Skocz do zawartości

Titanic Revell 1:400 otwory


tiger333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż posiadam model Revell Titanic 100th anniversary w skali 1:400. Ze względu na to, iż dołożyłem do niego oświetlenie. Zwracam się z pytaniem jak wywiercić/ wyciąć otwory okienne w kształcie kwadratu/ prostokąta o wymiarach około 1,5 do 2mm na maksymalnie 3mm. Próbowałem ręczną wiertarką najmniejszymi wiertłami ale się łamią. Okrągłe nie za bardzo bym chciał bo psują efekt. Ktoś miałby jakiś pomysł? Niestety w tym modelu takie otwory nie są wycięte. W załączniku zdjęcie tych okiennic (zaznaczone kółkiem).

titanic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 13.09.2022 o 22:35, tiger333 napisał:

Witam,

Otóż posiadam model Revell Titanic 100th anniversary w skali 1:400. Ze względu na to, iż dołożyłem do niego oświetlenie. Zwracam się z pytaniem jak wywiercić/ wyciąć otwory okienne w kształcie kwadratu/ prostokąta o wymiarach około 1,5 do 2mm na maksymalnie 3mm. Próbowałem ręczną wiertarką najmniejszymi wiertłami ale się łamią. Okrągłe nie za bardzo bym chciał bo psują efekt. Ktoś miałby jakiś pomysł? Niestety w tym modelu takie otwory nie są wycięte. W załączniku zdjęcie tych okiennic (zaznaczone kółkiem).

titanic.jpg

Najprościej było wziasc trumpka w skali 1:200 tam są juz wszystkie otwory i do tego oświetlenie extra 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 22:35, tiger333 napisał:

Zwracam się z pytaniem jak wywiercić/ wyciąć otwory okienne w kształcie kwadratu/ prostokąta o wymiarach około 1,5 do 2mm na maksymalnie 3mm.

Weź pręt metalowy, podgrzewaj go i wypalaj te otwory. 

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypalaniem bym uważał.

 

Moja metoda na takie wycinanki... Kup sobie cienki arkusz hipsu. Np. Pla paper od tamki. W arkuszu jak w kartce papieru, od linijki skalpelem wycinasz prostokąty.  W elemencie wyrznij śmiało otwór większy, przeszlifuj i na wierzch przyklej  ten arkusik dopasowany. Użyj kleju pvc lub poxipolu (do plastiku kleju nie używaj bo rozpuscisz  wszystko). Będziesz miał okienka równo, filigranowo i czysto. 

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być okienko, przez które będzie się świecić światło? To ja bym wyciął oryginalną ściankę i wstawił tam przezroczystą. Następnie w miejscu okien wstawiłbym prostokąciki z taśmy maskującej i resztę załatwił malowaniem. Po zdjęciu taśmy miałbyś okienka o właściwych wymiarach bez potrzeby ich wycinania w plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.