Skocz do zawartości

Jagdpanther Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!

 

Długo myślałem nad zakupem Pantery. A potem zadałem sobie pytanie co jest lepsze os Pantery i odpowiedź jakoś sama tak się nasunęła: oczywiście ,że Jagdpanthera.😃Zaczynam tym co jest w pudle ale na pewno będę dokładał jakieś zestawy waloryzacyjne.

 

Co do oryginału chciałbym się wzorować na Jagdpantherze o numerze 323 z Panzerjager Abteilung 654.

A jak wyjdzie w praniu to zobaczymy😉

1-35-german-tank-destroyer-jagdpanther-late-version-tamiya-35203.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, StarBourne napisał:

Wybrałeś trochę stary model, trochę przeróbek będziesz musiał wykonać. Lepszym wyborem byłby Meng ale będę obserwował Twoje zmagania.

Wybrałem ten z Tamiya bo ma prostsze w montażu gumowe gąsienice. Na ogniwkowe z Meng'a jestem za cienki w uszach. Próbowałem ostatnio ogniwkowe z innego czołgu i poległem. Może w przyszłości opanuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuckyStrike napisał:

Kombinuje też nad biżuteria dla mojej kicii😎 Szanowni doradzą czy zestaw aber 25005 będzie odpowiedni? Pytam bo pisze o jagdpanterach ale nie ma doprecyzowane czy do każdej wersji. Wg. mnie się nada ale wolę sprawdzić zanim zostawię dukaty u jubilera😉

Jak to nie do twojej skali ten zestaw, już bardziej taki pasuje Aber G04 Jagdpanther grills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że dokupisz metalowe plecione siarki nadsilnikowe - tak jak w poście powyżej firm Amber lub Eduard oraz  metaliwą toczoną lufę. Na początek taka waloryzacja znacznie podniesie wygląd modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 09:08, LuckyStrike napisał:

Co do oryginału chciałbym się wzorować na Jagdpantherze o numerze 323 z Panzerjager Abteilung 654.

 

4 godziny temu, LuckyStrike napisał:

Zamieszczam jeszcze zdjęcie wzoru.

Screenshot_2022-11-03-19-28-17-96_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Powyższe zdjęcie, jeśli mnie wzrok nie myli, przedstawia hybrydę wersji G1 z co prawda skręcanym na śruby kołnierzem jarzma armaty, ale jednoczęściowym działem Pak 43/3.

Twój zestaw Tamiya takowego działa nie posiada, więc jeśli planujesz wykonać wóz o numerze 323 z Panzerjager Abteilung 654, to powinieneś wymieć lufę.

Jeśli się mylę, mądrzejsi mnie poprawią.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rafał B napisał:

 

 

Powyższe zdjęcie, jeśli mnie wzrok nie myli, przedstawia hybrydę wersji G1 z co prawda skręcanym na śruby kołnierzem jarzma armaty, ale jednoczęściowym działem Pak 43/3.

Twój zestaw Tamiya takowego działa nie posiada, więc jeśli planujesz wykonać wóz o numerze 323 z Panzerjager Abteilung 654, to powinieneś wymieć lufę.

Jeśli się mylę, mądrzejsi mnie poprawią.

Dzięki , że zwróciłeś uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrany egzemplarz ma lufę bez schodka i jak podano w poście wyżej, należy dokupić np. taką.

https://www.mojehobby.pl/products/Lufa-Jagdpanther-G-early.html

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 09:08, LuckyStrike napisał:

Co do oryginału chciałbym się wzorować na Jagdpantherze o numerze 323 z Panzerjager Abteilung 654.

Pojazd ten to produkt MIAG z końca października 1944 roku - Fgst.300100. "Jaga" tak zwana wersja G1 - powstała na bazie podwozia Pantery ausf.A.

Ten model to baza dla G2 czyli na podwoziu Pantery ausf.G.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

PS.

Gniazda na dźwig na dachu (ich rozmieszczenie) wskazują w modelu że to produkt MNH.

Edytowane przez meser262
PS
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, meser262 napisał:

Pojazd ten to produkt MIAG z końca października 1944 roku - Fgst.300100. "Jaga" tak zwana wersja G1 - powstała na bazie podwozia Pantery ausf.A.

Ten model to baza dla G2 czyli na podwoziu Pantery ausf.G.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

PS.

