Skocz do zawartości

L'Ocean 1/72 okręt na bazie kadłuba w druku 3d


CH123

Rekomendowane odpowiedzi

Pokombinowałem coś jeszcze z tłem,ale dni w którym to miejsce jest ładnie  oświetlone w tym roku się już kończą. Tutaj z lampkami. Nie mam już pojęcia co zmieniać. Jest jeszcze niebieska zasłona, ale jej nie starczy na obie ściany

 

3GjPe0Lh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zawsze jest problem. Albo pewne koszty dodatkowe do sztucznego oświetenia i jakiegoś "mini studia" albo oświetlenie naturalne i jakieś białe płotno/karton. Przy sztucznym zawsze będziesz miał fotki jednakowo naswietlone, ale wg mnie, fotografem nie jestem, naturalne jest ...no, naturalne, prawdziwe. Problem z tym, że raz jest lepsze, raz gorsze ale nie robisz fotek na konkurs fotograficzny... 

Dla '"niby modelarza", jak ja, jak to mawia "taltos" , wystarcza jakiś kąt oświetlony blaskiem słońca i kawałek "tła"

 Kiedyś ktoś na forum opisywał, jak stworzyc takie "mini studio" na potrzeby modelarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak udało mi się zrobić

 

Dziobnica jest wykonana z jednego kawałku, w którym wyciąłem nożykiem linie imitujące poszczególne elementy. Zrobiłem tylko te, które będą widoczne. Czy je zobaczymy niestety zależy od kąta patrzenia nie jest to tak dobre jak składanie każdej części po kolei, ale to niestety nie dla mnie zabawa.

 

NM7BAzgh.jpg

T0A9M8vh.jpg

 

Udało mi się też zacząć budowę kliu. Próbuję również inne tło

167Sfthh.jpg 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, unicaunica said:

Żadna zmiana skali, to forum modelarskie nie fotograficzne

To był tylko żart, tak dla jasności.

Jest bardzo dobrze. A te nacięcia możesz jeszcze pogrubić jakims skrobaczkiem i naprawdę trudno się będzie połapać, że to z jednego kawałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrubiania nie będzie. Jest to co jest i nie zamierzam nic zmieniać. Żeby było widać z daleka to musi być brązowe albo w jakimś innym jasnym kolorze. A tu nie ma takiej potrzeby. Dolna część będzie zasłonięta płytami miedzianymi a to co będzie widoczne już wyskrobałem.

 

Z tym spasowaniem to nie do końca się udało, ale od czego jest aparat😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w czymś miększym od gruszy bardziej byłoby to widać i tak nawet jeśli bym tego nie zrobił to jest naprawdę mały detal przy tym wszystkim co będzie. Szczerze mówiąc naprawdę się zastanawiam czy powinienem go robić mając zero doświadczenia. Może jednak sobie odpuścić i zacząć od czegoś mniejszego. Tylko czy za parę lat w ogóle będzie chciało mi się go robić. Nie wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam
Dawno nic nie pokazywałem. Nie za bardzo był czas i nie wszystko wychodziło tak jak bym tego chciał, ale nie ważne.
Póki nie nauczę się robić powtarzalnych desek(i kiedy będę miał czym je ciąć :roll: ) trzeba się wziąć za coś innego.

Pierwszy wybór padł na działa.

Jeszcze nie wiem jak mi pójdzie z innymi metodami więc na razie jest tylko wzornik z drewna pomalowany farbą akrylową

uZWjgdSh.jpg

 

 

 

Tutaj taka mała układanka z lawety. Chciałem zrobić coś pomiędzy maksymalnym uproszczeniem i realizmem. Nie wyszło idealnie bo przy klejeniu tylna część poszła za bardzo do góry. Wiem,że nie jest to najpiękniejsza laweta na świecie,ale parę rzeczy sprawdziłem, kilku się dowiedziałem, a żeby temat nie był martwy błędy też trzeba pokazywać :D

7GJIc26h.jpg

juX9v1th.jpg

q6zQgigh.jpg

RgoQ0O2h.jpg

7U5UGjch.jpg

7GJIc26h.jpg

vf5vMfIh.jpg

 

Także jak widzisz @Forestdłubię cuś większego😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to oni robią gotowe pokłady a to mi się nie za bardzo przyda,ale dzięki za podpowiedź :piwo:

 

Materiał mam, tylko nie mam CZYM go pociąć. Duża piła jest za duża i nie utnę deski poniżej 3mm. A mała nie trzyma wymiarów cięcia i ma problem z  fornirem nie mówiąc już nic o desce z prawdziwego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokój może Cię uratować... Zaczyna to się powoli układać w jakąś logiczną całość. Lufa wyszła bardzo ładna (nie mówię o kolorze, bo to na pewno zmienisz).

Ale jeśli nie masz czym ciąć, to jest chyba duży problem...Nie znam się na tym ale może jakieś wypożyczenie czy kupno właściwego narzędzia, bo bez tego przecież nic nie poradzisz. Wiem,pieniążki, ale może to warte poważnego rozważenia tym bardziej, jeśli w perspektywie są inne "drewniaki", a generalnie jak widać masz smykałkę do tego i wychodzi Ci to naprawdę  dobrze...

Ale to tylko moje zdanie.Może koledzy coś podpowiedzą bardziej rozsądnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Forest napisał:

Co do desek, możesz zamówić gotowe arkusze z deskami z Artwoxa, mają różne rozmiary

 

7 godzin temu, CH123 napisał:

Z tego co widziałem to oni robią gotowe pokłady a to mi się nie za bardzo przyda, ale dzięki za podpowiedź

 

 

 

Myślę, ż e to miał Forest na myśli.    Mają  kilka zestawów o różnej szerokości desek. Grubość około 0,21 mm, samoprzylepne.

http://artwox.com/?document_srl=11710&listStyle=webzine&ckattempt=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lesio-69 napisał:

Myślę, ż e to miał Forest na myśli.    Mają  kilka zestawów o różnej szerokości desek. Grubość około 0,21 mm, samoprzylepne.

http://artwox.com/?document_srl=11710&listStyle=webzine&ckattempt=1

Dzięki, ale to i tak nic nie zmienia. Materiały mam nie mam tylko jak ich wykorzystać

 

9 godzin temu, Superbe napisał:

(nie mówię o kolorze, bo to na pewno zmienisz)

Nie nie będę zmieniał. I tak - wiem o co Ci chodzi🙂

 

9 godzin temu, Superbe napisał:

ie znam się na tym ale może jakieś wypożyczenie czy kupno właściwego narzędzia, bo bez tego przecież nic nie poradzisz. Wiem,pieniążki, ale może to warte poważnego rozważenia tym bardziej, jeśli w perspektywie są inne "drewniaki

Tak piła jest w planach,ale trzeba trochę poczekać dlatego wziąłem się za działa. Nawet materiał na lawety trzeba przygotować. Tu jest tylko taka próbka. Czy będą widoczne koła lawet na dolnych pokładach. No i nie będą lub będą ledwo widoczne a to otwiera mi drogę do robienia maksymalnie uproszczonych lawet - co zaoszczędzi mi mnóstwo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.