Skocz do zawartości

Spitfire Mk IXc 1/ 48 Eduard


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

image.thumb.gif.754132e386307702589e4a5a7c8b1452.gif

 Chodziło o taki rysunek. Chciałem sie tylko dowiedziec czy Eduard robi Spitfirea z rys. nr 2. Te zdjecia  z galerii maja taka małą rozdzielczość ... A znawcy rozmawiaja o antenach IFF które sa jeszcze mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. No tak, ale modelu Marka to nie dotyczy. Co prawda ten samolot, , gdy opuszczał Hucknall, podobnie jak pozostałe 294 (może i nie wszystkie?) Mk.V przerobione przez Vickersa i przede wszystkim R-R, wyglądał  tak, jak pokazuje to rysunek 2. Jednak ta konfiguracja utrzymała się tylko dopóki nie opracowano nowego okapotowania, które wymieniano w starszych egzemplarzach. Ale fakt, przy takiej wersji nie ma wątpliwości, że rozmawiamy o wczesnym Spitfire :).

 

Boczny panel to raczej prosta przeróbka modelarska. Maska silnika wymaga trochę więcej zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maxy napisał:

. Chciałem sie tylko dowiedziec czy Eduard robi Spitfirea z rys. nr 2.

Eduard uwzględnił w modelu Spitfire wiele rzeczy:

krótki / długi wlot do gaźnika.

duży / mniejszy ster kierunku

różne stery wysokości

różne koła, golenie

różne skrzydła

Nie trudno znaleźć co które pudło zawiera..

Takie rzeczy jak na rysunku Eduard zostawił modelarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 16:39, greatgonzo napisał:

O tym, że przerobiony z MkV świadczy serial. Silnika z osprzętem nie dałoby się zamontować w okapotowaniu MkV.

 

Z tego, co pamiętam, to najpierwsiejsze przeróbki miały wstawiony po chamski dodatkowy panel blachy pomiędzy okapotowaniem a kadłubem właściwym i takie charakterystyczne przetłoczenia, trochę jak późne Bf-109. Po prostu zostawiano oryginalne blachy z piątki i dosztukowywano, żeby przykryć dłuższe silniki. Pewnie później, jak trafiały na remonty do MU, to zmieniano już na nowsze. Mam zresztą taki w planach ale z 308-go.

A model rewelacyjny. Bardzo mi się podoba nienachalne brudzenie. Zgadzam się w całości, czuć blachę. Brawo! Pozytywnie zazdraszaczam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.