Skocz do zawartości

[In-Box] CH-53E Super Stallion - Academy 1:48


Majek

Rekomendowane odpowiedzi

No, to dorwalem bydlaka... To bylo pierwsze co mi sie rzucilo w oczy jak wszedlem do sklepu modelarskiego. Z reszta trudo byloby go nie zauwazyc, gdyz pudelko jest raczej okazale (na dole lezy "lenijka" 30 cm, tak dla porownania):

 

stallion01t.jpg

 

Obejrzalem sobie wypraski juz zdecydowany na zakup, ale jeszcze przezornie spytalem o cene...

 

 

Jak juz mnie tam docucili, siegnalem do kieszeni po forse i uiscilem naleznosci, wchodzac tym samym w posiadanie modelu... No coz... Poprostu nie moglem go nie kupic

 

No dobra, ja tu gadu gadu, a ruskie na moscie...

 

Wypraski prezentuja sie rownie okazale jak pudelko. Wlasciwie jest tylko jedna rzecz, ktora mi sie nie podoba i o ktora mam zal do Academy. Brak nitow na poszyciu kadluba. Ale o tym juz bylo wiadomo wczesniej, wiec nie zaskoczyl mnie ten fakt. Linie podzialu (wglebne) sa tak delikatne, ze na zdjeciach ich praktycznie nie widac... No dobra, to przejdzmy do wyprasek.

 

Glowne czesci kadluba, podloga i jakies pierdolki wyposazenia:

stallion02t.jpg

 

Wewnetrzne elementy kadluba i statecznik pionowy z gniazdem tylnego rotora:

stallion03t.jpg

 

Ta sama wypraska z drugiej strony. Ladnie odwzorowane sa elementy wewnetrzne w tym mata wygluszajaca i widoczne elementy ozebrowania

stallion05t.jpg

 

 

Boczne "szkrzydelka" z komorami podwozia glownego i zewnetrzne zbiorniki:

stallion04t.jpg

 

Drobnica...

stallion06t.jpg

 

Dwie identyczne wypraski z lopatami rotora glownego i reszta drobnicy:

stallion07t.jpg

 

Na koniec elementy piasty rotora glownego. Ladnie i szczegolowo odwzorowane sa te wszystkie duperelki umozliwiajace zlozenie lopat wirnika do transportu i do bazowania na lotniskowcu.

stallion08t.jpg

 

Kalkomanie. Calkiem spory arkusik. Zawiera oznaczenia dla trzech wersji malowania.

stallion09t.jpg

 

Do tego wszystkiego instrukcja. Standard, tyle ze troche grubawa...

stallion10t.jpg

 

I na koniec schematy malowania. Academy daje do wyboru 3. Generalnie jest to wersja smiglowca wykorzystywana przez USMC, wiec przystosowana do stacjonowania na lotniskowcach (skladane lopaty wirnika glownego i skladany "na pol" ogon) i wyposazony w instalacje do tankowania w powietrzu. Wg mnie najfajniesza i najbardziej na czasie jest wersja szara - Operacja "Iraqi Freedom". Jak kiedys przyjdzie do sklejania modelu, na ta wersje pewnie sie zdecyduje...

stallion11t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Na Allegro jest do kupienia za kwote rzedu 200 - 220 zlotych. Ja za niego slono przeplacilem kupujac go w jednym z warszawskich sklepow modelarskich (uchodzacym za jeden z drozszych, nomen omen). Ale poprostu nie moglem sie powstrzymac jak go zobaczylem . Tak, wiem... To jest choroba i to sie powinno leczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Na Allegro jest do kupienia za kwote rzedu 200 - 220 zlotych. Ja za niego slono przeplacilem kupujac go w jednym z warszawskich sklepow modelarskich (uchodzacym za jeden z drozszych, nomen omen). Ale poprostu nie moglem sie powstrzymac jak go zobaczylem . Tak, wiem... To jest choroba i to sie powinno leczyc...

 

http://www.allegro.pl/item115059847_academy_ch_53e_super_stallion_1_48_12209_.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da leczyć!!! Nie wiedziałeś o tym...?

Bardzo ładny kotecek...

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

Nie da sie mówisz... Zobaczymy, jestem obecnie na odwyku po tym jak się zorientowałem, że mam na szafie stosy drogich markowych modeli a w jednych butach chodze od 2001 r.

Swoją drogą dobre to buty. Kosztowały cos jak CH-53E, są totalnie polskie, skórzane i wygodne i jeszcze długo pociagną zanim się rozpadną

 

Zaraz, zaraz skoro są takie super może by tak kliknąc smiglowiec na allegro Nie... trza się leczyć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

Zastanawiają mnie jeszcze te boczne sponsony ( ? ) - jakby nie od tego śmigłowca, albo wersja USN ma inne...

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S. Co tam Jacku - może piwko...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie jeszcze te boczne sponsony ( ? ) - jakby nie od tego śmigłowca, albo wersja USN ma inne...

Dokladnie tak. Wersja USMC nie ma tych takich wielgachnych bulw. Niektore warianty "ladowe" tez maja inne "sponsony" (hmm... tak sie na to mowi tez w latadlach?). Jeszcze inne od tych tutaj... Zaraz poszukam i fotki jakies wstawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten model, macałem wypraski ... ale jak zobaczyłem cenę ... tak mi zmiękły nogi w kolanach, że mało szczęki nie rozbiłem o ladę ... ... fakt na Allegro widziałem za 171 w opcji KUP TERAZ ... w zaprzyjaźnionym sklepie gdzie oglądałem ów model ... kosztuje jedyne ... 295zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaprzyjaźnionym sklepie gdzie oglądałem ów model ... kosztuje jedyne ... 295zł

Na ja go kupilem za troszke mniej (ale tylko troszke ). Nie ma to jak zaprzyjaznione sklepy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 5%...?! Niezła przyjaźń

W Poznaniu chyba bardzie szanują klientów... albo klienci samych siebie

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Przecież dałeś link do śmigłowca Super Frelon, a nie Super Stallion więc raczej taki model nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No... Kolega Marecki dal mi dzisiaj do myslenia (nie wiem, czy to byla jakas aluzja, czy co...), podrzucajac mi tego linka:

http://s102164210.onlinehome.us/forums/index.php?showtopic=105489&st=0

 

Fajnie mu to temu kolezce idzie i prawde mowiac, ja tez chcialbym w swoim Super Stallionie tak podlubac (o ile sie kiedys za niego wezme ). A teraz przynajmniej mam wzor do nasladowania. Z tego modelu naprawde sporo mozna wydebic. Ciekawe, czy bedzie nitowal poszycie... Tzn. jestem przekonany, ze bedzie, tylko ciekawy jestem jak. Czy bedzie robil wglebne nity jakims nitowadelkiem, czy bedzie oklejal model folia nitowana od spodu.

 

Warto poobserwowac ta relacje, nawet dla celow dydaktycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.