Skocz do zawartości

Jagdpanther Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Można też użyć takiej piłki które są dostępne w sklepach modelarskich. Dostępne są też sam żyletki tnące. Żyletka jest ząbkowana. Cięcie jest bardzo precyzyjne.  Używam czegoś takiego i polecam.

 

Piłka modelarska

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bulik58 napisał:

Pozostaje tylko zasadnicze pytanie - grubosc tych plastykowych fartuchow bedzie bardzo widoczna gdy sprobujesz choc jeden odrzucic , szlifowanie tez niewiele pomoze. Lepszym wyjsciem byloby np. wykorzystac opakowanie aluminiowe do goracych posilkow lub foremki aluminiowe do ciast , latwe do wyciecia i obrobki. Im grubsze tym lepsze.

Foremki Aluminiowe R52 780ml z wieczkiem 100szt.Foremka prost. R59 236x103x60mm 985ml 100 szt.

Można po prostu zrobić je z brystolu i usztywnić impregnując kaponem(sprawdzone), lub lakierem bezbarwnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bulik58 napisał:

Pozostaje tylko zasadnicze pytanie - grubosc tych plastykowych fartuchow bedzie bardzo widoczna gdy sprobujesz choc jeden odrzucic , szlifowanie tez niewiele pomoze. Lepszym wyjsciem byloby np. wykorzystac opakowanie aluminiowe do goracych posilkow lub foremki aluminiowe do ciast , latwe do wyciecia i obrobki. Im grubsze tym lepsze.

Dobre są też puszki po napojach albo cienki polistyren kupowany w arkuszach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Jako, że budowa zbliża się do końca czas myśleć o farbach. Czy ktoś z was ma doświadczenie z tym zestawem od AK? Czy trzymać się raczej farb Tamiya?

Farby z tego zestawu są jak najbardziej OK. Mam ten zestaw,  ma forum jest tyle samo zwolenników jak i przeciwników wyrobów AK i AmmoMig.  Jak masz farby Tamiya w tych kolorach -to szkoda pieniędzy na super specjalistyczny zestaw. Takie kolory lub coś zbliżonego w zupełności (jak dla mnie) wystarczy.

 

origin colours cans.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 19:15, robertmodelarz napisał:

Farby z tego zestawu są jak najbardziej OK. Mam ten zestaw,  ma forum jest tyle samo zwolenników jak i przeciwników wyrobów AK i AmmoMig.  Jak masz farby Tamiya w tych kolorach -to szkoda pieniędzy na super specjalistyczny zestaw. Takie kolory lub coś zbliżonego w zupełności (jak dla mnie) wystarczy.

 

origin colours cans.jpg

A z tamki red brown dark yellow i dark green beda tu pasowaly? Konkretnie xf60,61 i 64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LuckyStrike napisał:

A z tamki red brown dark yellow i dark green beda tu pasowaly? Konkretnie xf60,61 i 64?

TAK  - 

Rotbraun RAL8017 --->>>XF64

Olivgrun RAL6003 --->>>XF61

Dunkelgelb RAL 7028--->>>XF60

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuckyStrike napisał:

Co masz na mysli mowiac "poprawione"?

Nie wiem, może dotarli do lepszych materiałów źródłowych i poprawili.

Skoro jest wersja nr 2 to z czegoś to wynika.

Ja nie wnikam aż tak głęboko w merytorykę tematu, tylko zasygnalizowałem, że są jeszcze inne farbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _OldMan_ napisał:

Nie wiem, może dotarli do lepszych materiałów źródłowych i poprawili.

Skoro jest wersja nr 2 to z czegoś to wynika.

Ja nie wnikam aż tak głęboko w merytorykę tematu, tylko zasygnalizowałem, że są jeszcze inne farbki.

Aha, ok. Bo sie zastanawialem w czym moga byc lepsze w stosunku do poprzednich wersji farb?Bardziej wiernie oddaja kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Bo sie zastanawialem w czym moga byc lepsze w stosunku do poprzednich wersji farb?Bardziej wiernie oddaja kolor?

Jeśli je poprawili to zapewne są bliższe kolorom RAL. Tak powinno to wyglądać. Czy tak jest nie wiem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu kolorowych ilustracji z kamuflażem natknąłem się na coś takiego na stronie tanks-encyclopedia.com. Czy wg was to dobry obrazek pogladowy dla jagdpanthery? Okres w opisie Marzec 1945 pasowalby do wersji poznej tamyi.

Screenshot_2022-11-29-10-39-38-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edytowane przez LuckyStrike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2022 o 10:46, LuckyStrike napisał:

W poszukiwaniu kolorowych ilustracji z kamuflażem natknąłem się na coś takiego na stronie tanks-encyclopedia.com. Czy wg was to dobry obrazek pogladowy dla jagdpanthery? Okres w opisie Marzec 1945 pasowalby do wersji poznej tamyi.

Screenshot_2022-11-29-10-39-38-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Czy ktoś z was byłby w stanie doradzić w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Czy ktoś z was byłby w stanie doradzić w tym temacie?

Jeśli chodzi o kolory to są OK. Jeśli chodzi o wzór - łaty pasy - popatrz na stronę 9-3-69 w Panzer tracts No.9-3.

Dwie fotki i dwa różne wzory malowania z końcówki produkcji. 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ostatecznie na skutek różnych czynników Jagdpanthera mnie pokonała. Pracę nad nią zakończyłem na etapie jak w załączonych zdjęciach i dalszych już nie planuję. Jak widać jest to raczej fantazja modelarska niż praca wzorowana na jakimś prawdziwym pojeździe. Jagdpanthera nauczyła mnie pokory. Muszę się jeszcze wiele nauczyć żeby brać się za historyczną pancerkę. Na plus tyle że szary plastik nie zbiera kurzu na półce. Z oczywistych względów galerii nie planuje😃

IMG_20231208_130527.jpg

IMG_20231208_130505.jpg

Screenshot_2023-12-08-16-29-31-01_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Screenshot_2023-12-08-16-30-23-83_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Evildead napisał:

No dosyć słabo,  wystarczy poklikać na forum, są warsztaty na ten temat, a widać że się nie chciało..., lina dramat, siatka z boku nie wiadomo czego się trzyma, napisy, krzyż , profanacja jakaś...

No właśnie dlatego jak pisałem wcześniej nie nadaje się to na galerię. Co do chcenia czy nie chcenia. Dosyć dokładnie przeglądałem zdjęcia świetnie wykonanych jagdpanther na tym forum i w sieci. Mój problem polega na braku umiejętności do wykonania czegoś takiego. Mam problemy z  opanowaniem aerografu. Albo mi pruszy przy robieniu camo albo napotykam na trudności przy robieni linii kolorów i przejść. Ten model który widzisz na zdjęciach malowałem i przemalowałe  kilka razy i wierz mi poprzednie wersje były jeszcze gorsze 😃. Co do siatki to taka radosna twórczość, nie wzorowałem się oczywiście na żadnych zdjęciach. Tak czy inaczej dziękuję za konstruktywną krytykę, ... Przyjmuję z pokorą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.