Skocz do zawartości

M8 Greyhound bez Colberta


Wujciobryan

Rekomendowane odpowiedzi

Screenshot_20220726-130917-105.png.0c8318127d3160376d2fc6560ea85338.pngWitam wszystkich.M8 został ukończony niestety na wskutek pewnych moich kłopotów z kalkomanią na płycie silnikowej z Colberta zrobił się pojazd służący na terenie dawnej Czechosłowacji z wiosny 1945.Model zrobiony z pudła z dolożonym majdanem z zestawu Tamki dedykowanym do pojazdów alianckich(plecaki kanistry worki i plandeki)i drobnymi dodatkami jak zdobyczny MP40 na wieży i menaszka niemiecka na płycie silnika.Jest to moja pierwsza galeria.Zapraszam do komentowania modelu jak i jakości zdjęć abym wiedział co w przyszłości muszę poprawić.Pozdrawiam

Screenshot_20220726-130739-481.png

Screenshot_20220726-130715-414.png

Screenshot_20220726-131022-927.png

Screenshot_20220726-130555-685.png

Screenshot_20220726-130623-177.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niefajnie... Nikt tego nie widzi? Może ktoś powie koledze, co zmienić, co poprawić, aby kolejny model był lepszy. Dla mnie za gruba warstwa farby, zero wykończenia jakąkolwiek techniką- model jest po prostu płaski i nijaki. Błoto, które nie wygląda jak błoto...masakrycznie jednolite. Połysk.  Plecaki, które trzymają się na pancerzu siłą woli.

Nie przejmuj się krytyką, bo jest potrzebna... paczaj na kolegów z forum i ucz się.

 

Pozdrawiam

Marek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Według mnie niefajnie... Nikt tego nie widzi?

A może już coraz bardziej wygaszamy "polskie piekiełko" i zmieniamy "mentalność" na bardziej europejską lub anglosaską? Może taka poprostu nieunikniona ewolucja cywilizacyjna... W sumie to mógłbyś wrócić ze swoimi modelami na forum bo jak widzisz to temperatura dyskusji bardzo ostygła w ostatnim czasie - obiektywnie rzecz biorąc to akurat zmiana bezdyskusyjnie na lepsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TAW mówisz i masz- jutro powracam, jak tak tęsknisz🙂

To nie jest zmiana na lepsze, gdy chwali się model, gdzie duuużo jest do poprawy, a sam autor wnioskuje, aby zwrócić uwagę na to, co jest do  poprawy.

Możesz chwalić model- autor najprawdopodobniej zatrzyma się na tym etapie co jest. To nie jest pomoc jakiej oczekuje- tak myślę.

 

Pozdrawiam

Marek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

mówisz i masz- jutro powracam

Czekamy :lajkonik:

21 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

To nie jest zmiana na lepsze, gdy chwali się model, gdzie duuużo jest do poprawy, a sam autor wnioskuje, aby zwrócić uwagę na to, co jest do  poprawy

Oczywiście masz rację. Ale z drugiej strony jak jest dużo do poprawy to każdy powinien tą pracę u podstaw odrobić też we własnym zakresie. Masa dobrych wątków warsztatowych, kanały na jutubie - tam szukać wzorów, inspiracji i przede wszystkim podstaw wielu technik, bo ile można powtarzać na forum oklepany tekst, że "łosz by się przydał".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Anglii, zacząłem pojawiać się w angielskim ipms i ostatnio taka rozmowa się wywiązała. Anglik to powiedział, polscy modelarze są lepsi od angielskich. Dlaczego? Być może to angielskie nie ma problemu, nie martw się, jest mniej stresujące, ale szczerze w nadmiarze do niczego nie prowadzi. Nasze czepialstwo w sumie jest gorsze. Konstruktywna krytyka ok, tylko zależy czy potrafimy ją przyjąć. Może my bardziej się interesujemy modelarstwem. 

No to taka rada, odpal wujciu kanał wujka nocna zmiana. Ja wręcz notuję krok po kroku jego rady. To działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa droga przed tobą. Polecam kanały na YT. Mnie bardzo pomogły.  Malowane pewno pędzlem. Widać, że farba zbyt gęsta była. Staraj się ją rozcieńczać i pamiętaj, że malujemy na kilka warstw a nie jedną grubą. Poza tym model zdecydowanie zbyt ciemny (tzn. farba). Warto by użyć jaśniejszych. Z biegiem czasu by nie było monotonii możesz wprowadzić rozjaśnienia generowane przy pomocy farb olejnych, zacieki, obicia, kurz, itp. Popatrz też jak się robi zabrudzenia na YT. Nie mogą one być jednorodne, bo wtedy na model wkrada się monotonnia. Washa też używałeś?  Bo jakoś słabo się wyróżniają się detale. Elementy metalowe malowanie są dwie szkoły. Jedni malują na czarno a potem metabalizerami przecierają. Drudzy (ja też w tej drupie jestem) malują na szaro, potem robią z bardzo rzadkiej farby białej taką imitację stali, potem dodają efekty rdzy, a na końc gdzieniegdzie przecierki z metalu. Znów polecam YT.  Generalnie z każdym modelem będzie coraz lepiej. Najważniejsze by wypracować sobie pewne techniki ze wsparciem YT lub kolegów a potem można już zacząć eksperymentować. Ale bez podstaw ani rusz.

Jeszcze jedno jeśli myślisz poważnie o modelarstwie to rozważ zakup aerografu. Malowanie staje się wtedy przyjemnością.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź do wszystkich uczestników rozmowy 😃 Dziękuję za rady i pokazanie błędów choć nie we wszystkim macie rację.W miarę możliwości wprowadzę wasze rady i wyciągnę wnioski aby moje prace były lepsze.😃😄 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.