Skocz do zawartości

KTO Rosomak


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiście sie podoba , tylko przydało by sie troche przykurzyć oponki i koła , bo wygladaja jak by były specjalnie nabłyszczane

 

P.S. nie oriętuje sie ktoś czy można dostać ten model , tyle że w skali 1/35 ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Co do modeliku to tak jak napisałem, to odskocznia od lotnictwa wiec niewdawałem się wszczegóły . Większa waloryzacja nie wchodzila w grę ponieważ model ten byl robiony pod stronke www. tololoko czyli jego producenta. Ot koleżeńska pomoc .

Co do trzydziestki piątki to nieslyszalem by ktoś go robił w tej skali i nawet by ktoś go miał w zapowiedziach. Prawde mówiąc sam bym się ucieszył gdyby sie ukazał w trzy piatce bo akurat rosiek mi sie bardzo podoba. Napewno bym go sobie zapodal .

Pozdrowionka. Daro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego BIAŁY?

 

Bo takich wersji używa nasza armia , pewnie dlatego , i biały moim skromnym zdaniem prezetuje sie lepiej niz zwykłe kamo .

 

No co prawda to prawda , rosomak jest bardzo ciekawym pojazdem , z wyglądu bardzo nowoczesny , jednak nie wiem jak to jest z punktu technicznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takich wersji używa nasza armia ...
W A-Stanie i w Iraku są wszystkie zielone bo o UN tam nikt nie słyszał :P

Zatem jeśli są białe to zgaduję, że pewnie gdzieś na Bałkanach tak ? no chyba, że oddelegowali je teraz z kontyngentem od Czadu ?

 

Bosh... tyle pieniędzy na to poszło i szlag te pojazdy trafi gdzieś daleko od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe ze znakami UN jechały do Libanu. W Afganistanie są malowane jednolicie podstawowym zielonym (był pomysł jakiegoś fircyka z góry przemalowania ich na kolor piaskowo-jakiś tam ale na szczęście upadł) do Czadu z tego co wiem jadą także w malowaniu podstawowym zielonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh... tyle pieniędzy na to poszło i szlag te pojazdy trafi gdzieś daleko od domu.

No niefarcik Nikt nie chce na nas ostatnio napaść.

A tak poważnie, to rozmawiałem z kumplem, który wrócił kilkanaście dni temu z Afgana. Mówił, że te pojazdy (Rosomaki) sprawdzają się świetnie w warunkach bojowych. Nawet trafione kilkakrotnie z granatników spokojnie dojeżdżają do bazy. No gorzej, jak im pourywa koła, ale na to już nie ma rady. W każdym razie trzykrotnie walnięty z granatnika Rosomak bez problemu o własnych siłach powrócił z patrolu. Zresztą o klasie pojazdu najlepiej niech świadczy to, ze kupią go również Amerykanie. Szkoda tylko, że nie od nas (nie możemy ich eksportować), a od Finów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi - Pojazd udany, mimo że swego czasu wzbudzał sporo kontrowersji. Widać RPG-7 już mu nie straszne, a koła, no cóż ... z tego co wiem na mając 1-2 oderwane też sobie poradzi a wymiana/naprawa modułu w warsztacie jest prosta. Kupiliśmy udany transporter, ale za to nie mamy dla niego samolotu :P bo ktoś zapomniał zmierzyć Case miarką a o obiecywanych nam 20 letnich C-130 jakoś nic nie słychać ?! hehhe... no i przecież nasz uniwersalny myśliwiec, mamy 40 kilka z czego 11 sprawnych, gorzej niż we wrześniu 39... ale wtedy chociaż sami produkowaliśmy te maszyny, a nie kupowaliśmy za ciężkie pieniądze... ale to już taki oFT.

 

Białe/Liban- no tak zapomiałem, polska armia płaci marnie, ale w Libianie można sobie dorobić kontrabanda. IZłośliwy, wiesz ile sztuk jest w Libanie teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały jechać, przystosowali nawet parę sztuk KTO (montaż jakiś dodatków malowanie ONZ) ale ktoś podjął decyzję, że nie mają jechać.

Czytałem o tym w NTW, niestety ten nr jest teraz w piwnicy, więc po źródła nie mogę sięgnąć (mam lenia i nie chce mi się iść kopać w archiwum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań Rosio to wspaniała maszyna, dobrze że nie wybraliśmy, co radził wszechmądry maciarewicz Piranii. Ten modelik Tolo to żywica czy plastik?

 

Jakby ktoś chcial mam ja tam kilka fotek z parady w Krakowie z Rosiem ale z koma robionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem (Czołgiem, w zasadzie )

Mam prośbę, a raczej pytanie. Gdzie i za ile można nabyć ten model Rosomaka? Kumpel właśnie wrócił z Afganistanu (cudem ocalony, bo był tym Hummerze, który wyleciał na minie), i chciałem mu prezencik zrobić .

Gwoli ścisłości, wysłałem maila do producenta, ale odpowiedź nie nadeszła (jak dotąd) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.