Skocz do zawartości

L'Ocean 1/72 okręt na bazie kadłuba w druku 3d


CH123

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że zanim położę pokłady trzeba będzie dorobić okna na rufie. Można by to zrobić później, ale teraz jest znacznie łatwiejszy dostęp. Trochę ta budowa teraz przypomina grę w szach trzeba myśleć przynajmniej trzy ruchy w przód .

 

Na razie tylko jedna sztuka. W planach mam zlanie ich jakimś specjalnym klejem który zrobi w nich przeszklenie.

Przezroczysta plexi jako podkładka+ jakiś glas clear to dobry pomysł?

 

v2qWDSRh.jpg

uRZrIjch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba warstwa kleju może dać efekt matu. To tylko moje przypuszczenia, nie robiłem nigdy takich fikołków. A może inny scenariusz - okna wytnij z przezroczystego plastiku (wieczko od jakiegoś serka) a szprosy namaluj. I to wklej w ramki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem specyfiku do robienia okien. Jedno wyszło tylko częściowo ponieważ klej nie chciał się zespoić a w drugim zrobiły się dość widoczne bąbelki. Może na czymś inny popróbuję to zrobić- np na czymś co nie ma 18tu okien, których zrobienie samych sobie bez żadnych dodatków trochę zajmuje, ale dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Głębokie okienka w większości zrobione  ,zostały tylko te w drzwiach oraz płaskie po bokach, tylko potrzebuję do tego dorobić kolumienek żeby dobrze ocenić odległości. Jako kogoś interesuje takim frezem robiłem wcięcia w drzwiach balkonowych.

 

Przyszło też trochę materiałów więc zabrałem się za robienie elementów widocznych lawet. Na początek ośki. Jak skończę całość to będą zdjęcia - co i jak

 

h0JycjEh.jpg

Hue7m7sh.jpg

PsRJStfh.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za jakże trafny i konstuktywny komentarz. Tak są "koślawe" ,ale tylko kilka i tylko z tych "podwójnych" reszta idzie po łuku co jak zauważyłeś nie wszędzie mi wyszło. Niestety nie wycinam ich z blaszki gdzie jedyną trudnością jet poczernianie gotowych laserowo wyciętych elementów. Szkoda tylko, że niektórzy zasługują na komentarz tylko gdy zrobią coś co wydaje się wyjątkowo spier--lone a reszta ochy i achy, bo w większości nikt nie pokazuje błędów a dyskutuje się tylko na historycznością danego elementu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie poczułem się wystarczająco zaszczycony twoimi odwiedzinami w moim  warsztacie, bo to jet przecież mój pierwszy post i pierwszy model na tym forum  i wcześniej nie widziałeś innych moich błędów, tak? Zapomniałem, że monopol na zgryźliwość mak ktoś inny. 

 

Widzisz gdybym wskazywał innej osobie błędy pokazałbym albo zasugerował jak to naprawić, a tego niestety nie zauważyłem u ciebie. Ten model składa się z trochę większej ilości elementów niż tylko okienka i jakoś tak wyszło , że nie wszystko jest idealnie od linijki.

 

Dziwnym trafem jak robiłem poprzednie modele i pytałem o coś prostego np. dlaczego odchodzi mi farba to ilość odpowiedzi jaką uzyskałem to 0, null nikt nie raczył coś napisać  później też pytałem o inne rzeczy, a potem już mi się odechciało gadanie  ze ścianą lub poprawianie błędów wytkniętych po momencie gdzie już ich się nie da poprawić

 

Widziałem też twoją reakcję na model żaglowca gdzie ja wyłapałem sporą ilość błędów dużo łatwiejszych do naprawienia niż moje okienka więc nie specjalnie czuję się urażony i nie liczę na podlizywanie się od nikogo.

 

 

 

 

A gdy pozbyć się tych mizernych okienek, reszta tak jak mówiłem idzie po łuku. A koślawość poszczególnych zmienia się od kąta robienia zdjęcia. Najgorzej niestety wychodzą różnice w poziomie poprzeczek z między środkowymi oknami z drugiego pokładu, które wynoszą  coś koło 0,7mm, a to w połączeniu z lekkim kątem umieszczenia poprzeczki daje efekt koślawości. Trzeba też uwzględnić, że nawet 0,3mm różnicy w grubości drewnianej listewki może wpłynąć na efekt i powtarzalność elementów

cgLpLgLh.jpg

Edytowane przez CH123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i tu jest pies pogrzebany, zamiast zadawać pytania w tym wątku, trzeba było napisać pw na pw do kogoś kto zna odpowiedż na Twoje pytania, nie trzeba do mnie, są tu i inni, ładniej uczesani i udzielający bardziej przefiltrowanych odpowiedzi. Czemu nikt nie odpowiedział? Ano, bo może ONI, podobnie jak ja, nie interesują się żaglowcami i nie zaglądają do tej relacji. A może Twój kolega wyczerpał również ICH limit rozmów ze ścianą :haha:

