Skocz do zawartości

Jagdpanzer 38(t) Hetzer - Powstanie Praskie 1945 (Academy 1:35)


Dudzio

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej jedna z mniej popularnych wersji Hetzera :) Oryginał miałem okazję oglądać w muzeum w czeskich Lešanach. Model, sklejony i wstępnie pomalowany ze trzy lata temu posłużył mi ostatnio jako pole do nauki weatheringu - dlatego złośliwi mogą wypominać mi w jaki sposób pojazd i powstańcy zdążyli w kilka dn pojazd tak zapuścić 😛 Sam model z tego co pamiętam sklejony jest prosto z pudła, nie widzę abym coś do niego dorabiał. Malowany farbami Tamiya i brudzony później kilkoma specyfikami od AK.

 

yWLd5OY.jpg

xAA2TuR.jpg

95pB4cc.jpg

ZlDYhbD.jpg

X00cuUN.jpg

XKDC3tS.jpg

jW1itdF.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, wyglądem odpowiada temu muzealnemu. Czesi lubują się w tym modelu, jest zresztą też dobrze obfotografowany, udokumentowany. Rzeczywisty pojazd nie miał wykazu "załogantów" a na zdjęciach uwalony był pyłem, tynkiem. Powstańcy uruchomili pojazd z zakładu, bez armaty, brał udział w kilku potyczkach, kolor bazowy= minia/rdza ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2022 o 22:20, patrykd napisał:

Co to jest a prawym przednim błotniku za kosttka? 

Zastanawiające są te zacieki z rdY.  Bo pojazd nie ma uszkodzeń farby a wyciekają z niczego.  Trochę to dziwnie wygląda. 

Chyba chodzi Ci o zaczep ekranów bocznych? Co do zacieków to fakt, może powinienem troszeczkę inaczej to zaplanować, za bardzo chciałem przetestwać nowe specyfiki 😛

 

14 godzin temu, chorąży napisał:

Świetny model, wyglądem odpowiada temu muzealnemu. Czesi lubują się w tym modelu, jest zresztą też dobrze obfotografowany, udokumentowany. Rzeczywisty pojazd nie miał wykazu "załogantów" a na zdjęciach uwalony był pyłem, tynkiem. Powstańcy uruchomili pojazd z zakładu, bez armaty, brał udział w kilku potyczkach, kolor bazowy= minia/rdza ?...

Widziałem oryginał w muzeum w Lešanach, fajnie się klei coś co się widziało na własne oczy 😉 

oRnyVTi.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, podejrzewam, że kolor minia przez te blisko 80 lat mógł się znacznie przepoczwarzyć, będąc narażonym np. na warunki atmosferyczne (nie znam historii tego wozu, nie wiem co się z nim działo po wojnie). Przy malowaniu sugerowałem się znanymi schematami opracowanymi przez producenta oraz z tank-encoclopedia.com:

Hetzer-iinsurgents_Prague_1945.png

177077-21503-14-720.jpg

 

Sam wóz nie wygląda na taki, którym muzealnicy szczególnie by się zajmowali 😛 

 

Edytowane przez Dudzio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.