Skocz do zawartości

Cromwell Mk.IV, TAMIYA 1:35


PancerLama

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

Chodzi mi o jakieś ujednolicenie (NA WŁASNY UŻYTEK), jaki ma być kolor bazy: czy bardziej w czarny, czy w brązowy, czy z metaliczną "domieszką", czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lipstein napisał:

Dzięki!

Chodzi mi o jakieś ujednolicenie (NA WŁASNY UŻYTEK), jaki ma być kolor bazy: czy bardziej w czarny, czy w brązowy, czy z metaliczną "domieszką", czy nie.

Z tego co mi wiadomo to czarny to najwyżej podkład. Kolor stali najlepiej odzwierciedla ponoć ciemny szary. (german grey np.)

Metalicznie to możesz potem powycierać pigmentem same elementu gąsienic bezpośrednio stykające się z podłożem.

Ale mogę się mylić. Technik jest kilka.

 

 

Edytowane przez PancerLama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, PancerLama said:

Panowie POMOCY !

Po użyciu Lakieru bezbarwnego Vallejo Premium Matt 62.062 wyszły białe plamy 😡

Czy da się to jakoś uratować ?

Na reszcie modelu wyszło ok.

PANA4672.jpg

PANA4673.jpg

PANA4674.jpg

PANA4675.jpg

Ten lakier to gnój, często tak robi. Spróbuj to sobie glosem potraktować ( gdzieś tam za kołami), może się schowa ten biały nalot 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się uratować sytuację 😇 washem własnej roboty z farb akrylowych i w sumie nawet fajnie to wygląda - takie zróżnicowanie kolorystyczne 😁

Jutro jak się uda to zakładanie kółek + brudzenie gąsienic pigmentami ✌️

PANA4676.jpg

PANA4678.jpg

PANA4679.jpg

PANA4680.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, merlin_70 napisał:

Popatrz na gąsienice Cromwella nigdy nie były mocno zardzewiałe, co więcej mocno się wycierały.  

Spokojnie będzie "kurzenie" więc i kolor się wyrówna 😉

Edytowane przez PancerLama
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to błoto nie powinno znajdować się również (a może przede wszystkim) w tych wnękach gdzie znajdują się wahacze kół (chyba tak można kreślić ten element zawieszenia). Tak by nakazywała logika- w to miejsce na pewno "wpychało się" błoto,  a teraz jest tam raczej czyściutko.

Edytowane przez Badis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Badis napisał:

A czy to błoto nie powinno znajdować się również (a może przede wszystkim) w tych wnękach gdzie znajdują się wahacze kół (chyba tak można kreślić ten element zawieszenia). Tak by nakazywała logika- w to miejsce na pewno "wpychało się" błoto,  a teraz jest tam raczej czyściutko.

Wyszedłem z założenia że tego i tak nie widać. Obiecuję że końcowy efekt będzie lepszy.

Edytowane przez PancerLama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam mój pierwszy w życiu czołg zrobiony po 7 letniej przerwie (jest to mój czwarty model - kiedyś samoloty 1/72).

Oto kilka moich wniosków podczas budowy:

1. Aerograf jest super tylko trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

2. Pomimo wszelakich uporów w kierunku chemii bezwonnej stwierdzam po stu nieudanych próbach że to straszna lipa (wiem odkryłem ameryke).

3. Nabrałem dużego zaufania do farb Tamiya i Gunze oraz do pędzelka do farb Vallejo Model Color.

4. Zawiodłem się na lakierach Vallejo Premium Gloss i Matt. Na rozcieńczalniku X-20A (niby spoko ale jakoś to nie to co MLT), teraz służy do farbek MC albo mycia pędzli.

5. Subtelność przy weatheringu to podstawa.

6. Po white spiricie strasznie boli głowa.

7. Paneliner Tamiya ciężko się ściera.

Wiem że dla wielu z Was są to tematy oczywiste ale mimo to chciałem się podzielić moimi doświadczeniami.

I jak to mówią "dużo sprzętu a mało talentu".

Zapraszam do galerii.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim kolegom za pomoc przy budowie tego modelu. 😃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, PancerLama said:

4. Zawiodłem się na lakierach Vallejo Premium Gloss i Matt. Na rozcieńczalniku X-20A (niby spoko ale jakoś to nie to co MLT), teraz służy do farbek MC albo mycia pędzli.

 

Tu chyba kryje się źródło Twoich problemów. X-20A średnio współpracuje z Vallejo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, orzechu500 napisał:

Tu chyba kryje się źródło Twoich problemów. X-20A średnio współpracuje z Vallejo

Ale ja tego nie mieszałem razem. Napisałem ze się zawiodłem na Vallejo oraz na X20-A 😁

Edytowane przez PancerLama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.