Jak wspomniałem żaglowce mnie nie interesują, ergo nie znam się, to o czym mam sie wypowiadać merytorycznie? To pewnie Ty mógłbyś mi zrobić wykład. Natomiast koślawość okienek nie wymaga skomplikowanej wiedzy w temacie, stąd pozwoliłem sobie skomentować. Było sobie te okienka ciąć  z zapałek, albo z czegoś ze 4x węższego niż teraz, łatwiej byłoby zapanować nad kątami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź śmieszny mam latać po ludziach i pytać każdego po kolei, jak nikt mi nie chciał dać odpowiedzi w warsztacie na proste pytanie dlaczego odłazi mi farba a mają mi radzić jak wyfrezować okna. Taaa nie zaglądają, kilka tysięcy wyświetleń na Royal Louis i nikt nie zagląda - "bujać to my, a nie nas". 

Z zapałek??XD Dzięki za radę, jak masz więcej takich genialnych pomysłów to lepiej kończmy tę dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wypróbować jeszcze dwie metody, do robienia płaskich okienek ,ale że wyszła jakże inspirująca dyskusja. To jest efekt wcześniej niż planowałem. Pozostaje kwestia dobrania kolorku i dorobienia reszty. 

2,5mm Buk możecie próbować też na zapałkach życzę powodzenia 😉

 

tVPC05Zh.jpg

L5Ano72h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Czołem. Troszkę mi się zapomniało o tych okienkach. Siadłem do nich dziś rano. Jako, że to czelendż a nie mój model to obniżyłem jakość stawiając na czas, skupiając się głównie na prostym posklejaniu całości oraz kolorowaniu w jak najkrótszym czasie. Udało się razem ze szlifowaniem osiągnąć jakieś półtorej godziny na jedno okno. Razem z malowaniem to jakieś dwie godziny, nie licząc czasu na schnięcie. Samo sklejanie około 57 minut.  Żeby uzyskać lepszą jakość trzeba by zrobić wąskie patyczki do szlifowania z papieru 800-1000, służące do ściągnięcia odpadu ze szlifowania na płasko z wewnętrznych stron szczeblin. Myślę, że byłoby to około trzech godzin by uzyskać zadowalający efekt. Ja ordynarnie przetarłem ostrzem noża i poszorowałem szczoteczką do zębów, kładąc je na blacie. Zrobiłem dwa, zmieniając nieco kolejność w lepieniu szczeblin by przekonać się jak będzie łatwiej, bądz lepiej. Cały proces udałoby się pewnie usprawnić robiąc kopyta do cięcia szczeblin oraz przygotowując czytelny obrys w autocadzie, pozwalający na  precyzyjne sklejanie w całość. Robienie tego bezpośrednio na kiepskiej jakości wydruku było takie... mało przyjemne i łatwo o błąd, co widać na mniejszym oknie. Jestem puki co pozbawiony możliwości używania aerografu wiec popaćkałem okna z pędzla, mniejsze robiąc na wzór "pancerniacki" a większe bliżej tego co pokazał autor. Brakuje mgiełki z sikawki by bardziej zgrać kolor. Może ktoś przeczyta te wywody nim zacznie oglądać obrazki:szczerbol:

DSC00915.thumb.JPG.515f69decc5537ba737a5b5796516c2b.JPGDSC00914.thumb.JPG.a41b73de20787c23d967448c1e4d3963.JPGDSC00913.thumb.JPG.aa0242e42b1da9038ceabf03ada97b62.JPG

 

Materiał hibs 0,5. Może ktoś jeszcze chce się pobawić?:kawa:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich w Nowym Roku

Coś się w międzyczasie podziało i można by zaprezentować jakieś efekty.

 

Okienka poprawiłem na miarę swoich możliwości, nadal wkradło się kilka błędów. Jest lepiej, ale werdykt zostawiam Wam

Jak widać weszły już armatki i doszło parę elementów na dziobie. Ryflowania nad i pod tzw policzkiem zrobiłem ze sklejonych warstw niecały 1mm i 2mm. Liny kotwiczne to gotowce od Amati tylko pozbawione kłaczków.

 

 

AW9T2UOh.jpg

 

0DEJJQeh.jpg

JjoGz8Oh.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.