nie wygladaja tak jak powinny.

Osobiscie to zrobilbym je od podstaw, albo calkiem wywalil.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są węże doprowadzające powietrze do silnika poprzez fajki (filtry Feifla się znaczy). Słyszałem o takiej oto metodzie imitacji zbrojenia na takiej rurze. Otóż malujemy część na szaro, potem owijamy ją- jednokrotnie i w miarę równo- gazą i rozpylamy na to czarną farbę. Zdejmujemy gazę i mamy zbrojony wąż gumowy. Przed tą operacją należałoby je jednak rozciąć i każdy z osobna malować. Nadmieniam, że o tym tylko słyszałem, a sam nie praktykowałem. Jednak brzmi to dosyć wiarygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie bo oglądałem djęcia dwóch gotowych modeli tygrysów H1 i tam właśnie na wężach była jakaś faktura. A, że moja wiedza nie sięga do poziomu gumowych węży tygrysów(niestety) nie wiedziałem jak to zrobić.

Zostawię po prostu czarno-szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie bo oglądałem djęcia dwóch gotowych modeli tygrysów H1 i tam właśnie na wężach była jakaś faktura. A, że moja wiedza nie sięga do poziomu gumowych węży tygrysów(niestety) nie wiedziałem jak to zrobić.

Zostawię po prostu czarno-szare.

 

Jak robisz "142" to możesz je spokojnie olać...

Na fotach z epoki raz są, raz ich nie ma na tym wozie.

Noo, żeby mnie nie łapać później za słówka, przynajmniej na jednym zdjęciu nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie R_Mazzi oglądałem sobie twoją 142 i myślę sobie, że chyba o czymś zapomniałeś....ale jak nie ma ich na zdjęciu to ich też nie daję, bo tak średnio pasuję zresztą.... A i jeszcze co do twojej maszyny-chcę robić boczne osłóny z blaszki, ale nie wiem jak zrobić tą listwę do której były mocowane- Ty po prostu odciąłeś ją od tych plastikowych i potem poprzyklejałeś blaszki, nie? Bo na to mi to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty po prostu odciąłeś ją od tych plastikowych i potem poprzyklejałeś blaszki, nie? Bo na to mi to wygląda...

 

Nie, przykleiłem tylko wygięte blotniki do gołego kadłuba, bez żadnych podkładek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sę wyraziłem, nie chodzi mi o podkładkę, a o ten element(zaznaczony na czerwono. Po prostu zagiąłeś tak błotniki, czy coś przykleiłeś?

 

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, że tak "szastam twoim zdjęciem".

 

 

c9114c8729686e86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może zaczniemy jeszcze sie sprzeczać za chwile czy ta "listwa" do której były montowane osłony była mocowana w 5 czy 6 miejscach, a może w 7 ?! A nitami czy śrubami. Zioberyzm...

 

W moim odczuciu to jest jest wyglądana cokolwiek dobrze, w moich Tigrach wyglądały gorzej.

 

PS Antena od radiostacji nie jest za krótka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może zaczniemy jeszcze sie sprzeczać za chwile czy ta "listwa" do której były montowane osłony była mocowana w 5 czy 6 miejscach, a może w 7 ?! A nitami czy śrubami. Zioberyzm... D [/quote

 

Staram się jak najwierniej ten element odtworzyć. I czy ktoś tu się sprzecza? A jeżeli ktoś stara się całość odwzorować najlepiej jak umie to źle? Popatrz na Marudka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może zaczniemy jeszcze sie sprzeczać za chwile czy ta "listwa" do której były montowane osłony była mocowana w 5 czy 6 miejscach, a może w 7 ?!

 

Nie listwa, a 4 przyspawane do kadłuba "porty" na śruby, którymi każdy segment błotnika był mocowany. Wbrew pozorom same błotniki wcale nie są takie proste (każdy segment zginany w trzech miejscach + wzmocnienia od wewnętrznej strony) - ale chyba nie ma sensu kombinować w 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.