Skocz do zawartości

Tiger Italeri 1:35 wczesna wersja


słomek

Rekomendowane odpowiedzi

eee no nie podłamuje się spoko;] ale jestem jednak najmniej zadowolony z obić na lewej burcie a najbardziej podobają mi się ostatnie ''zrobione'';] Pozatym tak jak juz pisał Rafał każdy ma swoja teorię co do fikcyjnej historii modelu co za tym idzie - malowania, zadrapania zuzycia itp itd mój jest po prostu ''odważniejszy'' - ztyrany a nie odpicowany jak przed wyjazdem z fabryki. Majstry zastanawiam się nad przetestowaniem skali 1:72 - dobrze robię? czy moze zostać przy 1:35?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To już zależy od ciebie. 1/35 jest dokładniejsza, więcej tam szczegółów, można pokusić się o wykonanie bardzo dokładnej minatury będącej wierna kopią rzeczywistego pojazdu. 72 jest piękną skala jednak dużo mniej dokładną, ma to swoje plusy bo np takie modele składa się szybciej (mniej części) a propozycje dragona stoja na bardzo wysokim poziomie wykonania czasem nie dużo ustępując większym braciom.

 

Spróbować nie zawadzi. Ja robię obie i żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

szukałem tego lakieru w spray'u o którym mówiłeś ale nigdzie go nie znalazłem... może coś z pactry albo humbrola nadawałoby się???

wreszcie zaopatrzyłem się w porządne drobiazgi ;]

dsc02297cg7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się model jest pierwszym po dłuższej przerwie. Zatem nie wiem skąd tamte podżegania co poniektórych. Życzę wszystkim, aby tak wyglądały ich pierwsze modele

 

Model naprawdę jest zacny, nawet jak na niektórych stale praktykujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co taka tutaj cisza? ;] żeby nie było- ostatnia fotka to żart ;] mam już złożoną podstawkę pod tygrysa i zastanawiam się co na niej umieścić z elementów krajobrazu... jakieś krzaki obok błotnistej drogi albo płotek i jakiś słup teletechniczny na gruntowej drodze wiejskiej?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukałem tego lakieru w spray'u o którym mówiłeś ale nigdzie go nie znalazłem... może coś z pactry albo humbrola nadawałoby się???

wreszcie zaopatrzyłem się w porządne drobiazgi ;]

Nie chce byc nieuprzejmy, ale od tego powinieneś zacząc ;)

Opinie o samym modelu juz znasz, czekam na grunt i podstawkę, nie jestem w stanie "doradzić" co ma byc, powinien Ci podpowiedziec czołg, popatrz co jest na nim i taki grunt trzaskaj;)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ok ale zanim zagłębiłem się w temat, wydawało mi się, ze wystarczą same farby %-). Teraz gdy już trochę wiem, mój warsztat powiększył się o kilkanaście słoików i kałamarzy z jakimiś chemikaliami własnej roboty

btw. szkoda, że nie sprzedają w sklepach takich małych słoików jak po farbie pactry...

Co do gleby na podstawce - logiczne ;] a jak się za to wziąć? grunt robić z gipsu i później go malować? szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych podpowiedzi. Może Wy mi pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie słoiczków itd, udałbym sie do apteki, może Pani Magister costam Ci wynajdzie.

Co do gruntu , spróbuj moze skorzystać z tego, co masz za darmo i pod nosem - ziemia,piach- zrób breję z wikolem i gipsem, bądź jakąs żywicą akrylową.

Możesz wykonać także z gipsu, jednak jest to bardziej czasochłonne jak i pracochlonne.

 

Grunt możesz śmiało malowac np temperami ,dają świetny mat i mieszaja się z wodą - i tu tylko Twoja wyobraźnia sie liczy.

Wiedz,że gips strasznie pije wode i by nie zasysał Ci całej farby, wcześniej maźnij go sidoluxem, by ten pozamykał w nim "pory" - zmniejszy to wspomniany przeze mnie efekt picia wody.

Możesz także dodawać pasteli,jako barwnika do gruntu,ogólnie wszystkiego co zabarwi Ci podłoze na wybrany kolor, finalnie mozesz wszystko sam zmatowić.

Jesli bedziesz robił trawke, jej końcówki machnij jakimś glossem.

Trawka się ostro błyszczy, czego do tej pory nie stosowałem a to był mój błąd

 

 

mam nadzieje że troche podpowiedziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.