Skocz do zawartości

Jagdpanther Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

 

Bardzo mało jest publikacji na ten temat. Niestety polskie wydawnictwa są słabe i wprowadzają dodatkowy zamęt.

Opinie na temat w/w publikacji - to są moje i tylko moje opinie o w/w, choć mogą być traktowane jako dodatek - NIE jako podstawa.

139793106_meser262@PT9-3.thumb.jpg.702cb7ecdc418ba10b7f4fdcdedd83d3.jpg

To podstawa w publikacjach na ten temat.

14 minut temu, LuckyStrike napisał:

Panzer tracts

OK. Słuszny wybór.:super:

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca powoli rusza. Pracuję nad wanną i kołami. Pierwszy raz biorę się za trójrzędowe koła ustawione na zakładkę. I teraz pytanie. Jakie macie podejście do tematu. Najpierw malujecie wszystkie koła pojedyńczo czy podklejacie i potem malujecie jak już są na stałę? Na razie wcisnąłen kółka na sucho bez kleju więc mam obie opcje.

IMG20221114110731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuckyStrike napisał:

... że wersja z pudła jest późną tego pojazdu ... .

Pamiętaj, aby przerobić elementy na płycie nad silnikowej. Wszystkie "łby" śrub muszą być na wierzchu (nie wpuszczane).

Ilość "łbów" powinna być zmniejszona. Jeden z wlewów skorygowany.

650301425_meser262@01wszesnaipna.thumb.jpg.45318db25c3032677a268385234f1b55.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, meser262 napisał:

Pamiętaj, aby przerobić elementy na płycie nad silnikowej. Wszystkie "łby" śrub muszą być na wierzchu (nie wpuszczane).

Ilość "łbów" powinna być zmniejszona. Jeden z wlewów skorygowany.

650301425_meser262@01wszesnaipna.thumb.jpg.45318db25c3032677a268385234f1b55.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Dzięki. A podpowiesz jak te śruby przerobić? Czym to wyrzeźbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, LuckyStrike napisał:

 Wybrałem złe blachy czy trzeba je przyciąć na wymiar? O ile prostokątne pasują to te okrągłe są za duże. Co widać na załączonym zdjęciu.

IMG20221121192728.jpg

Ale za free były😆, teraz tylko nożyczki pomogą, ale równo raczej tego nie utniesz i tego rantu nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim modelu zastosowałem taki zestaw waloryzacyjny:

image.thumb.jpeg.f6260b7162d40b9dc3b77ea3bbf73d64.jpeg

Pasuje idealnie

IMG_20220522_141233.jpg.47107d6632a5a06bfbf772bc28295cd9.jpg

Blaszki, które posiadasz pewnie są do modelu innego producenta lub innej wersji PANTERY np: MENG, DRAGON, ITALERI.

Zastosuj te:

https://www.eduard.com/Eduard/Panther-Ausf-G-1-35-1.html?listtype=search&searchparam=panther G

lub

https://www.eduard.com/Eduard/Jagdpanther-late-vers-1-35-1.html?listtype=search&searchparam=panther G

 

1660495599154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Blaszki, które posiadasz pewnie są do modelu innego producenta lub innej wersji PANTERY np: MENG, DRAGON, ITALERI.

Zastosuj te:

https://www.eduard.com/Eduard/Panther-Ausf-G-1-35-1.html?listtype=search&searchparam=panther G

lub

https://www.eduard.com/Eduard/Jagdpanther-late-vers-1-35-1.html?listtype=search&searchparam=panther G

Żaden z tych zestawów nie nadaje się do Panter i Jagdpanther z "podniesionym wentylatorem"- czyli późnych.

2 godziny temu, LuckyStrike napisał:

O ile prostokątne pasują to te okrągłe są za duże. Co widać na załączonym zdjęciu.

Ty masz taką - Aber 35G36 Siatki do Jagdpanther Ausf.G1 oraz G2 wczesny (Takom) - do modelu TAKOM

- Do tych z Ogrzewaniem powinno być coś takiego - 843945640_meser262@001Siatki.thumb.jpg.3da1abfc60e6244011da600f1c779082.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/Siatki-do-czolgu-Panter-G-i-Jagdpanter-G2-pozna-Takom.html

Tylko ten zestaw też jest dla modelu z firmy - TAKOM. 

