Skocz do zawartości

L'Ocean 1/72 okręt na bazie kadłuba w druku 3d


CH123

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja

 

Zrobiłem podkład pod okna i zdobione kolumny. Nie robiłem idealnie jak z planów bo to ma tylko zasłonić plastik i być może będą jakieś skrawki listewek widoczne między kolumienkami.

Razem z tatą zrobiliśmy też stocznię. Konstrukcja prosta jak budowa cepa, ale bardzo ułatwia pracę gdy nic się nie chybocze. 

Przyszedł czas na obklejanie burt. Nie wiem jak mi wyjdzie być może będzie tragicznie a może coś będzie dało się pokazać

 

Prośba do admina o skasowanie postów poniżej z "--". Coś się zawiesiło i dodał się 3razy  

hnuv0Q5h.jpg

 

Przed malowaniem akrylem vallejo. Na pewno bejca zostawia ładniejszą strukturę drewna, ale anie podobał mi się kolor a tu wciąż widać łączenia i struktura nie jest zalana.

rtfnQQCh.jpg

DI0vEh5h.jpg

Edytowane przez CH123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Udało obkleić mi się jeden bok. Normalnie powinno się to robić na przemian,ale nie maiłem zielonego pojęcia jak to zrobić przy tak dużym okręcie więc wolałem zrobić jak na najmniej błędów na jednej stronie i ewentualne poprawić na drugiej. Wiem, że powinien wyjść złoty L'Ocean ale dekory i zdobienia trochę kosztują i szkoda je marnować na coś co może wyjdzie nie do końca takie jakie powinno. Zdecydowałem się więc skończyć go jako francuski 118-działowy liniowiec.

 

lvTXqHHh.jpg

KupxpZMh.jpg

FaPde9Ph.jpg

USFUsxLh.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś tam się skleiło na tygodniu. Po wertowaniu planów doszedłem do wniosku, że to deskowanie dna nie będzie tak szybko- trzeba jeszcze parę rzeczy dokończyć.

 

I teraz pytanie do Was(oglądaczy/podglądaczy😜) Wolicie zdjęcia z gotowych etapów + miejsca gdzie trzeba zwrócić uwagę czy małe postępy też pokazywać?

 

Te małe postępy

op3kaWih.jpg

8E5f1n8h.jpg

 

Tu wkradł się dość duży błąd. A raczej wyszła moja nie umiejętność czytania planów. Te dwie deski powinny być odrobinę dłuższe, niestety zobaczyłem to dopiero na innym gotowym modelu. Jakoś będę to musiał naprawić

5R9X2zul.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że małe postępy są najważniejsze, bo pokazują w jaki sposób powstało to większe coś. Jak dla mnie, żadnych wątpliwości

P.S. Nieco się pobawisz z tym błędem ale myślę, że to nie jest aż taki problem. Natomiast całość kadłuba zaczyna wyglądać jak należy:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Superbe napisał:

Uważam, że małe postępy są najważniejsze, bo pokazują w jaki sposób powstało to większe coś. Jak dla mnie, żadnych wątpliwości

Jak jest jakiś skomplikowany element to wiadomo, że trzeba pokazać cały proces, ale jak się klepie cały czas to samo?  Najwyżej coś tam się pokaże od czasu do czasu.

 

23 godziny temu, Superbe napisał:

P.S. Nieco się pobawisz z tym błędem ale myślę, że to nie jest aż taki problem. Natomiast całość kadłuba zaczyna wyglądać jak należy:super:

Tak w końcu widać jakieś postępy. Nawet mała ilość jest widoczna i motywująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
7 godzin temu, laskonogi napisał:

przepraszam ja tu cały czas siedze i patrzem, halllo :) i co ???

Już, już Panie kierowniku, robim co możem szybciej się nie da:)

 

A tak na serio nikt(prawie) się nie odezwał więc uznałem, że punktów pośrednich nie ma co pokazywać. Coś tam powolutku się lepi, dużo czasu na to nie mam, ale wychodzi to całkiem fajnie. Jak bym był mądrzejszy to bym  zaczął od jakiejś fregaty - dział mniej, desek mniej, a żagle i olinowanie tak samo skomplikowane.

 

Nie wszystko wyszło tak jak bym chciał, będę to jakoś próbował naprawić. Może nie będzie tego widać aż tak, jak już całość kadłuba będzie oklejona i pomalowana

cP0h0UNh.jpg

v0fEMx0h.jpg

RpdKxrOh.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widzę, że coś nam się sekcja warsztatowa obudziła do życia. Więc wypadałoby też dodać coś od siebie

Postęp jakiś jest- co by nie było że się obijam🙂

 

HttfH4Fh.jpg

DMnaaqhh.jpg

 

 

Jak mi starczy sił i nie skończę na bejcowaniu lub malowaniu to druga warstwa będzie z orzecha.

Tutaj akurat cała deska, ale zamówiłem jeszcze fornir i zobaczę co mi lepiej podpasuje.

niAJvHJh.jpg

 

Do następnego😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić większą😜 - Tylko nie u mnie

Zestaw Victory w 1/78 ma dość zbliżone rozmiary

 

Szczerze mówiąc olinowania to się nie mogę doczekać

 

Model Michele Padoan.

Jeden jest w 1/48 a drugi 1/72- czyli moja skala

fDNEVK5h.jpg

 

https://tr-tr.facebook.com/photo/?fbid=673660554491825&set=ecnf.100055436602775

Edytowane przez CH123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo...wreszcie  dawno nie widziany i nie słyszny "Pacyfik"! Super to wygląda, gratulacje. Ogromna robota i pracochłonna ale widoki ładnie "zrobionego" drewna  wystarczą za cały trud.

 

P.S. To co wyszło z ręki Michele to naprawdę fajne, szkoda, że film nie jest dostępny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Trudności jeszcze będzie sporo to dopiero połowa.

 

Nie wiem dlaczego się nie otwiera w powiększeniu, to nie jest żaden film tylko zdjęcie. Michele ma też całą serie na youtubie z całego procesu budowy.

 

Tutaj już skończony model L'Orient

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2023 o 22:27, CH123 napisał:

że punktów pośrednich nie ma co pokazywać.

stanowczo pokazujemy bo to najfajniejsze :_)__)

bardzo fajnie ci to idzie 

podziwiam i podpatruje dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz trudniej oraz niestety monotonia takiej roboty nieco mnie dobija. Wiem też, że nie mogę się wziąć za coś innego bo przerabiałem już takie rozdrabnianie się na raty i nie jest to dobre rozwiązanie( jak dla mnie).

 Kolejna aktualizacja postępów będzie jak już skończę obkleję całość dna. Także nie za szybko, bo nie widzę specjalnie sensu w pokazywaniu raz na tydzień dodanej jednej czy dwóch listewek, sorki:niemam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miałem nic nie pokazywać dopóki nie skończę, ale jakoś ciągnie wilka do lasu i trochę wstyd tylko się przyglądać i nic nie dokłądać od siebie. Także kilka listewek więcej i "cały czas do przodu"🙂

 

h40IY9Xh.jpg

5rQTbKth.jpg

qRj69Z4h.jpg

wnnLmCBh.jpg

5IG0iaMh.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, CH123 said:

Miałem nic nie pokazywać dopóki nie skończę, ale jakoś ciągnie wilka do lasu i trochę wstyd tylko się przyglądać i nic nie dokłądać od siebie

Słusznie prawisz...Kilka listewek ale widać, że budowniczy nie śpi, a pracuje. I dobrze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.