Skocz do zawartości

Tiger Italeri 1:35 wczesna wersja


słomek

Rekomendowane odpowiedzi

Malujesz gąski gunmetalem? Hyymm. Jeżeli to zwykły gunmetal to efekt może być mierny... Lepszy efekt daje malowanie gąsek czarnym/ciemnoszarym złamanym jakimś brązem czy rdzawym a dopiero na końcu przetarcie elementów "pracujących" na podłożu i zawieszeniu gunmetalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Reggy z całym szacunkiem ale 3km ode mnie jest jednostka wojskowa i zdążyłem się naoglądać gąskom :P także nie chce ''ładnego efektu'' a wiecej realizmu.

Tomasz a dostępne to to w 6-cio tysięcznym miasteczku? xD

Co po washu? odpryski kamuflażu czy otarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także nie chce ''ładnego efektu'' a wiecej realizmu.

Ja tam nie wiem, ale jak dla mnie patrząc na pierwszą lepszą fotkę czegoś co jeździ:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e9d8e55c6317a782.html

Wyraźnie widać że są dwa kolory na gąskach - jak pojedziesz całość gunmetalem to tylko szalenie gęsty wash Cię może uratować albo gąski będą wyglądały jak z chińskiej zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze gąski maluję gun metalem, ale rozmieszanym z czarną farbą 50/50, potem płukanka pigmentowa.

Wash na kołach wyszedł ładnie, ale już na pancerzu zaszalałeś, widoczne zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacieki nieprzypadkowe - to jest też bród.

co do kolorów gąsek to nie 2 a 3/4 kolorki ja gunmetalu planuję użyć tak jak seb - kolor - baza, pozniej wyszlifowane i polerowane przez piach i beton stykajace sie z podłozem elementy na to ewentualnie rdza ( tyle tylko ze bardzo mało ) a na koniec cacy błotko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje jest ok - potem będę żałował. Teraz muszę wykombinować błoto. Tylko jaką fakturę i kolor? jak front wschodni to czarnoziemy raczej... Zanim znajdę tutaj teorię, może ktoś zna przepis na ładne torfowe błoto z odrobina darni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obiciami przesadziłeś, teraz wygląda jakby kilka miesięcy Tygrys szlajał się po lesie. To nie prowizoryczny zimowy czy pustynny kamuflaż.

Pomyśl, skoro bazowy kolor jest żółty, to logicznie, że na zielonym i brązowym powinny być obicia i przetarcia żółte. Oczywiście tu i tam można dodać szare. Fajnym kolorem na zadrapania i obicia jest farba Vallejo 70822 "German black brown".

Ćwicz dalej, pooglądaj zdjęcia archiwalne.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wygląd obić jest dobry, ilość stanowczo za duża i kolor za jasny. Jeśli chodzi o obicia, ze swojej strony proponuję na początek Humbrol 32.

Z obiciami przesadziłeś, teraz wygląda jakby kilka miesięcy Tygrys szlajał się po lesie.

Albo stał obok stadionu po meczu Wisły z Cracovią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

Intrygujecie mnie ...

przecież czołgi przejeżdżały w trakcie wojny przez budynki krusząc pancerzem mury, przedzierały się przez ruiny ( tu od razu może się nasunąć myśl: jeżeli przedzierały się przez ruiny to czemu wszystko ładne proste niepourywane? - powtórzę się: to mój pierwszy model, od razu takie wymagania ? ;P) Czy ktoś wtedy mówił: '' o cholera! Heinrich, spójrz jak ten rusek lakier nam zarysował na pancerzu.''

Większość zdjęć tygrysów moim zdaniem była robiona na froncie ale atmosferycznym - przy ładnej pogodzie a nie na frocie wojennym. W ogóle co to za wojna na której ktoś ma czas na zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Twoja relacja bardzo mi się podoba, zwłaszcza że jak piszesz, to Twój pierwszy czołg.

 

Co do ilości obić to uważam, że po pierwsze ich jest za dużo.

Nie chcę tu wywoływać pustej, akademickiej raczej, dysputy na temat możliwości ich powstania, bo jak to w życiu, każdy będzie miał swoje argumenty i pewnie i tak nikogo się nie przekona. Jeżeli uważasz, że jest ich tyle i tak Ci się podoba, to tak zostaw. W końcu to Ty modelujesz i model ma oddawać Twoją wizję! O to pzecież chodzi żeby mieć frajdę.

 

Po drugie: Kształty mają bardzo fajne, ale są zbyt duże. Chyba ciężko by było, żeby takie powstały. Ale w razie wątpliwości, patrz punkt wyżej

 

Po trzecie: Jestem głębokim zwolennikiem różnicowania koloru obić. Podpatrzyłem to na modelach Sergiusza (Sergionexa), zarówno na forach, jak i w poradniku modelarskim. Faktycznie niektóre obicia mogą być głębsze, aż do podkładu, niektóre lżejsze, lekko tylko rysując powierzchnię- do takich dobrze stosować rozjaśniony bazowy kolor.

 

Zresztą aby nie być gołosłownym:

 

http://www.planetarmor.com/forums/showthread.php?t=4418

 

http://www.planetarmor.com/forums/showthread.php?t=4594&page=5

 

To chyba tyle w temacie obić. Choć to tylko moje skromne zdanie. Oczywiście masz prawo mieć swoje

 

Powodzenia w budowie i pozdrawiam gorąco, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;] heh Radek dzięki za wpis ;]

To co pokazałeś w linku jest wprost przeciw prostopadłe do mojego wyposażenia warsztatu :/ Ale to znaczy chyba że pokładasz we mnie jakieś nadzieje :P

Ja może poeksperymentuję i wtedy pokażę jak ''zepsułem'' zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.