Skocz do zawartości

IV Podhalański Festiwal Modelarski Ciupaga 27-28.V.2023


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

 

A oto lista sponsorów, którzy nas wsparli nagrodami dla uczestników konkursu oraz lokalnych przedsiębiorców.
Dziękujemy !!!!

347602031_555079820154285_994453424659231618_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny plakat konkursu.

Oficjalnym Partnerem Medialnym jest internetowy magazyn modelarski www.EASTMODELS.sk, który przeprowadzi jak zawsze najlepszą relację z konkursu, pierwsze zdjęcia juz w sobotę w godzinach do południa. Będą galerie podzielone tematycznie oraz w późniejszym terminie video z sobotnich warsztatów.

Nasze lokalne media również będą obecne na konkursie.

348584888_1204699033570583_701737872590215121_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień rejestracji, na tą chwilę mamy 559 modeli i 148 modelarzy .

Więcej na naszej stronie www.gmnt.eu

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja zakończona , NOWY REKORD !!! IV PFM CIUPAGA 2023 - GMNT

 

706 zarejestrowanych modeli i 184 modelarzy.

 

Mapa sytuacyjna:

Wjazd od ul.gen.Sikorskiego , mały parking, głownie dla handlowców, osób niepełnosprawnych i dla modelarzy z większą ilością modeli.

Wjazd od strony placu Evry dla wszystkich , parkować można na terenie szkoły.

Do zobaczenia jutro!!!!

 

 

df.JPG

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciupaga i po Ciupadze. Modeli 760, 185 modelarzy z Polski,Słowacji, Czech, Węgier, jeśli dołożymy modele na klubowych stolikach to mamy 850 sztuk.

Wszystkim którzy nas odwiedzili dziękujemy i gratulujemy.

Nasz konkurs pojawił się  w Teleekspressie ora TVP Kraków.  Lista wyników i podsumowanie IV PFM Ciupaga na www.gmnt.eu

 

Lotnoictwo:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - more than 180 photos of aircrafts!

Pancerka:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - gallery of AFV

Dioramy, figurki:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - gallery of diorama & figures

 

Raport EASTmodels.sk:

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - Nowy Targ hlási 760 modelov - REPORT Jána Moravčíka

EASTmodels.sk - Aký bol štvrtý ročník medzinárodnej modelárskej súťaže Ciupaga 2023?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za organizację tego wspaniałego wydarzenia oraz za docenienie moich wypocin. Fajna impreza, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał okazuję tam być. Jedynie trochę ubolewam, że zbieranie modeli zaczęło się wcześniej niż planowana 13:30. Zawitałem na wystawę o 12 i już wtedy dużo modeli brakowało a dodatkowo było ciężko oglądać modele bo modelarze się krzątali i pakowali 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda - impreza bardzo fajna :D

 

W kwestii uwag to na pewno zabieranie modeli - nikt tego nie pilnował ani nie kontrolował. Nie wiem w jakim celu były więc karty dla zawodnika^^.

Byłem na hali 3 razy - za każdym razem modele pancerki były poprzestawiane w innym miejscu.

Niejasne było też oznaczenie kart pieczątkami bądź zinterpretowanie samej pieczątki - w rzeczywistości chyba karta z pieczątką nie była równa wyróżnieniu tylko np. jakiejś nagrodzie sponsora 🤔

 

Tak czy inaczej czekam na kolejne edycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rzeznik napisał:

Dziękuję za organizację tego wspaniałego wydarzenia oraz za docenienie moich wypocin. Fajna impreza, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał okazuję tam być. Jedynie trochę ubolewam, że zbieranie modeli zaczęło się wcześniej niż planowana 13:30. Zawitałem na wystawę o 12 i już wtedy dużo modeli brakowało a dodatkowo było ciężko oglądać modele bo modelarze się krzątali i pakowali 

Tak, czas wyznaczony był na 13:30, kolegów modelarzy co niektórych nie upilnujesz , jak jeden zacznie tak inni tak samo robią.

Chyba że zrobimy jak w Moson , kategoryczny zakaz zabierania modeli że stołów , przed wyznaczoną godzina , zrobimy odliczanie o 13:30 ,   ....3,2,1,0 można zabierać i będą biegnąc wszyscy jak konie na wyścigu. 

Tak że do wszystkich którzy wystawiają modele, szanujmy siebie i innych, jak jest 13;30 to jest 13:30.

5 godzin temu, Adamerio napisał:

Tak, to prawda - impreza bardzo fajna :D

 

W kwestii uwag to na pewno zabieranie modeli - nikt tego nie pilnował ani nie kontrolował. Nie wiem w jakim celu były więc karty dla zawodnika^^.

Byłem na hali 3 razy - za każdym razem modele pancerki były poprzestawiane w innym miejscu.

Niejasne było też oznaczenie kart pieczątkami bądź zinterpretowanie samej pieczątki - w rzeczywistości chyba karta z pieczątką nie była równa wyróżnieniu tylko np. jakiejś nagrodzie sponsora 🤔

 

Tak czy inaczej czekam na kolejne edycje :D

Potwierdzam , modele były przesuwane przez organizatorów, celem zwiększenia miejsca dla innych. Jedni postawią na środku z przy krawędzi, a można postawić wyżej bo wiadomo nie jest się jedynym wystawiającym. Dbajmy o siebie i innych. Możemy również nie robić rejestracji na miejscu , a miejsce przygotować tylko na  modele które się zarejestrowały wcześniej , ale też ktoś będzie mówił dlaczego rejestrujecie na miejscu 

Pieczątki, pieczątka oznacza wyróżnienie, jeśli są dwie lub więcej znaczy że model oprócz zwykłego wyróżnienia  dostał również wyróżnienie specjalne. Nie jesteśmy zrobić każdemu pieczątki który przyznaje nagrodę specjalną .  Na niektórych konkursach nie oznaczaja wcale kto wygrał kto nie i też jest wtedy też źle, bo później ktoś mówi, że musi siedzieć do końca a niewie czy wygrał. Jeśli pieczątki brak , można się spakować o 13:30 i jechać do domu, bo niektórzy wolą wcześniej jechać.