 

299834295_meser262@002Siatki.thumb.jpg.d317dadf26f59f01fb75e9e0d8d5649b.jpg

Poszukaj takie elementy - tylko dla modelu Tamiya.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, meser262 napisał:

Żaden z tych zestawów nie nadaje się do Panter i Jagdpanther z "podniesionym wentylatorem"- czyli późnych.

Ty masz taką - Aber 35G36 Siatki do Jagdpanther Ausf.G1 oraz G2 wczesny (Takom) - do modelu TAKOM

- Do tych z Ogrzewaniem powinno być coś takiego - 843945640_meser262@001Siatki.thumb.jpg.3da1abfc60e6244011da600f1c779082.jpg

https://www.mojehobby.pl/products/Siatki-do-czolgu-Panter-G-i-Jagdpanter-G2-pozna-Takom.html

Tylko ten zestaw też jest dla modelu z firmy - TAKOM. 

 

299834295_meser262@002Siatki.thumb.jpg.d317dadf26f59f01fb75e9e0d8d5649b.jpg

Poszukaj takie elementy - tylko dla modelu Tamiya.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Dzięki coś pokombinuje wyguglam i kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2022 o 22:19, meser262 napisał:

Żaden z tych zestawów nie nadaje się do Panter i Jagdpanther z "podniesionym wentylatorem"- czyli późnych.

Ty masz taką - Aber 35G36 Siatki do Jagdpanther Ausf.G1 oraz G2 wczesny (Takom) - do modelu TAKOM

- Do tych z Ogrzewaniem powinno być coś takiego -

https://www.mojehobby.pl/products/Siatki-do-czolgu-Panter-G-i-Jagdpanter-G2-pozna-Takom.html

Tylko ten zestaw też jest dla modelu z firmy - TAKO

 

Poszukaj takie elementy - tylko dla modelu Tamiya.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Guru niemieckiej pancerki jak zawsze czujny i gotowy z pomocą. Pełen szacun i uznanie za znajomość tematu. Szczerze mówiąc nie wnikam, aż tak poprawność merytoryczną budowy modelu. Tamiyowską Jagdpantherę kupiłem z drugiej ręki z dobrodziejstwem inwentarza. Pudełko otworzyłem, element wyciąłem, przymierzyłem i przykleiłem- jak pasuje to GIT!!!! Nie mam co do tego wyrzutów sumienia i cierpień młodego Wertera.  Nie staje przed Hamletowskim dylematem "To be, or not to be"

 

Modelarstwo to hobby i dobra zabawa. Zbytnie wnikanie w poprawność historyczną i merytoryczną spowodowało, że w pudłach mam do skończenia całe mnóstwo niedokończonych modeli, które czekają na  jedynie poprawne koła, jarzma, itp.  Wersje średnio pożnę, lekko wczesne wzbogacone jedynie słusznymi, ale mega drogimi żywicami dostępnymi jedynie w Azji- leżą w pudełkach. Sherman stłoczony razem z StuG IIII  czekają na lepsze czasy.........

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Szczerze mówiąc nie wnikam, aż tak poprawność merytoryczną budowy modelu.

Cytuj to przed radami które wypisujesz innym Modelarzom. Ci co chcą robić modele dla frajdy i zabawy, jak i Ci co robią modele zgodne z merytoryką będą wiedzieli  na czym "stoją".

Ja nikogo do niczego nie zmuszałem i nie zmuszam. Każdy robi modele jak chce. 

6 godzin temu, bulik58 napisał:

Lecz pewne rzeczy warto uzupelniac , poprawiac gdyz inaczej zamiast model czolgu xxxx , wyjsc moze model fantasy xxx. I nie chodzi tu ilosc srubek , nitow lub milimetr w ta czy w tamta strone. 

Dokładnie TAK jak Piszesz. Ta żaluzja jest dość charakterystyczna dla tych osłon, a Ci co chcą zmieniać śrubki i je zliczać i tak to zrobią.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LuckyStrike napisał:

Taki fartuch boczny będzie się dało pociąć na ćzęści wzdłuż wyznaczonych linii nożykiem modelraskim czy potrzeba do tego jakiegoś innego narzędzia? Pytam bo wolę sprawdzić zanim coś spieprzę próbując samemu.

IMG20221125083508.jpg

Lepsze by było takie ostrze, ale nożykiem też da radę, dużo pociągnięć od góry do dołu  bez użycia siły i poradzisz

315_rn.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.