Skocz do zawartości

T-55A Tamiya LWP malowanie ''zimowe''


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Tamiya+ blaszki edurda pokrywy silnika+ metalowa lufka.  Gąsienice gumowe zestawowe, własna inwencja to przewody paliwowe i kable do lamp. Malowanie ''zimowe'', model lekko przykurzony pigmentami, słabe światło podczas robienia zdjęć rozmyło pewne niuanse których nie widać na fotkach. Model na rozruch po kilku latach przerwy.

 

IMG_4411.jpg

IMG_4413.jpg

IMG_4414.jpg

IMG_4415.jpg

IMG_4416.jpg

IMG_4417.jpg

IMG_4418.jpg

IMG_4419.jpg

IMG_4420.jpg

IMG_4421.jpg

IMG_4423.jpg

IMG_4424.jpg

IMG_4425.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, OLO napisał:

Tylko ma jeden feler to nie polski T 55 znowu a szkoda. 

Napisz dlaczego ''nie nasz'' coby inni wiedzieli jak zrobić ''nasz'':) . Tak z grubsza pokrywy są nasze, prawa tylna z podcięciem, rura do brodzenia ''nasza'', aczkolwiek te trzy uchwyty za grubaśne dałem, na tylnej płycie jest ''nasza'' blacha z 4 śrubami ( zasłonięta przez belkę) - nie ma lampy z tyłu wieży i  uchwyty na szpeje na wierzy też chyba na pałę rozmieściłem. .Mini art robi ''naszego'' z wszystkimi niuansami. Na razie czeszę warsztaty w podpatrywaniu robienia spawów (IS-2).  Ale będzie też ciekawostka ''nasz'' T-54A z płytą silnikową ''nie 'naszą'' - znalazłem dobre zdjęcia z poligonu z 1964 roku i zdziwiłem się że ''nasze'' mają ''nie nasze'' płyty silnikowe :) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 15:36, Leszek.Sz. napisał:

Model na rozruch po kilku latach przerwy.

No i starczy tej przerwy.

Ja zapytam o te białe psiknięcia. Czy to elementy kamuflażu, czy oszronienia? :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźno wzorowałem się na tym schemacie, ale w originale pewnie było to malowane z pędzla jakąś zmywalna farbą. No ale jak to zrobić czołg mając samolotowe nawyki, trzeba wracać na swoje podwórko.

ZImowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2022 o 15:43, Leszek.Sz. napisał:

Napisz dlaczego ''nie nasz'' coby inni wiedzieli jak zrobić ''nasz'':) . Tak z grubsza pokrywy są nasze, prawa tylna z podcięciem, rura do brodzenia ''nasza'', aczkolwiek te trzy uchwyty za grubaśne dałem, na tylnej płycie jest ''nasza'' blacha z 4 śrubami ( zasłonięta przez belkę) - nie ma lampy z tyłu wieży i  uchwyty na szpeje na wierzy też chyba na pałę rozmieściłem. .Mini art robi ''naszego'' z wszystkimi niuansami. Na razie czeszę warsztaty w podpatrywaniu robienia spawów (IS-2).  Ale będzie też ciekawostka ''nasz'' T-54A z płytą silnikową ''nie 'naszą'' - znalazłem dobre zdjęcia z poligonu z 1964 roku i zdziwiłem się że ''nasze'' mają ''nie nasze'' płyty silnikowe :) Pozdr

No to właśnie pokrywy nie są nasze.W czołgach T-55A polskiej produkcji pokrywa silnika i pokrywa filtra powietrza były bez rantów a ta filtra powietrza nie była ścięta.Druga sprawa,że to T-55 a nie T-55A bo ani właz kierowcy ani pakera i dowódcy nie mają osłon przeciw broni ABC

13.jpg

Edytowane przez Buberson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.