Co do kwestii zbierania modeli i pilnowania. Gdzie nie gdzie nie dadzą ci zabrać modeli jak niemasz kartki ,  owszem może i dobre , ale czy każdy z wystawiającym nosi zawsze przy sobie na drugi dzień przy pakowaniu karty startowe? Pewnie nie, sam tego nie robię.

 Oczywiście dziękujemy za opinię co komu się podobało , a co nie. 

Wiemy że i tak nie było takiego jeszcze konkursu i takiej osoby coby każdemu dogodził. 

Pozdrawiam Grzegorz 😁.

Następnym razem ustawimy ludzi w kamizelkach  drogowych, i niebedzie można zabierać modeli wcześniej niż 13:30 pod kara ciupagi  w plecy. No i oczywiście karty, kto nie odda nie zabierze  modelu. A jak stracił to model nasz 🤭😁.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze galeria  pojazdów cywilnych , a było ich sporo, ponad 120 sztuk w konkursie i kolejne 80 na stoliku klubowym Grupy Modelarskiej Cars and Bikes.

EASTmodels.sk - Ciupaga 2023 - civilian vehicles, ships, childrens models, paper models and others

 

TOP 8 portalu modelarskiego EASTmodels.sk

EASTmodels.sk - TOP 8 models of Ciupaga 2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia Ciupaga była moim pierwszym festiwalem modelarskim i wiedziałem już wtedy, że za rok ostatni weekend maja spędzę też w Nowym Targu. Raz że blisko, dwa że atrakcji też trochę jest w okolicy i pochodzić po górach można no i przede wszystkim, że bardzo fajną imprezę robicie :super: Może nie największa choć coraz większa :D , może nie na profesjonalnej hali sportowej ale na całkiem pojemnej sali gimnastycznej, ale potraficie to tak zorganizować, że chce się wracać i ogólnie słabych punktów brak! - przynajmniej ze strony organizatorów.

Rzeczywiście szkoda, że wystawa znów zakończyła się przedwcześnie bo chciałem jeszcze trochę pooglądać ale poszedł efekt kuli śnieżnej i zaczęły się porządki - także jestem za "ciupagą w plecy" 🤪. No cóż, przyznam się, że sam też w końcu pękłem kiedy zobaczyłem jak z impetem na stołach lądują kartony tuż obok modeli. Modelarze - na pozór spokojni i cierpliwi ludzie, a kiedy przyjdzie "ten czas" mają pole widzenia zawężone tylko do swojego modelu i jak najszybszego umieszczenia go w pudle (coś za to dają?) czasami nie bacząc na prace innych wokoło. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich uczestników imprezy, żeby ktoś nie pomyślał, że odnoszę się do ogółu ale wystarczy choćby śladowa ilość takich przypadków żeby zasiać trochę trwogi.

Pieczątki są bardzo dobrym pomysłem, mimo że fajnie byłoby dostać coś "z partyzanta" i oczekiwać na kolejny odczyt mistrza ceremonii to jednak gwarantują przejrzystość i można zobaczyć, które konkretnie modele zostały wyróżnione bo przy wyczytywaniu ciężko to ogarnąć pamięcią wzrokową. Jestem jak najbardziej ZA, choć może to też spowodować, że ktoś kto nic nie dostał nie zostanie na ceremonii ale to już jak tam kto co czuje, choć wiadomo że są też różne sytuacje. Sam uczę córkę, że nawet jak już nic nie dostaniemy to zostajemy do końca i klaskamy, bo sami nie chcielibyśmy wychodzić na środek w ciszy i przy pustej sali. Ogólnie było tak 👍 i co tu więcej gadać... Za rok znów na Turbacz a potem na Ciupagę :) HEJ!

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TAW napisał:

Pieczątki są bardzo dobrym pomysłem, [...] gwarantują przejrzystość i można zobaczyć, które konkretnie modele zostały wyróżnione bo przy wyczytywaniu ciężko to ogarnąć pamięcią wzrokową.

 

To jest wg mnie najlepsza część. Ja z przyjemnością przeszedłem się po "swoich" kategoriach i zobaczyłem z jakimi modelami przegrywałem. Naprawdę fajnie jest móc popatrzeć na wyróżnione modele. Dobry pomysł!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 31.05.2023 o 18:02, eldiabllo napisał:

Chyba że zrobimy jak w Moson , kategoryczny zakaz zabierania modeli że stołów , przed wyznaczoną godzina , zrobimy odliczanie o 13:30 ,   ....3,2,1,0 można zabierać i będą biegnąc wszyscy jak konie na wyścigu. 

przydałoby się bo to jest trochę nie fajne dla mieszkańców nowego targu którzy by chcieli zobaczyć modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 17.06.2023 o 11:19, Krzychu0112 napisał:

przydałoby się bo to jest trochę nie fajne dla mieszkańców nowego targu którzy by chcieli zobaczyć modele.

Mieszkańcy mieli okazję od 8-18 w sobotę i od 8 w niedzielę 😁, myślę że kto chciał z mieszkańców to przyszedł i nas odwiedził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.