Skocz do zawartości

BMW 635 CSI-pierwszy model


raben

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Chciałem wam przedstawić relacje z budowy mojego pierwszego modelu. Jest nim BMW 635 CSI firmy Revell. Budowa zacząłem przed wczoraj i do tej pory udało mi sie pomalować kaste, klape od bagażnik ponieważ robie otwierany oraz podwozie. Oprócz tego wykonał część wnętrza (na podłodze jest materiał ze starego materaca gdyż jest od nowości oklejony flockiem).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na prace to jeszcze jestem za młody bo dopiero 14 lat, a tata pracuje w budokruszu pewnie znasz. Co do ciężarówek to mam w domu renault magnum ale jak narazie mnie przerasta i jak skończę BMW to sie prawdopodobnie za nie wezmę (w planach jest zrobienie tandemu firmy raben).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez planowałem jakiś projekt rabenu , nie wiem co to bedzie ale cos tam bedzie , moze kiedyś wspólna sesyjka by sie udała ( ale to daleka przyszłość ;p ) A co do bmw to dosyć profesjonalnie podchodzisz do niego , masz juz jakies modele za sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko to magnum które mnie lekko przerosło i leży na półce. Więc traktuje to jako swój pierwszy prawdziwy model. Mam do was pytanie, a mianowicie 15 temu wypolerowałem kastę pastą tempo oraz maskę po czym kasta wyszła dosć ładnie a maska się totalnie zmatowiła czym jest to spowodowane?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to idzie.

Co do kolorystyki to polecam wyszukiwarkę zdjęć google. Tam możesz wyszukać i obejrzeć różne wersje kolorystyczne.

Co do polerowania - klapa mogła być niedosuszona. Poza tym Tempo ma spore ziarno i nadaje się do wstępnej polerki. Ja do wykańczania używam APP 10 (mleczko do polerki wykańczającej samochodów). Podobno bardzo dobre są pasty Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tempo prac zabójcze, i chyba efekt końcowy może być hmm.....daleko od ok.

Popraw koniecznie lakier na kaście, dach jest matowy!? Wiem że to Twój pierwyj model auta, ale nie musisz się tak spieszyć. Czy malowałeś? aero, puszka Motipa?

Kasta powinna być malowana w kilku warstwach i schnie tydzień,potem polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaste malowałem puszką i dostała 4 warstwy koloru. Niestety wychodzi tutaj mój brak doświadczenia i dużej wiedzy o modelarstwie myślałem, że po 20 paru godzinach kasta już jest gotowa do polerowania,a i co do dachu to faktycznie jest trochę matowy ale będzie jeszcze polerowany. Dzięki za wszystkie podpowiedzi myślę, że przyda mi sie to przy następnych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siemka!!

Po długiej przerwie postanowiłem wrócić do modelu!! Niestety podczas malowania silnika wylała mi się farbka na kastę i wszystko musiało iść do Dota. Przy okazji wprowadziłem parę zmian. Te najbardziej widoczne to prawdziwe żaróweczki w przednim zderzaku który jest wykonany w 50% oraz usunąłem listwy boczne!! Felgi na których stoi model są tymczasowe gdyż wykonałem je na próbę. Następne będą bardziej dopracowane i mnie porysowane Narazie daje tylko fotki.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

742532a17971a9dd.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Rekrucie!

 

Czy nie sądzisz, że próbujesz zrobić zbyt dużo rzeczy na raz?

 

Modelarstwo to przygoda, gdzie doświadczenie przychodzi z czasem i kolejnymi modelami. Wraz ze wzrostem doświadczenia możesz próbować nowych technik. Pierwszy model, czy też nawet kilka, warto poświęcić na naukę poprawnego obrabiania fabrycznych części, spasowania elementów i malowania. Przeróbki, szpachle i scratch na razie sobie odpuść. Znacznie więcej przyjemności sprawi Ci podobny do oryginału model z pudła niż oryginalny potwór niepodobny do niczego. Uwierz na słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!

Przede wszystkim dzięki dla KRUGER_MAN i Banshee777 za słowa otuchy. Dzisiaj trochę po szlifowałem i lewy bok jest zrobiony w 70%. Co do kół to zdecydowałem że będą seryjne + czarny lakier. Dodałem jeszcze fotkę wnętrza które muszę jeszcze gdzie nie gdzie poprawić.

Pozdrawiam

4d596f2b0d881653.jpg

891d273128bbc0e2.jpg

a83f11de42f7f596.jpg[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.