Gniazda na dźwig na dachu (ich rozmieszczenie) wskazują w modelu że to produkt MNH.

Czyli innymi słowy musialbym sobie znale źć inny wzór pod mój model z tamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Dzięki , że zwróciłeś uwagę.

 

Wiesz, kiedyś zrobiłem ten model i też z tamki, więc gdy rzuciłem okiem na zamieszczone przez Ciebie "wzorcowe" zdjęcie, to pierwsze co mi się w oczy rzuciło, to właśnie wcześniejsza wersja działa 😉

Wykonanie tej wersji pojazdu wiąże się z zakupem metalowej lufy, którą sugerowali Ci koledzy powyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Poszperałem jeszcze po internecie i chyba znalazłem odpowiedniejszą panterkę na wzór dla mojej Tamki. Znalazłem póki co tylko zdjęcie od frontu ale armata by się zgadzała i brak zimmeritu. Ostrość zdjęcia nie pozwala jednoznacznie ocenić czy camo dwu czy trzy kolorowe. Ale stawiałbym na to drugie.

Screenshot_2022-11-05-17-24-04-59_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również jest MIAG z października 1944 roku - Fgst.300099.

Nie tylko lufa jest istotna. Popatrz na osłonę w modelu Tamki, a na zdjęciach Fgst.300100 i Fgst.300099. 

Grafika to powinna wyjaśnić odpowiednio -

 1209070851_meser262@osonadziaa.thumb.jpg.f84025505fac3d0df8f6a3808015e2db.jpg

To tylko jeden ze szczegółów na które powinieneś popatrzeć - najpierw do modelu który jest w tak zwanej wersji G2.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, meser262 napisał:

To również jest MIAG z października 1944 roku - Fgst.300099.

Nie tylko lufa jest istotna. Popatrz na osłonę w modelu Tamki, a na zdjęciach Fgst.300100 i Fgst.300099. 

Grafika to powinna wyjaśnić odpowiednio -

 1209070851_meser262@osonadziaa.thumb.jpg.f84025505fac3d0df8f6a3808015e2db.jpg

To tylko jeden ze szczegółów na które powinieneś popatrzeć - najpierw do modelu który jest w tak zwanej wersji G2.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Między dwa a trzy jest jakaś różnica?😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Między dwa a trzy jest jakaś różnica?😁

 

16 godzin temu, Gregory napisał:

Porównaj dolne śruby

Dokładnie tak - porównaj otwory na dolnych mocowaniach śrub.744699939_meser262@OsonaJagi.thumb.jpg.bd463f8bbc031695101adb402743f384.jpg

Może na tych fotkach lepiej to będzie widać i jeszcze rysunki.

Właśnie w poprzednim wpisie jako nr.1 jest oznaczona część z modelu Tamki która jest w wersji ostatniej z tymi większymi otworami przy śrubach.

 

Wcześniej były śruby mocowane jeszcze inaczej - 

361939899_meser262@OsonaJagi-jeszczewczeniejsza.thumb.jpg.e33da85ec02c174de32ed785fd10d3ed.jpg

 

Na koniec pierwsza wersja bez śrub na zewnątrz -

1127982265_meser262@OsonaJagi-pierwsza.thumb.jpg.00536447d1fe16ed1fe01d6f20084657.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w posiadanie publikacji na temat jagdpanther i sobie dokładnie temat zagłębie prawilnie oldschoolowo czytając książkę.  Autentyczne foty sobie chyba póki co daruje... Starać się będę trzymać rysunków technicznych z książki i wg tego model robić a potem jak już będzie złożony z aero strzelę mu potrójne camo. W tzw. między czasie zamówiłem też blachy.

Screenshot_2022-11-06-14-16-02-93_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 14:17, LuckyStrike napisał:

Wszedłem w posiadanie publikacji na temat jagdpanther i sobie dokładnie temat zagłębie prawilnie oldschoolowo czytając książkę.  Autentyczne foty sobie chyba póki co daruje... Starać się będę trzymać rysunków technicznych z książki i wg tego model robić a potem jak już będzie złożony z aero strzelę mu potrójne camo. W tzw. między czasie zamówiłem też blachy.

 

To jest dostępne i dla amatora zipełnie wystarczające, ale bardzo pomocne przy budowie Jagdpanther.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.