Skocz do zawartości

L'Ocean 1/72 okręt na bazie kadłuba w druku 3d


CH123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

No i po majówce. Coś tam się posklejało, pomalutku cały czas do przodu😁

 

Na tapetę weszły furty działowe. Kwestia pomalowania wewnętrznej części i wersji wykończenia

EBwCxCmh.jpg

 

To jest opcja 1(znacznie łatwiejsza). Prawdopodobnie bez tych wewnętrznych linek

4iTPZHwh.jpg

 

Opcja 2 (druciki😅)

0Fqk1kEh.jpg

 

Faworyt jest tylko jeden- wymagający i czasochłonny,ale jeden. Myślałem jak to zrobić żeby nie utknąć na robieniu tylko tej rzeczy i doszedłem do wniosku, że wolę robić po 1 sztuce nawet parę miesięcy niż pójść w uproszczenie. Poza tym będą montowane na sam koniec żeby się nie uszkodziły więc czasu jest od groma. Pozostaje tylko uzupełnić kadłub rurkami na nitki do furt i można przejść do kolejnego etapu.

 

WDQk9sNh.jpg

 

Czerwone to rurki dla lin do oczek na furtach

Zielone to blokady do oczek na haki dla bloczków operujących armatą

A niebieskie nie wiem co to jest, ale i tak trzeba to zrobić nawet jeśli nie będę instalować teraz furt 

 

Tutaj widać to ładnie na tej sekcji Le Fleuron

 

Następny etap blokady

 

Al5ljQlh.jpg

 

 

Tutaj wielkiej filozofii nie ma trzeba po prostu walić młotkiem😜

Sprawę ułatwia to że znalazłem wybijak Tamiy o średnicy 1,5mm inaczej nie byłoby tak różowo

Tak więc trzeba tak około 480+ razy walić tym młotkiem i i wiercić wiertełkiem 0,5mm w blaszce miedzi 0,2mm i będą blokady

 

U1uwGV6h.jpg

 

Do następnego👋

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CH123 napisał:

A niebieskie nie wiem co to jest, ale i tak trzeba to zrobić nawet jeśli nie będę instalować teraz furt 

To coś w rodzaju okapnika odprowadzającego wodę. Dobrze to widać na zdjęciach Victory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lesio-69 napisał:

To coś w rodzaju okapnika odprowadzającego wodę. Dobrze to widać na zdjęciach Victory.

 

Dzięki. Faktycznie widziałem je na Victory tylko nie znałem funkcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Superbe napisał:

Baaaardzo ambitnie! Super i obyś wytrwał w tych planach:super:

To się wydaje straszne lub strasznie męczące, ale jak się to skalkuluje to już takie nie jest. Wygwoździowanie takiej wstępnie przygotowanej klapy trwa około godzinę. Klap jest 64, jeśli robić jedną albo dwie dziennie to przestaje być wyzwanie nie do pokonania.

Szczególnie, że się ocknąłem i ich nie zacząłem montować gdy sobie przypomniałem jak łatwo je uszkodzić niechcącym machnięciem ręki. Dlatego idą na samiuśki koniec po skończeniu olinowania     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce ostatnio mocniej wyszło zza chmur i przygrzało może to od tego😏, jak zobaczyłem, że idzie mi całkiem sprawnie z tymi furtami to rzuciłem się na kadłub.  Trudności wielkiej nie ma tylko strasznie to czasochłonne.

 

Tu efekt kilku godzin z zeszłego tygodnia

 

hbW0Wv0h.jpg   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam się powbijało przez te parę dni i widać różnicę. Warta poświęcenia trochę więcej czasu

 

ikIL7V5h.jpg

 

 

 

dp11IyTh.jpg

 

 

 

yi1xn2w.jpg

 

I jeszcze wspomniany wcześniej wzór z planów.

Takie przyklejone taśmą maskującą ksero zaznaczam punktakiem zrobionym z zaostrzonego śrubokrętu i przewiercam dremelem jak w przypadku  furt. Różnica jest taka że te druciki zabezpieczam klejem CA

 

QnFoOL6l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Minęło trochę czasu od ostatniej aktualizacji. 

Gwoździowanie drugiej strony jest zrobione i trochę rzeczy na kadłubie też.

Lawety dla pierwszej baterii zrobione, druga bateria w montażu. Są uproszczone, więc czekam na kilka rzeczy od SZKUTNIKA, żeby pokazać Wam te bardziej dopracowane na widoczny pokład

 

Aktualnie na warsztacie są wspomniane przez Lesia okapy. Jak już wszystko będzie poskładane do razem wejdą ładne fotki, póki co relacja z robienia ww okapników.

 

Do następnego 👋

 

BywDn3ch.jpg

NQZF9D3h.jpg

SAqVecjh.jpg

BaF94LAh.jpg

U4kFHKDh.jpg

ZGONdOLh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

18.07.2023 Update

 

Rurki wokół otworów strzelniczych zrobione.  1mm(czerwona strzałka) i kilka w innych miejscach kadłuba -2,5mm 

 

 

fhUXqM3h.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Furty nad pierwszą baterią obite drucikami, zostało jeszcze kilka elementów do dokończenia, ale trudniejszy etap jest już za mną

 

vmToGHoh.jpg

xwMABgeh.jpg

 

 

 

Okapy skompletowane, zostało tylko pomalować oraz uproszczone lawety na nie widoczne pokłady

liF5P0Nh.jpg

VE6Hb48h.jpg

FOvLMKPh.jpg

 

Edytowane przez CH123
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

20.09.2023 Update

 

Furty nad pierwszą baterią są już prawie ukończone. Musiałem klika sztuk zrobić od nowa, a zapomniałem, że nie dorobiłem zawiasów więc można je oglądać z drugiej strony😅 Lufy na razie tylko na sucho. Furty na drugą baterią będą przeszkadzały w montowaniu odciągów jufersów więc ich też nie zakładam. Myślę teraz czy nie powinienem ustawiać już jakiś osadzeń masztów. Być może będzie się to dało zrobić po ukończeniu górnych pokładów. Tak czy siak czekają mnie już górne pokłady i część widocznych lawet.

Pozdrawiam obserwujących i do następnego 👋

 

Ult7uHCh.jpg

fV2ujdhh.jpg

nGokqZ0h.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.